Kas oled kunagi unistanud võimalusest võita miljoneid? Hasartmängud pakuvad ühtaegu nii meelelahutust kui ka annavad võimaluse taskusse pista korraliku kasiinovõidu. Kui sa pole veel kursis, millised kasiinomängud oleksid sulle enim meele järgi või mida erinevad hasartmängud endast kujutavad, siis ole mureta – anname sulle alljärgnevalt põgusa ülevaate kõige olulisematest kasiinomängudest.

Millised hasartmängud on kõige levinumad?

Uue kasiinosõbra jaoks võib mängude valik olla pisut segadust tekitav. Siin on kõige tavalisemad hasartmängud, mida võid leida peaaegu igast internetikasiinost.

Slotid

Enamikes kasiinodes on slotikaid lausa mitusada.

Slotimänge kutsutakse ka mänguautomaatideks ning tegemist on igas mõttes kõige klassikalisemate kasiinomängudega. Kes meist ei oleks siis näinud filme, kus kasiinos kõlistatakse just mänguautomaadi taga?

Slotid on ühtlasi igas kasiinos kõige prominentsemad ning Eestis leidub kasiinosid, kus on valikus lausa sadu erinevaid slotikaid.

Kui sa oled algaja, on slotid just parim valik, kuna need ei vaja mitte mingeid erioskuseid – lihtsalt vali mäng ja asu klõpsima. Muidugi on alati kasulik, kui tunned mingil määral ka slotikate terminoloogiat, kuid iseenesest ei ole see sugugi vajalik selleks, et mängima asuda.

Slottide suurim eelis on võiduvõimalused – progressiivsed slotikad võivad tuua sulle lausa mitmekümne miljoni suuruse võidu. Isegi suurte jackpottideta slotikad võivad tuua kopsaka võidu ning ka meie väikeses Eestis on võidetud isegi kuuekohalisi summasid slotikate mängimisel.

Kaardimängud – Blackjack ja pokker

Blackjackil on tohutult palju erinevaid versioone, alates virtuaalsetest kuni live-laudadeni.

Kaardimängud on slottide kõrval teised väga klassikalised hasartmängud. Pokker on lausa omamoodi sünonüüm hasartmängudega tänu oma kultuslikule olemusele.

Tuhanded või isegi kümned tuhanded pokkeriässad elavad täielikult pokkerist teenitud tulu baasil – pokker on üks väheseid hasartmänge, kus saab kasutada strateegilist lähenemist ning sel põhjusel on sellest saanud ka üks populaarsemaid kasiinomänge.

Kaardimänge on küll palju teisigi, kuid märkida tasuks veel Blackjacki, mida saab paljudes kasiinodes mängida live-kasiino kategoorias, mängides ehtsa krupjee vastu.

Blackjack on märksa lihtsam ja sobib kenasti ka pisut vähesemate kogemustega mängijatele, kuid samas on võimalik reegleid ja strateegiaid tundma õppides ka mõjutada mängu tulemust üsna märkimisväärsel viisil. Seetõttu on blackjack tuntud nende hulgas, kes soovivad mängida lihtsat kaardimängu, kuid tahavad kasutada strateegilist lähenemist.

Lotomängud ja bingo

Pole mitte kedagi, kes poleks eales kuulnud midagi bingost, keno lotost ja teistest lotomängudest. Ehkki need hasartmängud on meile tuntud kiirloteriide ja televisiooni kaudu, on ka paljudes internetikasiinodes rohkelt lotomänge. Mõni kasiino korraldab lausa bingoturniire ning leida võib ka mitmeid boonuseid, mis on mõeldud eksklusiivselt lotomängude jaoks.

Rulett

Rulett on väga lihtne ja seetõttu ka populaarne. Samuti arvatakse, et ruletti saab üle kavaldada erinevate strateegiatega.

Kõigele lisaks on pea igas sisukamas internetikasiinos hulgaliselt lauamänge, millest kõige tuntum on rulett koos kõigi oma erinevate versioonidega.

Sarnaselt Blackjackile ja pokkerile saab ka ruletti mängida live-kasiino kategoorias. Kui oled eales mõelnud kasiinomängudele, siis on rulett kindlasti üks pähe torganud mängudest!

Omamoodi on tegemist ka kõige kõmulisema mänguga, kuna tuhanded inimesed loodavad leida võidustrateegiaid. Nagu ka slotid oleneb ka rulett täielikult õnnest.

Spordiennustused

Spordipanustamine on ehk üks vähim traditsioonilisemaid hasartmänge, kuid teisalt on see kõige vanem hasartmänguliik. Spordiennustamine ehk bettimine tähendab teatud spordimängu tulemuse ennustamist ning sellele tulemusele panustamist. Lisaks spordimängudele saab aga panustada ka paljude teiste sündmuste toimumisele, vahel on valikus lausa poliitika ja meelelahutus.

