Viimati muudetud:

Bitcoin

bitcoin logo

Veel mõne aasta eest pidasid paljud inimesed krüptoraha mingiks jamaks. Kui tõtt öelda, siis paljud mõtlevad seda tänini, isegi, kui kuuleme pidevalt uudiseid sellest, kuidas bitcoini hind muudkui tõuseb.

Krüptorahasid on palju, kuid Bitcoin on neist selgelt kõige prominentsem ja mõneti võiks öelda, et ka kõige usaldusväärsem. Kui sul on juhtumisi mõned krüptomündid, siis üks viis, kuidas neid kasutada, on väisata online kasiinot. Ka Eestis on mitu veebikasiinot, kus aktsepteeritakse makseviisina Bitcoini – ja seda nii sisse- kui ka väljamaksete jaoks.

Kuidas Bitcoin kasiinos töötab?

Bitcoini kasutamine on kasiinos tegelikult väga lihtne. Kuna põhimõtteliselt töötab kasiino ikkagi eurode baasil (näiteks slotimängu liideses kasutatakse eurosid), siis kui sa teed Bitcoini kaudu sissemakse, muudetakse Bitcoinide summa sinu kasutajakontol tavavaluutaks. Seega lõppude lõpuks käib sissemakse samamoodi nagu iga teise internetipõhise makseviisi korral.

Kui aga alustada algusest, siis Bitcoinidega sissemakse tegemiseks on sul kõigepealt vaja hankida Bitcoine. Selle jaoks pead avama virtuaalse Bitcoini rahakoti – see on justkui tavaline rahakott, kuid mõeldud krüptomüntide hoiustamiseks.

Kui sul on Bitcoini rahakott olemas, pead sinna hankima krüptomünte. Seda saad teha kas või lihtsalt tavaeurodes ülekande tegemisel, misjärel muudetakse eurod Bitcoinideks vastavalt kehtivale kursile. Kui soovid seejärel kasutada Bitcoine sissemakse tegemiseks, pead kasutama vastavat genereeritud võtmekest, mille abil on võimalik selgeks teha, et just sinu Bitcoini rahakotis tuleb vastav summa.

See kõik võib kõlada natuke keerukalt, kuid ole mureta – tegelikult käib kõik vaid paari sammuga. Sul on alustuseks vaja lihtsalt hankida endale Bitcoine ja seejärel saad juba kasiinos hõlpsalt mängida.

Bitcoini plussid ja miinused

Bitcoinide kasutamisel on muidugi omad plussid ja miinused. See ei ole makseviis, mis sobiks igale maitsele ja seda mitmel olulisel põhjusel.

Kui aga rääkida esmalt plussidest, üks Bitcoini kasutamise suurimaid eeliseid on privaatsus. Erinevalt pankadest ja e-rahakottidest on kõik Bitcoini tehingud täiesti anonüümsed. See on juhtumisi ka üks Bitcoinide üldiseid tugevusi ning üks peamine põhjus, miks nii paljud inimesed üldse Bitcoini kasutavad.  Mitte ükski kolmas pool ei näe sinu andmeid! Sinu makset ei töötle pank ega ükski teine makseasutus, mistõttu ei ole sugugi vaja muretseda, et sinu kasiinokülastusest jääks „jälg“ pangakontole.

Teine oluline eelis on Bitcoini kiirus. Bitcoini kaudu toimuvad tehingud koheselt, seega sa ei pea ootama mitu päeva ülekande kohalejõudmiseks. Väljamakse jõuab kohe kohale ning saad oma raha kasutama hakata.

