Internetikasiinode suurim eelis on asjaolu, et sa võid kasiinomänge mängida kas või omaenda diivanilt ilma, et sa peaksid sammukestki kasiino poole astuma. Mis siis, kui sa aga igatsed kasiinoglamuuri, teisi inimesi ja soovid saada pisut ehtsama kasiinokogemuse? Live kasiinod on lahendus just sellise soovi korral!

Live kasiinod on sisuliselt tavalised kasiinod, kus on live-mängude sektsioon. Mida see tähendab on see, et sa saad mängida ehtsa krupjeega laua ääres. Teine termin, mis seda hästi kirjeldab, on virtuaalne mängimine – sa saad kaamera vahendusel osa ehtsast kasiinost, kuid ei pea ise koha peale minema.

Live kasiinodes ei ole niivõrd suur hulk mänge, kuna iga mängu jaoks on vaja eraldi diilerit, rääkimata sellest, et iga mängija jaoks on vaja eraldi diilerit. Seepärast on ka tempo live kasiinos aeglasem, sest sa pead vahel ootama, kuni mäng vabaneb. See-eest on live kasiinos mõnusam atmosfäär ja sa saad kogeda isegi interneti vahendusel mängides ehtsat inimsuhtlust. Tuleb tõdeda, et ehtsa inimesega mängides on mäng tunduvalt mõnusam kui roboti vastu mängides.

Live kasiinod ja nende mänguvalik

Olybet live kasiino

OlyBet live-kasiinos on üks suurimaid mänguvalikuid, alates mitmetest rulettidest kuni Blackjacki laudadeni.

Live kasiino kategoorias ei oota sind enamasti ees sadu mänge. Isegi parimatel Eesti kasiinodel on valikus mõnikümmend live kasiino lauda, millest igaüks on erineva panuse suurusega või erinevate tingimustega. See aga ei tähenda, et sul poleks piisavalt palju mänguvõimalusi.

Kõige levinumad live kasiino mängud on Blackjack, rulett, Baccarat ja erinevad pokkerid. Ehkki mänguliike on vähe, ei tähenda see, et mänge oleks vähe. OlyBetis on näiteks üle 30 erineva Blackjacki laua, kõik erinevate panuste ja tingimustega. Mõned kasiinod on otsustanud mänguvalikut veelgi laiendada, võimaldades ka raharatta mänge või midagi muud.

Kui mainisime erinevaid panuse suuruseid, siis ei tasu live kasiinos panustamist sugugi karta. Paljudes laudades on võimalik teha lausa 10 sendi suuruseid panuseid!

Live kasiino peamised plussid ja miinused

Live kasiinos mängimine võib esimese hooga kindlasti tunduda pisut kummaline. Kuidas on ometi võimalik ühendada internetikasiino ja ehtne mängukogemus? Ometi on see võimalik!

Nagu igal mänguliigil on ka live kasiinodel omad head ja vead, millest mõnda oleme juba ülalpool maininud. Alljärgnevalt teeme aga selgema ülevaate, et saaksid otsustada, kas live kasiinod on sulle loodud.

Live kasiinode suurimad eelised

  • Diilerid näevad välja megahead. Kes meist saaks ära öelda natukesest silmailust? Live kasiinode diilerid näevad alati välja võrratud, mis on juba iseenesest omamoodi piisav põhjus selleks, et live-laudade taha istuda.
  • Live kasiino tekitab turvalisema emotsiooni. 90% informatsioonist jõuab meieni nägemise kaudu, mistõttu tekitab paratamatult live-kasiino mäng suurema usalduse kui roboti vastu mängimine. Kui sa näed, kuidas diiler veeretab täringut, jätab see tunduvalt mõnusama tunde, kui juhuslike numbrite generaatori usaldamine.
  • Sul on otsene tugi. Tavamängude puhul pead sa võtma ühendust klienditeenindusega ja lootma parimat, aga live-mängude puhul lahendatakse mure tavaliselt ära vaid paari hetkega.
  • Mängud on ausad. Ära saa valesti aru, kasiinomängud ei ole tegelikult kuidagi petturlikud ning kõik toimub juhuslike numbrite generaatori baasil. Kui mängida aga roboti vastu, siis sõltub kõik juhusest, samas kui live kasiinos mängides on sul üks eesmärk – võita diilerit, keda sa parasjagu ekraanil näed.
  • Sa ei pea muretsema etiketi pärast. Maapealsetes kasiinodes on jada erinevaid reegleid, alustades mängija välimusest. Mõni kasiino ei pruugi sind lasta üle uksegi, kui sul on jalas teksad. Live kasiinos pole mingit vahet, mis sul seljas on – mängi kas või pidžaamas!

Live kasiinode miinused

  • Mänguvalik on siiski piiratud. Live kasiinode kategooriat ei saa võrrelda slotikatega, kus leidub sadu või lausa tuhandeid mänge. Live kasiino ülalpidamine on kulukas ja seetõttu ei ole ka valik kõige laiem.
  • Diiler võib olla eksitav. Kui diiler on väga kaunis, võib sind live kasiinos mängimine hoopis eksitada ja mängule keskendumine võib olla keerulisem kui tavaliselt. Seepärast ei sobi live kasiino neile, kes soovivad rohkem mõelda ja keskenduda sügavamalt.

Live kasiinode boonused

Paf live rulett

Live-kasiinode boonused on hoopis teistsugused. Paf korraldab näiteks tihtipeale kampaaniaid, kus võidab raha teatud numbri või kaardi tõmbamisel.

