Viimati muudetud:

Mänguautomaadid

Slotikad panevad raharattad käima! Suurimad jackpotivõidud maailma ajaloos on pärit slotikatest, kuid kõige parem uudis on see, et sinulgi on võimalus võita selliseid jackpotte, valides kvaliteetse online kasiino siinsamas lehel olevate kasiinode hulgast. Eestis tegutsevad kasiinod edastavad samu slotimänge, mis on aastate jooksul toonud maailma juurde mitmeid kasiinomiljonäre ja Eestiski on välja loositud lausa kuuekohalisi slotivõite.

Slotikad ehk mänguautomaadid on kõige ehtsamal kujul kasiinomängud – just sellised nagu ette kujutad Las Vegases. Vaid keeruta, hoia pöialt ja saa rullikutele võidukombinatsioon, täpselt nii lihtne ongi võita.

Mänguautomaatide lihtsuse tõttu on need kogunud rohkelt pooldajaid. Kes vähegi ihaldab adrenaliini, kuid ei soovi mängida keerukate reeglitega mänge, leiab slotikatest palju lõbu.

Peaaegu kõik Eestis litsentseeritud kasiinod edastavad sadu slotimänge maailma kõige tuntumatelt kasiinomängutootjatelt, keda on tunnustatud rahvusvaheliselt. Leida võid nii klassikalisi puuviljaslotte, mis meenutavad ehtsat kasiinot, kui ka filmilaadse sisuga intrigeerivaid 3D videoslotikaid, mis meenutavadki rohkem filmi kui kasiinomängu. Slotikate mitmekülgsuse tõttu on aja jooksul loodud neid iga võimaliku teema kohta – alates Hollywoodi linateostest ja kuulsatest muusikutest kuni vampiiride ja rallisõiduni välja.

Uue mängijana saad nautida ka slotiboonuseid, seejuures eriti just tasuta spinne ehk tasuta mänguvoore, mis on mõeldud mõne konkreetse mänguautomaadi jaoks. Mõned Eesti kasiinod jagavad lausa sadu tasuta spinne – sellised kasiinod leiad siitsamast allpool olevast tabelist!

Kui tahad enne kasiino valimist veel tutvuda mänguautomaatide olemusega, loe allpool olevat slotijuhendit ning vali seejärel oma uute teadmiste põhjal parim internetikasiino slotikate mängimiseks.

Loe rohkem
2.4/5
Mai parim boonus
200% kuni 500€ Boonus
RTP Maksimaalne võit

Slotimängud

Slotid ehk slotimängud või teisisõnu mänguautomaadid on niivõrd kuulsad, et neid võiks lausa nimetada kasiinomaailma sümboliteks. Pole ühtegi kasiinot, kus ei leiduks slotte ning pole peaaegu ühtegi kasiinosõpra, kes poleks eales slotikat katsetanud.

Milles peitub nende võlu? Peamiselt lihtsuses ja ootamatuses. Sa ei tea mitte kunagi, kas järgmine keerutus toob sulle võidu. Lõppude lõpuks on adrenaliin üks põhjuseid, miks üldse kasiinomänge mängitakse.

Meie lehelt leiad kasiinod, kus on sadu erinevaid slotikaid, üks lõbusam kui teine. Mis veelgi enam, enamus kasiinosid pakuvad ka kobedaid boonuseid just slotikatel mängimise jaoks.

4 mõistet, mida pead 
slotimängudes teadma

Kuidas slotid töötavad?

Kõik slotid toimivad juhuslike numbrite generaatori ehk RNG baasil. See tähendab, et kõik keerutused on täiesti juhuslikud ning mitte keegi, isegi mitte kasiino töötajad, ei oska ette näha slotika keerutuse tulemust. Slotid on ühed kasiinomängudest, kus pole mitte kuidagi võimalik maja eelist kallutada ega kuidagi rohkem võita. Kõik sõltub puhtalt sinu õnnest!

