Viimati muudetud:

PayPal

PayPal logo

PayPal on üks maailma kõige vanemaid ja tuntumaid internetipõhiste maksete teenuseid, mida kasutavad otseses mõttes sajad miljonid inimesed üle kogu maailma. Kuigi PayPal pole Eestis väga tugevalt kanda kinnitanud, ei saa eitada, et tegemist on ühe kõige kuulsama makseteenusega, mis on laialdaselt kasutusel mujal maailmas.

PayPal loodi 1998. aastal ning on tänaseks saadaval lausa 202 riigis. USA-põhine makseteenus on aastate jooksul muutunud nii levinuks, et pea iga teine portaal võimaldab tasuda PayPali vahendusel. Veelgi enam: seda peetakse imelikuks, kui PayPal pole makseteenuste nimistus. Ka paljud internetikasiinod on rakendanud PayPali maksete töötlemiseks.

Kuidas PayPal töötab?

PayPal on suuresti internetimaksete teerajaja. Ehkki tänaseks päevaks on tekkinud hulgaliselt teisigi internetimaksete pakkujaid, kelle teenused on peaaegu võrdväärselt mugavad, on PayPal tänaseni üks teenustest, mille maksete lihtsusega on raske võistelda.

Teenuse kasutamiseks tuleb esmalt avada PayPali konto – seda saab teha otseses mõttes üksnes e-posti aadressi abil. Sellest e-posti aadressist saab ühtlasi sinu konto maksetunnus, st maksete tegemiseks tuleks sisestada see e-posti aadress ning niiviisi saabki kanda sinu kontole edaspidi raha.

Selleks, et aga saaksid ka ise makseid teha, tuleb ühendada PayPali konto oma pangakonto ja -kaardiga. Kogu toiming käib vaid paari hiirevajutusega: pead sisestama oma andmed ning seejärel saadab PayPal sinu pangakontole või -kaardile väikese summa (enamasti paari või paarikümne sendi suurune). See summa tuleb sisestada PayPali kinnitusväljale, mis annab PayPalile teada, et sisestatud pangakonto on tõepoolest sinu, mitte kellegi võõra oma.

Pärast oma konto kinnitamist saad hakata mugavalt makseid tegema ja vastu võtma. Nagu mainitud, siis maksete vastuvõtmiseks pead üksnes andma teisele poolele oma e-posti aadressi. Selleks, et internetis teenuste eest tasuda, tuleb vajutada PayPali logonupul, misjärel avaneb PayPali leht, kus tuleb sisse logida ja makse kinnitada. Makse tegemisel on võimalik veel ka valida, kas soovid, et makse sooritatakse sinu PayPali konto saldo eest või hoopis ühendatud pangakaardil oleva raha eest. See tähendab, et sisuliselt ei olegi vaja PayPali kontol raha hoida, kuna makseid saab teha ka kaardi kaudu.

PayPali plussid ja miinused

PayPali suurim eelis on selle lihtsus ja mugavus. Piisab vaid e-posti aadressist, pole vaja esitada pikka jada andmeid ega muretseda keerukate kinnitusprotsesside pärast. Ainuke peamine miinus võib tekkida kaardi ja pangakonto sidumisega, kuna aegade jooksul on paljud eestlased pead murdnud pangakonto ühendamisega: on võimalik, et iga pangakaarti ei saa korralikult ühendatud. Probleemide korral tasub aga ühendust võtta PayPali klienditoega, kuna tegelikult saavad ka eestlased igati nautida PayPali teenuseid.

PayPal ei pruugi olla kõikides kasiinodes levinud ning samuti pole see Eestis väga levinud makseviis, kuid kui tegeled väga palju rahvusvaheliste maksetega, võib see olla üks mugavaid maksevõimalusi, eriti, kui puutud kokku Ameerika või Austraaliaga – seal on PayPal eriti levinud.

Kas PayPal on turvaline?

PayPal on kahtlemata turvaline makseviis, kuid seda seni, kuni sa kasutad turvalist parooli. PayPali tuntuse pärast meelitab see ligi palju petiseid, kes üritavad heausklikke inimesi ära kasutada või proovivad lihtsalt kontodele sisse häkkida.

Õnneks ei pea muretsema selle pärast, et keegi sinu pangakaardile või – kontole ligi pääseb PayPali kaudu, kuna kaardi või konto kaudu makstes tuleb sisestada ka oma panga tuvastuskood ja ID-kaardi pin-koodid, millele juba häkkeril ligipääsu ei ole.

Häkkerid võivad aga üritada sisse tungida PayPali kontole. Ainus, mis selle vastu aitab, on väga tugeva parooli kasutamine. Kui oled ise hoolikas ja kasutad turvalist parooli, ei pea ka kartma PayPali turvalisuse pärast.

Korduma kippuvad küsimused

 • Kas Eestis saab PayPali kasutada?
  Jah, saab küll! PayPal pole küll väga levinud makseviis, kuid eestlased saavad seda täisväärtuslikult kasutada. Ka Eesti pangakontod ja pangakaardid saab kenasti PayPali kontoga ühendada.

 • Kas kasiinovõite saab kanda PayPali ja sealt oma pangakontole?
  Jah, saab küll! Kui kasiino kasutab PayPali, saab PayPali kontole kanda ka oma võidud. Õigemini, kasiino teebki väljamakse ainult PayPali kontole, kui kasutasid seda ka sissemakse tegemiseks. PayPali kontolt saad omakorda kanda raha oma Eesti pangakontole, kui oled PayPalis läbinud vastavad sammud ning kinnitanud oma pangakonto.

 • Kas PayPali maksetele lisandub mingi teenustasu?
  Ei, üldjuhul ei tohiks PayPali kasutamisel mingeid lisakulusid sinu jaoks tekkida. Peamine kulu, millega võid silmitsi seista, on seotud valuuta vahetuskursiga, juhul, kui su PayPali kontol on raha mõnes teises valuutas peale euro.

 • Kas Eestis on PayPali kasiinosid?
  PayPal ei ole Eestis eriti populaarne makseviis ning vaid mõned üksikud kasiinod kasutavad seda. Kui tahad olla kursis sellega, millised kasiinod Eestis PayPali kasutavad, vaata Playin.ee lehel olevaid võrdlustabeleid ja soovitatud kasiinosid!

 • Kas PayPali kasiinod on turvalised?
  Jah, täiesti! PayPalil on väga kõrged standardid ning üks põhjustest, miks PayPali kasiinosid on nii vähe, ongi seotud faktiga, et PayPal lihtsalt ei aktsepteeri enamikke hasartmängukorraldajaid. Kui mõni kasiino on vastu võetud, on tegemist ka kõrgemal tasandil oleva mängukohaga.

Loe seotud artikleid

Bitcoin

Veel mõne aasta eest pidasid paljud inimesed krüptoraha mingiks jamaks. Kui tõtt öelda, siis paljud mõtlevad seda tänini, isegi, kui...

EcoPayz

Kui oled külastanud mõnda suuremat Eesti online kasiinot, oled kindlasti märganud makseviiside hulgas natuke võõramaise kõlaga makseteenust ecoPayz. Kuigi Eestis...