Tulles aga tagasi miinuste juurde, siis siin on paar olulist punkti, mida tuleks arvestada:

 • Bitcoinid pole kõikides kasiinodes saadaval. Tänasel päeval on vaid paar Eesti online kasiinot, kus Bitcoine aktsepteeritakse. Kõige levinum makseviis on endiselt pangaülekanne. Võib aga uskuda ja loota, et see trend muutub peatselt, arvestades Bitcoinide üleüldist populaarsuse kasvu.
 • Bitcoinid on väga volatiilsed, mis tähendab, et sinu Bitcoinide hulk ei pruugi olla homme enam sama väärtuslik. Bitcoinid on aja jooksul tohutult oma väärtusega kõikunud. Kui sa võidad täna kasiinos raha, ei pruugi juba nädala pärast see võiduväljamakse olla nii väärtuslik.
 • Sa pead looma eraldi rahakoti, st kasutama eraldi teenust selleks, et kasiinos Bitcoine kasutada. See võib jällegi tuua eraldi ajakulu.

Kas Bitcoin on turvaline?

Paljud inimesed on krüptovaluutas kahelnud eelkõige turvalisuse pärast, sest Bitcoinide üle “ei valva” mingi finantsasutus või valitsused, nagu seda tehakse tavavaluuta puhul. Samuti on võimalik, et Bitcoinide rahakotte häkitakse.

Viimane variant on aga üsna võimatu siis, kui sa hoiad ise oma paroole ja võtmeid turvaliselt. Igal makseviisil on omad riskid, kuid Bitcoin pole kuidagi vähemturvalisem kui mistahes teine makseviis. Vastupidi, kuna Bitcoinide kasutamine on täiesti anonüümne, ei saa keegi ligi sinu olulistele finantsandmetele. Seega, võiks isegi öelda, et Bitcoin on üks kõige turvalisemaid makseviise, mida saad üldse online kasiinos kasutada.

Korduma kippuvad küsimused

 • Kas Bitcoin kasiinod on Eestis lubatud?
  Jah, on küll! Isegi mitte lihtsalt lubatud, vaid mitmes Eesti tunnustatud online kasiinos on Bitcoin kasutusel täiesti adekvaatse makseviisina. Selliste kasiinode leidmiseks vaata käesoleval lehel esitletud loendis olevaid kasiinosid!

 • Kuidas Bitcoini kasiinos makseid teha?
  Bitcoini kasiinodes mängimiseks on sul vaja isiklikku Bitcoini rahakotti, kus oma krüptomünte hoiad. Maksete tegemiseks jagab kasiino sinuga ettevõtte Bitcoini rahakoti aadressit, kuhu saad kanda oma sissemakse ning samamoodi toimuvad väljamaksed (sina annad lihtsalt enda rahakoti aadressi).

 • Kas Bitcoini kasutamisel saab ka kasiinoboonuseid?
  Jah, saab küll! Bitcoinid on igas mõttes kasiinos võrdväärsed teiste makseviisidega ning seetõttu on võimalik lunastada ka kasiinoboonuseid. Ainus erinevus seisneb selles, et boonuse väärtus on teistsugune, sest kasiino peab seda väärtust esitlema bitcoinides.

 • Mida Bitcoinide kasutamisel üldse mängida saab?
  Bitcoinide kasutamisel on sulle saadaval kõik samad mängud, mis iga teise makseviisi korral. Kui kannad kasiinokontole bitcoine, konverteeritakse need kasiino põhivaluutaks (nt eurodeks) ning seega mängid sa sisuliselt ikkagi eurodes. Hiljem lihtsalt muudetakse saldo tagasi bitcoinideks, kui tahad teha väljamakset.

 • Kas Bitcoin kasiinod on turvalised?
  Bitcoinide kasutamine ei muuda ühtegi kasiinot veel ebaturvaliseks. Vastupidi, bitcoinid võivad just anda turvalisust juurde, kuna põhimõtteliselt on nende kasutamine anonüümne. Ainus, mida pead silmas pidama, on usaldusväärse kasiino valimine. Kui kasiinol on Eestis ametlik tegevusluba, on kõik hästi ja muretsemiseks põhjust ei ole!

Loe seotud artikleid

EcoPayz

Kui oled külastanud mõnda suuremat Eesti online kasiinot, oled kindlasti märganud makseviiside hulgas natuke võõramaise kõlaga makseteenust ecoPayz. Kuigi Eestis...

LHV