Siiski on mõningaid termineid, mida sa võiksid teada enne, kui asud mängima. Kui tunned slotikaid paremini, oskad valida enda jaoks parimad slotid, seega ka suurendad kaudselt oma võiduvõimalusi.

 • Võiduliin – slotika avamisel näed sa koheselt seda terminit. Võiduliin tähendab otseses mõttes seda, mitmel liinil ehk nö rajal on võidukombinatsioone. Näiteks kui mängus on 20 võiduliini, tähendab see, et iga keerutusega on 20 erinevat võimalust võitmiseks.
 • Rullikud – see termin viitab sümbolitega nö ketastele, mis tiirlevad iga keerutuse ajal. Kõige levinumad on 5 rullikuga slotimängud.
 • Wild-sümbolid – väga paljudes slotikates on sümbol nimega „Wild“. See sümbol tähendab omapärast sümbolit, mis saab asendada teisi sümboleid, seega aitab sul saada võidukombinatsioone hõlpsamini kokku.
 • Scatter – sellise nimega sümbolid annavad võidu isegi siis, kui need ei ole parasjagu võiduliinil ning tihti annavad scatter-sümbolid näiteks tasuta keerutusi. Mitmetes slotimängudes pead sa saama kokku 3 sellist sümbolit, et saada tasuta spinne.
TOP 6 mänguautomaatide tüüpi

Erinevad online slotside liigid ja mehhanismid

Online slotikaid on nii palju erinevaid, et ilma liialdamata võib 5 aastat järjest iga päev mängida midagi uut ning ikka ei jõua valikuga lõpule. Selle suure valiku hulgas on sadu erinevaid temaatikaid ja kümneid erinevaid mehhanisme.

Laias laastus saab aga mänge liigitada mõningate eripärade põhjal järgnevatesse kategooriatesse – tutvu nende kirjeldustega, et leida enda mängumaitsele sobivad slotikad.

Videoslotid

Tõtt öelda on põhimõtteliselt kõik kasiinodes olevad mänguautomaadid videoslotid, ent mõned kasiinod eristavad siiski videoslotikate omaette kategooriaga. Peamine konks seisneb selles, et videoslotid on moodsamad mänguautomaadid, kus on tüüpiliselt 5 rullikut, rohkem mängufunktsioone ning ägedad animeeritud efektid. Mõnes mõttes ongi need videomängulaadsed slotikad, sellest ka see nimetus.

Üldiselt aga võib öelda, et iga slotikas, mida sa kasiinost leiad, on ikkagi videoslotikas.

Klassikalised slotid

Siinkohal lähevad asjad natuke keerulisemaks. Nimelt, paljudes kasiinodes on veel eraldi slotinišš nimega “Classic” ehk klassikalised mänguautomaadid. Nende all peetakse silmas mänge, mis meenutavad pigem vanemaid füüsilisi mänguautomaate – just selliseid nagu võisid kohata 2000-ndate alguses reaalses kasiinos.

Klassikalistel slottidel on tavaliselt kolm rullikut, 1 mängurida ning rullikutel tiirlevad puuviljasümbolid. Selliseid slotikaid kutsutakse vahel ka lihtsalt puuviljaslotsideks.

Megaways-slotid

Megaways-slotid on täiesti uut liiki kasiinomängud, mis said alguse tänu Big Time Gamingule. BTG tuli välja revolutsioonilise mehhanismiga Megaways, mis muudab mängus olevate võiduliinide hulka täiesti suvaliselt mistahes hetkel. Megaways-slotikatel võib olla isegi 100 000 võiduliini ja muidugi rohkem võiduliine tähendab ka rohkem võimalikke võite.

BTG tegi aga geniaalse lükke, otsustades müüa oma mehhanismi litsentsi ka konkurentidele (selle asemel, et seda kiivalt endale hoida). Seepärast näebki nüüd Eesti kasiinodes lademetes Megaways-versioone tuntud slotikatest nagu näiteks Gonzo’s Quest või isegi Divine Fortune.

