Vastutustundlik mängimine

Hasartmängud võivad tekitada sõltuvust. Kui sa kahtlustad, et kasiinos mängimine on hakkanud kontrolli alt väljuma või sa tunned, et ei suuda enam kasiinost eemale hoida, on väga tõenäoline, et sõltuvus on tekkimas. Sa ei ole selle murega üksi – abi on saadaval igaühe jaoks, kes seda soovib. Sa ei tohiks kindlasti seda mure endale hoida, vaid proovi otsida abi koheselt.

Alljärgnevalt leiad mõned kasulikud kohad, kuhu sa võid pöörduda, kui sul on mängimisega probleeme.

  • Eesti Hasartmängusõltlaste Ühing
    Tegemist on anonüümse nõustamiskeskusega, kus aidatakse igaühte, kellel on vähegi probleeme hasartmängudega. Ühingu taga peituvad inimesed, kes on isegi olnud kimpus nende probleemidega, seega oled täiesti „omade“ keskel – sind tervitavad inimesed, kes teavad, millises olukorras sa oled.
  • Hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskus
    Tatari tänaval asuv nõustamiskeskus aitab nii hasartmängusõltuvusega inimesi kui ka nende lähedasi. Kui pole soovi minna nõustamisele, saab abi ka nende mänguriliini kaudu, kus aidatakse kõiki soovijaid igal tööpäeval.
  • Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskus Sensus
    Abi võib otsida ka psühhoteraapia keskusest Sensus, mis asub Tallinnas, Pärnus ja Paides. Tegemist on tõeliselt professionaalse nõustamiskeskusega, kus tegeldakse paljude erinevate häiretega, nende hulgas hasartmänguprobleem.