Milline kasiinomäng on parim?

Vastus sellele küsimusele sõltub eelkõige isiklikust maitsest. Kui sa soovid lootma jääda heale õnnele ning tahad mängida midagi väga lihtsat, tasub vaadata slotikate poole. Kui soovid aga „kindla peale“ minna ja sul pole midagi uue mängu õppimise vastu, võiksid uurida pokkerit. Spordisõbrad võiksid pilgu pöörata spordiennustamise poole.

Hasartmängude puhul ei tohi unustada, et tegemist on siiski õnnemängudega ning seda isegi pokkeri puhul – sa ei tea kunagi, milline käsi sulle satub ning seetõttu ei tohiks õnnemänge võtta sissetuleku teenimise võimalusena.

Kui soovid aga osa saada hiiglaslikest seitsmekohalistest jackpottidest, tasub proovida oma õnne mänguautomaatidega või lotomängudega, kus suur võit võib hea õnne korral just sinu sülle langeda.

Enamikes kasiinodes on võimalik mängida sadu erinevaid mänge, kuid kõige suurema osa neist moodustavad slotikad. Lisaks on paljudes kasiinodes ka laua- ja kaardimängud, bingo, spordipanustamine, live-kasiino ja palju muud.

Demoversioon on tasuta versioon, mis võimaldab mänguga tutvust teha täiesti tasuta mänguraha eest. See tähendab, et sul on võimalik näha mängu funktsioone ja üldist olemust ilma, et peaksid pärisraha kasutama. Sellises versioonis toimub kõik „mängult“, st ükski võit ei ole reaalselt sinu oma.

RTP ehk teoreetiline tasuvus mängijale on protsentides avaldatud näidik, mis viitab sellele, kui palju kesmiselt mängija oma rahast tagasi võidab. RTP abil saab välja selgitada, kui suur on maja eelis. Mida kõrgem RTP, seda „tasuvam“ mäng kipub olema. Muidugi on tegemist aga statistilise keskmisega ning see ei tähenda, et kõrge tasuvus on garanteeritud.

Kuigi internetis on palju strateegiaid, mis väidavad, et nende abil saab kasiinot üle kavaldada, siis tegelikult ei ole see võimalik. Kõik kasiinomängud põhinevad õnnel ning kõigis mängudes on arvestatud ka maja eelisega. Pole ühtegi strateegiat, mille abil saaks kuidagi eemaldada õnnefaktori kasiinomängudest.

Maja eelis võib küll mõne mängija jaoks olla ebameeldiv, kuid fakt on see, et kasiino arendamiseks ja uute mängude esitlemiseks on vaja kasiinol teenida tulu. Tulu teenitaksegi maja eelisest. Kasiino ei ole mittetulundusühing, seega peab kasiino teenima ka tulu, et edasi areneda ja paremat mängukogemust pakkuda.

Seda küsitakse küll tihti, kuid vastus sõltub sinu maitsest! Kui sulle ei meeldi strateegiamängud ja otsid kiiret lõbu, võivad paremini sobida slotikad. Kui soovid aga mängida strateegilisemalt, sobivad sulle paremini spordipanustamine või kaardimängud nagu blackjack ja pokker.

Progressiivne jackpot on slotimängu peaauhind, mille suurus sõltub sellest, kui palju mängijaid panustab mängus. Jackpot kasvab seda rohkem, mida rohkem mängijaid panustab, kuna iga panuse pealt läheb väike osa jackpoti kasvatamiseks. Sellised jackpotid on enamasti kogu tööstuse kõige suuremad, ulatudes vahel isegi kümnete miljonite eurodeni!

Slotikate võidud on otseselt seotud mängus paikapandud „võiduliinidega“. Võiduliinideks kutsutakse mustrit, milles peavad samasugused sümbolid olema selleks, et tuua võit. Paljudel slotikatel on võiduliinid paika pandud fikseeritult, st mängus on teatud hulk konkreetseid mustreid. Tihtipeale on mängus 10-25 võiduliini.

Isegi, kui soovid keerutada slotikaid, mille puhul mingeid strateegiaid kasutama ei pea, on alati oluline tutvuda mängu reeglitega. Ka slotikatel on mitmeid eripärasid ja eriolukordi, seega tasub alati tutvuda mängu reeglitega lähemalt, vältimaks ebameeldivaid üllatusi.

Üldiselt mitte. Enamike jackpotislotikate puhul ei muuda kõrgem panus mitte midagi ja jackpoti võitmise tõenäosus on sama isegi siis, kui panustad kümne sendiga. Mõne slotika puhul võib aga tõenäosus olla kõrgem suurel panusel. Selline eripära on mängu reeglites kirjas.