Progressiivsed slotid

Paljudes kasiinodes on eraldi kategooria all progressiivsed slotid või nö jackpotislotid. Need mänguautomaadid on hoopis teistsugused ning seda just võidusumma suuruse poolest. Ehkki ka tavaslotimängudes saab võita korralikult, on progressiivsete slotikate jackpotid tihti kümnete miljonite suurused.

Progressiivsete slotikate jackpot kasvab seda kõrgemaks mida rohkem panuseid tehakse. Osake iga panuse suurusest läheb just nimelt jackpoti kasvatamiseks. Progressiivsetel slotimängudel on ka nö boonusfunktsioon, mille kaudu saab võimaluse võita suure jackpoti.

Näiteks Mega Fortune Dreams slotikas on selleks funktsiooniks boonusratas, milleni jõuad siis, kui oled saanud rullikutel kokku 3 boonussümbolit. Seejärel saad keerutada õnneratast ning võid maanduda jackpoti peal.

Kõige kuulsamad taolised slotimängud ongi seejuures Mega Fortune ja selle suur konkurent Mega Moolah – üks neist on loodud Net Entertainmenti poolt, teine Microgamingu poolt. Just need kaks mängu vastutavad kõige suurema hulga internetikasiinode miljonäride eest.

Boonusmängudega slotid

Progressiivsete slotikate suurim võlu on boonusmäng, ent on ka slotikaid, mis pole jackpotislotid, aga sisaldavad ikkagi boonusmänge. Boonusmänguks võib olla näiteks “Pick and Click” tüüpi mäng, kus pead klõpsama teatud objektidel, et avaldada nende all olev boonus. Vahel pead hoopis läbima võistluseid või tegema midagi muud.

Boonusmängudega slotid võivad olla ühtaegu rikkalikemate võitudega ning muuta ka mängukogemuse lihtsalt lõbusamaks, kuna boonusmäng annab rullikute keerutamisele natuke vaheldust.

Võida tihti vs võida palju

Viimane asi, mida tuleks selgitada slotimängude mehhaanika ja liigituse puhul, on mänguautomaatide volatiilsus. Volatiilsus kirjeldab seda, kuivõrd tihti või palju saab mängus võita. Igal slotimängul on sisseprogrammeeritud muster/süsteem, mille alusel mäng töötab: mõni slotikas loosib võite välja väga tihti, aga väikestes summades, samal ajal mõni loosib välja harva, ent suurtes summades.

Selle fakti teadmine aitab sul paremini leida mänge, mis istuvad sinu maitsele. Kui sulle meeldib võita tihti, isegi, kui võidud on väikesed, vali pigem madala volatiilsusega mäng. Kui sulle meeldib võita suurelt ja sul pole midagi selle vastu, et paarkümmend keerutust võib “kuivalt” minna, vali kõrgema volatiilsusega mäng.

Kuidas valida parim slotimäng

Igas Eesti online kasiinos on sadu slotimänge, mõnes isegi üle 1000. Ilmselgelt ei ole kellelgi aega kõiki mänge läbi proovida, aga Playin.ee oskab sulle soovitada mõnda kerget nippi, mille abil valida välja parim slotimäng oma maitsele. Kasuta neid juhiseid, et sa ei peaks enam kasiinos ringi ekslema:
Kui kaua: 8 min
Sul on vaja: Internetiühendus
Lisaks on vaja: Teadustööd teha
Vali mäng boonuse järgi
1. Vali mäng boonuse järgi
Kui sul pole ühtegi mõtet selle kohta, mida võiksid mängida, siis vali Playin.ee lehelt tasuta spinnide pakkumine. Tasuta spinnid on mõeldud teatud mängule ja niimoodi ongi sinu küsimus lahendatud!
Vali jackpotimängud
2. Vali jackpotimängud
Kui kahtled, vali jackpotimängud, sest miski pole lahedam, kui jahtida miljonijackpotti. Tõsi, sa ei pruugi seda kunagi võita, ent kui sa mängid jackpotita slotikat, pole sul niikuinii võimalust võita nii suurt summat! Seega, kui kahtled, võta jackpotislot!
Uuri väljamaksetabelit
3. Uuri väljamaksetabelit
Slotikatega tasub olla kalkuleeriv. Pealtnäha põnev mäng ei pruugi olla eriti väärtuslik, kui uurid selle väljamaksetabelit. Enne mängima asumist vaata lähemalt, millised on mängu sümbolite väljamaksed ning vali enda jaoks sobiv mäng niimoodi.
Vaata RTP-d ja volatiilsust
4. Vaata RTP-d ja volatiilsust
Me kõik tahame slotikaid mängides raha võita, seega vali slotikas, mille RTP on võimalikult kõrge. Samuti juhindu volatiilsusest – vali slotikas, mille volatiilsus on madal, kui soovid võita tihti (aga väikeste summadega). Parimad slotisoovitused leiad alati Playin.ee lehelt!