Mis oleks üks live kasiino, kui seal ei oleks kasiinoboonuseid? Ka live kasiinodel on rikkalikult boonuseid – kui internetikasiinos on live kasiino kategooria, võid olla kindel, et kasiino korraldab ka erinevaid kampaaniaid.

Tervitusboonused on live kasiinode puhul haruldasemad, kuid sa võid eest leida mitmeid erinevaid jooksvaid kampaaniaid. Kõige tavalisemad live-kasiino boonused on seotud mõne konkreetse mängutüübiga ning tavaliselt on boonuse saamiseks loodud teatud ülesanne.

Näiteks võidakse anda sularahaboonust live kasiino Blackjackile, kui saad kasiinolauas teatud masti. Vahel võib ülesandeks olla mõne konkreetse kaardi leidmine. Kõige levinumad ongi boonused, mille raames tuleb Blackjacki lauas saada kokku mingi mast. Rulett ja Baccarat on pisut haruldasemad boonuste hulgas.

Kui oled uus mängija ja tahad boonust, millega mängida live kasiinos, siis võid kasutada tavalist kasiino tervitusboonust, millega sulle antakse boonusraha. Live kasiino mängude puhul tuleb aga meeles hoida, et tavaliselt ei lähe live kasiino mängud arvesse läbimängimisnõude täitmisel.

Kui oled osav mängija, annavad live kasiinode mängud võimaluse korralikult raha teenida. Peaaegu iga korralikum kasiino korraldab pidevalt live-kasiino turniire, mille raames tuleb koguda turniiripunkte ja võib vallutada edetabeli. Parimatele mängijatele antakse väga kopsakaid auhindu, mis võivad vahel ulatuda mitme tuhande euroni.

Juhul, kui sa lihtsalt igatsed ehtsat kasiinoglamuuri, võid samuti katsetada live-kasiinosid. See on igal juhul väärt kogemus ning mis veel parem – sa ei pea kodust lahkuma selle kogemiseks!

Live-kasiino on eriline mängukategooria, mille alt leiad traditsioonilised (või vähemtraditsioonilised) lauamängud, mida korraldab ehtne krupjee. Krupjeed filmitakse kasiinostuudios ning striimitakse mängijateni HD-kvaliteediga video vahendusel, seega näed sa lauamängu mängimise ajal teisel pool ekraani ehtsat krupjeed.

Live-kasiinos mängimine on väga sarnane ehtsale kasiinole. Mängimiseks vali live-kasiino tuba, vali istekoht ja tee oma panus. Ülejäänud mäng kulgeb vastavalt krupjee juhistele (nt kui on sinu käik, antakse vastav märguanne).

Jah, saab küll! Diileriga suhtlemiseks tuleb kasutada vestlusakent. Pea aga meeles, et vestlus peaks olema seotud ainult konkreetse mänguga. Muude murede jaoks tuleks ikkagi pöörduda klienditeeninduse poole.

Live-kasiino sektsioonis on saadaval enamus tavapäraseid kasiinolaudu, mida võid leida tavalisest füüsilisest kasiinost. Enamasti võid leida ruleti, blackjacki, baccarat ja pokkeri ning erinevad versioonid nendest mängudest. Mõned live-kasiino mängude tootjad on loonud aga ka uutsorti live-kasiino mänge nagu näiteks õnneratta või midagi muud põnevat.

Vahel küll! Mõned kasiinod korraldavad isegi eraldi kampaaniaid, et pakkuda boonuseid spetsiaalselt live-kasiino mängude jaoks. Seda, kas boonusraha saab kasutada live-kasiinos, saad välja selgitada kasiinoboonuse tingimuste hulgast.

Kuna live-kasiino mängud hõlmavad istekohti ja reaalset panustamist, ei saa enamasti live-kasiino mänge jälgida tasuta. Kui kontol pole sissemakset tehtud, siis võib ekraanile hüpata enne live-kasiino tuppa sisenemist teade, mis palub sissemakse tegemist.

Seda juhtub väga harva, seega üldiselt kartma ei pea, et ehtsa diileriga mängides midagi valesti läheb – tegemist on professionaalidega. Kui midagi aga peakski juhtuma, siis mäng tühistatakse ja panused antakse tagasi.

Sugugi mitte! Kui ehtsas kasiinos võivad tõesti minimaalsed panused olla kõrged, siis online kasiinos on panused palju madalamad. Paljudes kasiinodes on võimalik live-kasiino mänge mängida juba alates 10-20-sendistest panustest. Highrollerite jaoks on loodud eraldi panuselimiitidega ruumid, kus saab tõesti panustada suuremalt, kuid iga eelarvega mängija saab live-kasiinos mängida.

Paljud mängud ei nõua küll erilist reeglite tundmist, kuid sa peaksid ikkagi mänguga olema mingil määral kursis enne live-kasiino toaga liitumist. Vastasel korral on mäng lihtsalt sinu jaoks liialt segane ja sa ei saa seda täiel rinnal nautida. Tutvu alati mängureeglitega enne mängima asumist.

See sõltub sellest, mida sa parasjagu mängisid ja mis staadiumis käik oli. Kui sa näiteks olid juba teinud oma käigu ära (nt keerutanud ruletiratast) ja rohkem midagi tegema poleks pidanud, läheb mäng lõpuni ja kui sa osutusid võitjaks, siis saad ka oma võidu kätte. Kui sa mängisid pokkerit ja ei jõudnud veel oma käiku teha, siis loetakse sind kaotajaks. Seetõttu on väga tähtis live-kasiinos mängida üksnes siis, kui su internetiühendus on usaldusväärne.