Spordiennustus ei ole sugugi mitte kummaline viis, kuidas tulevikku ette ennustada. Spordiennustamine ehk bettimine tähendab hasartmängude liiki, mille puhul panustatakse ühe või teise sündmuse toimumisele. Nagu nimigi viitab, on nendeks sündmusteks enamasti spordivõistlused, kuid sellega ei ole asi piiratud, kuna paljudes kasiinodes saab ennustada isegi poliitilistele sündmustele või kas või Eurovisioonile.

Eesti on juba aegade algusest olnud spordirahvas ning kuna sport on meie veres, on ka spordiennustamine üks populaarsemaid mänguliike kasiinodes. Veelgi enam, kui sa tunned spordimänge hästi, saad reaalselt raha teenida, ennustades, kumb meeskond võidab.

Spordiennustus: kuidas see töötab?

Optibet spordiennustus

Spordiennustuste lehed näevad tavaliselt üsna sarnased välja – ääres on spordialad ja keskel panustamisvõimalused.

Spordiennustamine võib esialgu ajada natuke segadusse, kuid põhimõte on lihtne. Esiteks, sinu võidu suurus sõltub täielikult koefitsiendi suurusest, mida võib lihtsamini öeldes mõista kui kordistajat. Erinevatel sündmustel on erinev koefitsient – näiteks kui koefitsient on 2 ning sinu panus oli 2 eurot ja su panus võidab, saad sa lõpuks 4 eurot.

Ükskõik, millise internetikasiino spordipanuste kategooria sa avad, avanev leht on üsna sarnane. Ühes ääres on võimalike valdkondade nimekiri, keskel on kõik panustamisvõimalused ehk erinevad matšid ja paremal ääres on tavaliselt panustamissedel ehk kiire võimalus, kuidas oma panus teele saata.

Kõik, mida sa tegema pead, on valima mängu, millele soovid panustada ning pead valima matši tulemuse. Pane tähele, et erinevatel tulemustel on ka erinev koefitsient – see tuleneb asjaolust, et erineval tulemusel ongi määratud spordipanuste korraldaja poolt erinev tõenäosus.

Samuti võiksid teada mõnda terminit, mida kindlasti spordipanustamisel kohtad:

  • Üksikpanus – see on kõige tavalisem panus, mille puhul korrutatakse koefitsient lihtsalt panuse suurusega.
  • Kombineeritud panus – selle panuse puhul ennustatakse korraga mitmele sündmusele. See aga tähendab, et kui üks ennustus läheb nihu, on kogu panus kaotanud.
  • Aasia händikäp – selle panuse puhul tekitatakse nõrgemale tiimile eelis, andes talle juba skoori ette, seega peab tugevam tiim rohkem vaeva nägema võitmise jaoks. Nii üritatakse panuseid võrdsustada.

Reaalajas panustamine

Reaalajas panustamine

Reaalajas panustades saad mängule kaasa elada ning vaadata, kuidas mäng kulgeb, tehes samal ajal panuseid.

Viimasel ajal on aina populaarsemaks muutunud ka reaalajas panustamine ehk livebet. See tähendab, et saad samal ajal jälgida mängu täpselt samal ajal kui see toimub ning teha ka samal ajal panuseid, selle asemel, et enne mängu toimuma hakkamist panustada.

Livebettimisel on mitmeid eeliseid, mida tavaline spordiennustus ei paku. Esiteks, see avab hulgaliselt uusi panustamisvõimalusi. Näiteks on vahel võimalik ennustada seda, milline tiim teeb järgmisena skoori ning kui jälgid samal ajal mängu, on seda üsna lihtne ennustada.

Samuti eemaldab livebettimine igasugused kahtlused selle osas, millises seisundis on tiim tegelikult. Teadupärast võib ka kõige säravamat sportlast mõjutada tilluke vigastust saatuslikul määral, kuid livebettimise puhul näed sa koheselt, kes ei ole päris oma võimete tipus.