Tasuta mänguautomaadid

Paljud inimesed arvavad, et kasiinod on nö ühekäelised röövlid, luues mänge, kuhu tuleb muudkui raha pista ilma midagi vastu saamata. Kas sa aga teadsid, et slotikaid saab mängida ka täiesti tasuta?

Just nimelt, see pole mitte mingi pettus, vale ega müüt. Peaaegu kõiki Eesti kasiinodes olevaid slotikaid saab mängida tasuta tänu demoversioonile. Selles demoversioonis saad mängida nö mänguvahenditega, st mitte pärisrahaga. Niiviisi ei võida sa küll pärisraha (ilmselgelt), ent sa saad täpsemalt näha, kuidas slotikas töötab, milline on selle graafika, boonused ja kõike muud.

Teisisõnu, tänu tasuta mängudele ei pea sa põrsast kotis ostma ja saad täpselt teada, kas mäng üldse sobib sinu maitsele.

Playin.ee on siia lehele kogunud mõned maailma kõige kuulsamad slotikad ja nende tasuta versioonid. Vali välja mõni nendest mängudest ja keeruta rullikuid nii palju kui jaksad – sul pole kaotada mitte midagi!

TOP 5 mängutootjat

Parimad slotimängude tootjad

Slotikate taga peituvad tarkvarapakkujad, kes on vastavate mängude tegelikud loojad ja omanikud. Kuigi põhimehhaanika poolest on mänguautomaadid sarnased üksteisele, on igal tarkvaraloojal oma käekiri, erilised boonussüsteemid, erinevad võidumustrid jne.

Kasiinosõpradele on aja jooksul kõige rohkem muljet avaldanud need mängutootjad (kes on kõik ühtlasi saadaval ka Eesti kasiinodes:

1. Microgaming – Microgaming on vaieldamatu slotimaailma kuningas, kes jätkab kasiinomaailma raputamist iga aasta. Just selle tootja sulest on pärit maailma suurimate jackpotivõitudega mängud Mega Moolah ja kõik selle järjemängud, mis isegi praegu tormina kasiinosid rabavad. Kes otsib elu suurimat kasiinoelamust ja jahib jackpotte, selle jaoks on loodud Microgamingu mängud.

2. NetEnt – Kes mõtleb slotikatele, mõtleb Net Entertainmentile. Tegemist on maailma ühe kõige tuntuma slotimängude tootjaga, kelle looming on olemas pea igas Eesti online kasiinos. Maailma kõige kuulsamad slotikad Starburst, Mega Fortune ja Gonzo’s Quest on kõik NetEnti sulest pärit. Pole peaaegu ühtegi teist mängutootjat, kes on nii tugevate mängudega nagu seda on NetEnt (ja see kõik pole liialdus).

3. Playtech – Playtech peaks olema eriti tuttav Tartu inimestele, kuna seal asub tänini Playtechi kontor! Just, Playtech on tegelikult pärit otsapidi Eestist. Tänaseks on Playtech üks maailma suurimaid kasiinomängude tootjaid, kelle portfoolios on eksklusiivsed Marveli slotimängud.

