Viimati muudetud:

Krediitkaardid

kreditkaardid

Krediitkaardid – kes ei oleks neist kuulnud. Kuigi vanasti seostatud laenukoormaga, on tänapäeval tegelikult enamusel meist kasutusel krediitkaardi funktsionaalsusega deebetkaardid, mis võimaldavad tasuda mugavalt internetis. Ka traditsioonilised krediitkaardid on levinud, kuid deebet-krediitkaardid ja ettemakstud krediitkaardid on hetkel Eestis rohkem kasutusel oma käepärasuse tõttu.

Krediitkaardi funktsionaalsusega pangakaardid on eriti käepärased internetis tasumiseks. Enamus teenusepakkujaid, sealhulgas kasiinosid, võtavad makseid vastu krediitkaartide vahendusel. Kõige levinumad on seejuures Mastercard ja VISA, kuid Eestis on enamus kaarte siiski Mastercardid, seega on garanteeritud mugav maksekogemus universaalselt kõikjal.

Kuidas krediitkaardid töötavad?

Tavalise krediitkaardi näol on tegemist panga väljastatud kaardiga, millele on määratud teatud krediidilimiit. See toimib sisuliselt nagu laen, mida tuleb igakuiselt tagasi maksta vastavalt kasutatud krediidilimiidile.

Teise variandina on paljudel inimestel aga kasutusel deebet-krediitkaardid. Nende puhul on tegemist tavaliste pangakaartidega, mida kasutatakse igapäevaste ostude tegemiseks. Ainus vahe seisneb aga selles, et deebet-krediitkaardiga saab ka näiteks mugavalt internetis ostelda, kuna kaardil on samamoodi turvakood ja muud funktsioonid, mis seda võimaldavad.

Internetis ostlemise võimaldamiseks tuleb oma internetipangas selline võimalus aktiveerida. Tüüpiliselt on internetipangas selle jaoks eraldi vaheleht, kus saab märkida, et soovid aktiveerida turvalised internetimaksed, samuti saab paika panna teatud limiidi.

Kui soovid internetis krediitkaardiga tasuda, tuleb sisestada makse sooritamise lehele 4 infokildu:

 • kaardi number;
 • kaardi kehtivusaeg;
 • kaardi turvakood (kaardi pöördel, kolmekohaline number);
 • kaardi omaniku nimi.

Samuti on võimalik, et pead veel sisse logima oma panka – see protsess võib erineda sõltuvalt pangast. Ülalmainitud info tuleb aga alati esitada.

Seejärel ongi makse tehtud ning saad nautida oma ostetud teenust.

Krediitkaartide plussid ja miinused

Krediitkaardid ja pangakaardid üleüldiselt on väga levinud makseviisid, mis on olemas peaaegu kõikides maksekohtades. Kuna makse tegemine on pisut kiirem ja lihtsam kui pangalingi kaudu panka sisselogimine, on kaardid ka eelistatud nende poolt, kes ei oma ühtegi e-rahakoti kontot ja soovivad teha makse oma panga vahendusel, kuid tahavad makseid teha lihtsamalt ja kiiremini.

Mis puudutab kasiinode sisse- ja väljamakseid, siis võivad krediitkaardid olla pisut ebameeldivamad ühel põhjusel: väljamaksed võtavad kõvasti rohkem aega. Kui e-rahakotile saabub väljamakse summa vaid mõne tunni jooksul või isegi kohe, siis krediitkaardile jõuab raha tavaliselt 5-7 päeva jooksul.

Krediitkaardiga tasudes võib rakenduda maksele ka teenustasu, mis aga sõltub juba konkreetsest pangast.

Kas krediitkaardid on turvalised?

Krediitkaardid ja pangakaardid on üsna vastuolulised makseviisid, kuna ühest küljest on need suuresti ühed kõige turvalisemad maksevõimalused, arvestades pankade ja Mastercardi ning VISA turvameetmeid.

Teisest küljest võib krediitkaart olla aga väga ohtlik maksevahend – seda üksnes siis, kui ise olla hooletu. Kuna makse kinnitamiseks piisab kaardil olevast infost, võib juhtuda, et keegi varastab kaardi ära ning kasutab kaarti ise teenuste ostmiseks. Samuti on võimalik, et kui internetis hooletult brausida või olla muidu pisut hooletu oma arvutiga, võib seadmesse sattuda klahvinuhk ehk pahavaraline programm, mis salvestab klaviatuuri lööke. See tähendab, et kui sisestad oma krediitkaardi numbrid, saab klahvinuhk need teada ning saab seega varastada sinu krediitkaardil oleva raha.

Need viimased stsenaariumid on aga väga haruldased. Kui oled hoolikas, ei näita kellelegi oma krediitkaarti ning hoiad oma seadmeid turvaliselt, võid julgelt kasutada pangakaarte internetis tasumiseks.

Korduma kippuvad küsimused

 • Kas krediitkaardi kasutamine kasiinos on turvaline?
  Jah, absoluutselt! Pangakaardi kasutamine on kasiinos sama turvaline nagu iga veebimakse korral. Pealegi, kaardimaksed tuleb eraldi veel pangas ka kinnitada, seega on krediitkaart väga turvaline.

 • Kas kasiinos saab kasutada kõikide pankade krediitkaarti?
  Jah, saab küll. See, milline pank kaardi väljastas, pole oluline. Tähtsam on kaardi tüüp, kuid Eesti kasiinodes peaksid ilusti töötama absoluutselt kõik VISA ja Mastercard kaardid, olenemata väljastanud pangast.

 • Kas krediitkaardile saab kanda ka kasiino väljamakse?
  Jah, saab küll! Siiski aga ei pruugi see töötada päris samamoodi igas kasiinos ning samuti ei pruugi VISA ja Mastercard olla samade reeglitega. Kõige targem on täpsustada väljamakseid vastavas kasiinos.

 • Kas krediidi eest saab kasiinos mängida?
  Krediitkaart kui selline on küll kasiinodes alati aktsepteeritud (kui kasutada kaarti deebetkaardi põhimõttel), kuid on võimalik, et krediiti kui sellist ei saa alati kasutada. Täpsusta seda krediitkaardi väljastajaga, kuna pank võib seada piirangud teatud teenustele.

 • Kui kaua võtavad väljamaksed krediitkaardile aega?
  Krediitkaardimaksed liiguvad tavaliselt kõige aeglasemalt – enamasti kulub 5-7 päeva. See võib erineda aga kasiinoti, seega täpsusta seda vastavas kasiinos.

Loe seotud artikleid

Bitcoin

Veel mõne aasta eest pidasid paljud inimesed krüptoraha mingiks jamaks. Kui tõtt öelda, siis paljud mõtlevad seda tänini, isegi, kui...

EcoPayz

Kui oled külastanud mõnda suuremat Eesti online kasiinot, oled kindlasti märganud makseviiside hulgas natuke võõramaise kõlaga makseteenust ecoPayz. Kuigi Eestis...