Üleüldiselt annab livebettimine suurema paindlikkuse ja on ka väga kiire tempoga, seega sobib see neile, kes tahavad tunda adrenaliini!

Kuidas valida ennustuskoht?

Peaaegu kõik internetikasiinod Eestis pakuvad spordiennustamise võimalust, kuid mille järgi valida see õige? Anname siinkohal paar nõuannet.

Mängude, kategooriate ja koefitsientide valik

Mida rohkem, seda uhkem – kas pole nii? See vana hea tõde kehtib ka spordiennustamise puhul.

Isegi, kui kasiino on muidu viks ja viisakas, ei tähenda see, et neil on ka valikus sulle sobiv mängukategooria või ehk on nende koefitsiendid viletsad. Näiteks kui sa oled paadunud jäähokifänn, aga kihlveopaigas on põhiliselt ainult jalgpallimatšid, ei ole sul sellisesse kasiinosse asja.

Milline on koha maine ja klienditeenindus?

Kõike, mida räägitakse foorumites ja kommentaariumites, ei saa küll tõe pähe võtta, kuid sellest hoolimata võivad need viidata teatud käitumismustrile. Näiteks kui sa näed, et spordiennustuste paigas on kümnetel inimestel olnud probleeme väljamaksetega, on väga tõenäoline, et see võib olla tõsi ning võib osutuda probleemiks ka sinu jaoks.

Vältimaks selliseid äpardusi, leiad sa meie võrdlustest ainult korralikud kasiinod, kelle üle valvab kullipilguga Maksu- ja Tolliamet. See garanteerib, et selliseid probleeme tekkida ei saa.

Sama oluline on visata pilk peale klienditeenindusele, eriti, kui oled spordipanustamises uustulnuk ja vajad võib-olla rohkem abi. Live-chat on tänapäeval lausa hädavajalik, kuid kontrolli ka üle, kas klienditeenindus räägib Eesti keeles ning millistel kellaaegadel on see avatud.

Välimus reedab nii mõndagi

Öeldakse küll, et raamatut ei tohiks hinnata kaane järgi, kuid kasiinode ja ennustuslehtede puhul võid selle vanasõna unustada. Kui spordiennustuste leht on kirju nagu pühademuna ja raske on leida sobivaid panuseid või veel hullem – kui panustamissedel on ülemäära keeruline – ei ole panustamiskogemus eriti nauditav. Ei ole mõtet oma elu raskeks teha ning seepärast vali kasiino, mille spordiennustuslehe välimus on sulle meelt mööda.

Spordiennustuste boonused ja teenimisvõimalus

Spordiboonused

Spordiboonuste paindliku olemuse tõttu on ka boonused mitmekülgsed ja tihti võib saada boonuseid lihtsalt toimuva võistluse pärast.

Ühegi hasartmängu puhul ei saa üle ega ümber boonustest ja reaalsest teenimisvõimalusest. Spordiennustused on väga ahvatlevad eelkõige seetõttu, et tegemist on ühega vähestest hasartmängudest, kus on võimalik kallutada võiduvõimalust oma oskuste ja teadmiste abil.

Kui sa tunned teatud spordiala väga hästi ja oled kursis erinevate tiimide nõrkuste ning tugevustega, on sul väga lihtne ennustada, milline tiim võidab. Kindlasti oled spordimänge vaadanud ja mõelnud, et arvasid juba mängu alguses, milline on tulemus! Sellist teadmistepagasit ja sisetunnet saab kasutada spordiennustustes väga hõlpsalt ning kui sa paned täppi, võid võita enamgi kui kopsakalt.

Sellele lisaks on aga spordiennustustele ka rohkelt boonuseid, alates tasuta panustest lõpetades sissemakseboonustega. Kõiki taoliseid boonuseid ja parimaid panustamiskohti saad näha just meie lehelt – vali ükskõik, milline arvustatud kasiino ja leiad endale tasemel ennustuspaiga.