4. Yggdrasil – Yggdrasil loodi alles 2013. aastal, ent nüüdseks on mängutootja oma adrenaliinist pakatavate slotikatega jõudnud paljude südamesse. Tootja slotikad on moodsa disaini, põnevate teemade ja terve hulga unikaalsete eriboonustega. Eriti märkimisväärsed Yggdrasili slotid on näiteks Legend of the White Snake Lady ja Big Blox.

5. Play’n GO – Play’n Go on Eestis laineid löönud oma fenomeenalse mänguga Book of Dead, mis on juba tuntud kui üks kõige võidurohkemaid slotimänge. Ettevõte vastab sisuliselt kõigele, mida võiks tahta slotimängudest: põnevad teemad, palju actionit ja terve jada ägedaid võiduvõimalusi.

Slotikate boonused

Slotikate jaoks on kasiinodes saadaval suurim hulk boonuseid ja mõned kasiinod jagavad lausa ära tasuta keerutusi, teinekord tasuta keerutusi ilma igasuguse sissemakse nõudmiseta. Kasiino boonuste puhul on oluline tähele panna läbimängimisnõuet, mis võib olla 10-30 korra vahemikus, vahel ka kõrgem. Läbimängimistingimus tähendab seda, et saadud boonus tuleb teatud hulgal veel läbi panustada enne, kui saad üldse boonuse summa välja maksta.

Kui sa ei soovi oma rahaga riskida, võid valida mõne kasiino, kus jagataksegi lahkelt tasuta keerutusi sissemakseta. Samuti saad katsetada erinevaid slotikaid demoversioonides – kõikides kasiinodes on suur hulk kasiinomänge, mida saad mängida oma lõbuks. Nii saad näha, kuidas slotimäng sulle sobib ning hiljem saad soovi korral juba hüpata tulle pärisrahaga, et jahtida jackpotte!

Kui soovid leida parimad tasuta spinnide pakkumised või muud parasjagu Eestis pakkumisel olevad boonused, tutvu valikuga Playin.ee lehel – toome sinuni Eesti parimad boonused, mis aitavad sinu mängurõõmu loodetavasti suurendada.

SlotimänguKasiinoTasuta spinnidLäbimängimisnõueMinimaalne sissemakse
🎰 Book of Tut, Jammin’ Jars 2, Money Train 2, Book of Oz, Starburst, Iron Bank, The Falcon Huntress, Ancient Fortunes: Poseidon, Vikings Go Berzerk, John Hunter and the Mayan GodsKanuuna2000x💶 20€
🎰 Starburst, Divine Fortune Megaways, Jumanji, Arabian Nights, Silverback GoldBetsafe20-1001x💶 20-100€
🎰 Rich Wilde, Tome of MadnessBoost Casino505x💶 20€
🎰 Mega Fortune DreamsMaria Casino10030x💶 10€
🎰 Nitropolis, Chaos Crew, San Quentin, East Coast vs West Coast, Money Train 2, Divine FortuneNutz7525x💶 10€
🎰 StarburstUnibet200x💶 10€
🎰 Book of DeadPaf10025x💶 10€
Millistele mangudele antakse tasuta keerutusi

Korduma kippuvad küsimused

 • Kas online slotsidega saab raha võita?
  Jah, saab muidugi! Pea aga meeles, et slotid on 100% õnnepõhised kasiinomängud – see, kas sa võidad, on täiesti juhuslik ja sõltub ainult õnnest, mitte millestki muust. Sa võid vabalt ka raha kaotada.
 • Kuidas online mänguautomaate tasuta mängida?
  Mänguautomaate saab mängida täiesti tasuta demoversioonis. Niimoodi ei võida sa küll päriselt raha, aga sa saad näha, mida mäng endast sisaldab. Samuti saab slotikaid mängida tasuta siis, kui leiad endale tasuta spinnid ilma sissemakseta – selliseid pakkumisi võid leida Playin.ee lehelt.
 • Kas slotikatega võib võita miljon eurot?
  Iseenesest on see võimalik küll! Isegi Eestis on võidetud mitu miljonit eurot. Nii suure võidu tabamine on aga mikroskoopiliselt väikese võimalusega, seega ei tasu minna mängima eesmärgiga miljon eurot taskusse pista. Slotikad on ennekõike ikkagi meelelahutus!
 • Millised slotid on kõige kõrgema väljamaksega?
  Suure väljamaksega slotikate leidmiseks pead otsima kõrge RTP (return to player) protsendiga mänge. Seda on näiteks Playtechi Ugga Bugga (99.07%), NetEnti Mega Joker (99%) ja NetEnti Jackpot 6000 (98.86%).
 • Kuidas valida võitev mänguautomaat?
  See, kas mänguautomaadist tuleb võit või mitte, on täiesti juhuslik. Nö külmasid või kuumasid slotikaid ei eksisteeri, see on puhas müüt. Sa võid võita raha iga automaadiga, aga sa võid igaühega ka raha kaotada.
 • Milline Eesti kasiino on parim slotikates võitmiseks?
  Peame jällegi rõhutama, et kuna slotid on täiesti juhuslikud ja õnnepõhised mängud, ei ole ükski kasiino teistest kuidagi parem. Mõne Eesti kasiino tasuvusprotsendid on küll natuke kõrgemad kui mujal, aga see ei tähenda automaatselt rohkem võite. Parimad Eesti kasiinod võid igal juhul aga leida Playin.ee lehelt.
 • Millised slotid on kõige populaarsemad?
  Eestis on eriti palavalt armastatud slotimängud Book of Dead, Starburst, Gonzou0027s Quest ja kõik jackpotimängud, eelkõige Mega Moolah, Hall of Gods ja Mega Fortune.
 • Kas mänguautomaatidega manipuleeritakse?
  Ei, absoluutselt mitte. Kui sa mängid Eesti tegevusloaga kasiinos, pole mitte mingit võimalust, et mänguleht manipuleerib slotika väljamaksetega. Slotikaid testitakse iseseisvate laborite poolt (kes ei saa tulu kasiinolt ega slotitootjalt) – niimoodi veendutakse, et mängu tulemus on alati juhuslik.
 • Kuidas slotid töötavad?
  Slotikate peamine tööpõhimõte seisneb juhunumbrite generaatoris. Kujuta endale ette näiteks Bingo loto loosiratast – sarnaselt sellele töötavad ka slotid, kus juhuslikke sümbolikombinatsioone loosib välja arvutiprogramm.
Kuidas me kasiinosid valime?
Kuidas me kasiinosid valime?
Me kasutame üle 40 filtri selleks, et valida välja meie lehel ilmuvad kasiinod. Kõik soovitatud kasiinod on valitud ekspertide poolt, kellel on pikk hasartmängumaailma kogemus.
Kuidas me kasiinosid hindame?
Kuidas me kasiinosid hindame?
Kasiinode hindamisel kasutame kuute erinevat kriteeriumi, sealhulgas boonused, klienditeenindus, mänguvalik ja makseviisid. Me isegi ei uuri lähemalt ühtegi kahtlast või küsitava väärtusega kasiinot.

Loe ka lisainfot

Megaways slotid

Kui oled viimasel ajal mõnda online kasiinot külastanud, oled kindlasti näinud terminit Megaways. See ahvatlev nimi viitab uuele slotimängude liigile,...

Mis on RTP

Mis on RTP? RTP on lühend, mis tuleb inglisekeelsest väljendist return to player. Eesti keeles tähendab see „teoreetiline tasuvus mängijale“....

Progressiivsed jackpotid

Mis on progressiivne jackpot? Progressiivne jackpot on slotimängu auhind, mis kasvab järk-järgult iga kord, kui keegi teeb mängus panuse. Igalt...

Boonusmängu ostmine

Mida kujutab endast boonusmängu ostmine? Boonusmängu ostmise võimalus (inglise keeles tuntud kui bonus buy või feature buy) on eriline funktsioon, mis võimaldab suurema panuse...