Viimati muudetud:

Trustly

Trustly logo

Trustly nimi ei ole tänaseks paljude eestlaste jaoks enam võõras. Tegemist on maksevahendusteenusega, mis sai alguse 2008. aastal Rootsis. Nüüdseks on see üks kõige levinumaid makseviise, mida kasutatakse pea kõigis kvaliteetsetes Pay n Play kasiinodes. Just kasiinomaailm on üks harusid, millele Trustly on ka suuresti rõhku pannud. Trustly pole sugugi suvaline makseteenus – seda kasutavad näiteks eToro, Alibaba, Facebook, Unicef ja paljud teised väga tunnustatud ettevõtted.

Kuidas Trustly töötab?

Trustly tööpõhimõte on üsna unikaalne. Kui tavaliselt tuleb teha makseteenuse kasutamiseks vastavas ettevõttes endale konto (nagu näiteks e-rahakottide puhul), siis Trustly kasutamiseks ei ole vaja kontot. Õigemini, Trustly kasutamiseks isegi ei saa luua eraldi kontot.

Miks? Sest Trustly ise ei ole makseteenus, vaid hoopis vahendaja.

Trustly võimaldab maksta sul oma internetipanga konto vahendusel. Kui tahad teha kasiinos sissemakse, siis Trustly suunab sind sinu internetipanka, kus kinnitad makse nii nagu tavalise pangamaksega ikka. Sa ei pea sisestama oma kaardiandmeid ega kasutama mingit rakendust – sa kasutad otseses mõttes oma pangakontot. Trustly kasutab oma teenuse pakkumisel PayPali ja TransferWise’i süsteeme, mis tähendab ühtlasi ka võrreldamatut turvalisust.

Trustly kasutamine on ülimalt lihtne. Kui oled kunagi ostnud e-poest, on Trustly kasutamine sinu jaoks igati arusaadav. Sa pead lihtsalt valima oma internetipanga, sisestama sissemakse summa ning sind suunataksegi panka makse kinnitamiseks. Lihtne ja kiire!

Peamine põhjus, miks kasiinod Trustly teenust kasutavad, on lihtsus. Selle asemel, et kasiino peaks tegema kokkuleppe erinevate pangalinkide hankimiseks, saab kasiino hoopis integreerida Trustly oma lehele, kes pakub automaatselt erinevaid pangalinke, mis vastavas riigis on kasutusel. Trustly muudab kogu asjaajamise lihtsamaks nii sinu kui ka kasiino jaoks.

Trustly ja Pay N Play

Viimastel aastatel on Eestis hoogsalt levima hakkanud kontovabad kasiinod, mida kutsutakse inglisekeelse nimega Pay N Play kasiinod. See nimetus tuleb aga tegelikult Trustlylt, kes on Pay N Play süsteemi looja. Kui sa näed kuskil mõnda kontovaba/registreerumisvaba kasiinot, on tegemist kasiinoga, mis teeb Trustlyga koostööd sisse- ja väljamaksete pakkumiseks.

Trustly Pay N Play süsteem loodi 2015. aastal ning selle teenuse loomisega oli Trustly tööstuse pioneer. Kui kuskil ongi mõni kasiino, mis ei kasuta Trustly kontovabaduse süsteemi, on siiski mehhanismi idee sisuliselt saadud Trustlylt, kes tuli sellega esimesena välja.

Online kasiinos registreerumine on seni olnud täielik peavalu mängijate jaoks. Registreerumisankeedid on tavaliselt pikad, lohisevad ja meeletult tülikad. Pole sugugi kummaline näha, kuidas leiad huvitava kasiino, ent registreerumine on nii keeruline, et lihtsalt annad alla.

Seepärast Trustly Pay N Play süsteemi lõigi. Tänu Trustly teenusele saab kasiinos sisse logida hoopis oma internetipanga kaudu. Teisisõnu, pole vaja luua ise kontot, sest panga kaudu sisse logides on isikutuvastus tehtud ning “konto” kui selline tehtud.

Lisaks kiirele sissemakse- ja registreerumissüsteemile toimuvad Trustly Pay N Play kaudu ka väljamaksed hetkega ja seda otseses mõttes. Nii pea, kui oled väljamaksesoovi esitanud, on summa juba pangakontol kajastunud.

Kui teed sissemakse mõnes Pay N Play kasiinos, suunataksegi sind Trustly kaudu panka, seega võid märgata Trustly logo ja kogu Trustly maksefunktsiooni. See ongi seetõttu, et kogu kontovaba kasiino maksesüsteem tugineb Trustly teenusele – poleks Trustly, poleks ka seda süsteemi! Trustly on justkui kontovabade kasiinode vanaisa.

Trustly plussid ja miinused

Nagu igal teenusel, on ka Trustlyl omad head ja vead. Siin on mõned olulisemad Trustly tugevused:

 • Sa ei pea looma eraldi kontot makseteenuse kasutamiseks – kui kasiinol on valikus Trustly, saad lihtsalt oma pangakontot kasutada, mitte ei pea avama uut e-rahakoti kontot. Mida vähem kontosid, seda lihtsam!
 • Väga turvaline – erinevalt teistest makseviisidest tähendab Trustly kasutamine seda, et sinu makse teostatakse internetipangas. See tähendab, et sinu andmed on kaitstud panga poolt ning samas lisab Trustly ise veel juurde lisakihi turvalisust.
 • Maksed on kohesed ja kiired – Trustly kaudu tasudes krediteeritakse summa kasiinokontole kohe. Kui teha ka väljamakse pangakonto vahendusel, laekub see sisuliselt kohe. Trustly on pea ainuisikuliselt vastutav selle eest, et kasiinos on nii lihtne ja kiire makseid teha.

Muidugi kõik ei ole päris nii lilleline. Trustly teenusel on üks peamine viga: sinu pank ei pruugi olla saadaval. Seni on tundunud, et Trustly in Eestis toetatud Swedbanki, SEB, LHV ja Luminori poolt, seega suurem osa Eesti panku on muidugi olemas. Kui sul on aga pangakonto Coop Pangas, tähendab see, et sa ei saa Trustly teenust kasutada.

Teine viga Trustlyga seoses puudutab neid, kes ei taha, et kasiinomaksed jääksid nähtavaks pangakonto väljavõttel. Kuigi kasiinos mängimine pole halb asi, on arusaadav, et kui soovid näiteks kodulaenu saada, ei pruugi panga jaoks olla hasartmängude mängimine aktsepteeritav.

Seega, on selge, et mõned mängijad tahavad lihtsalt hoida meelelahutuskulutused oma pangakontolt eemale. Trustly kasutamisel ei ole see võimalik, kuna pead tegema makse pangakonto kaudu.

Kas Trustly on turvaline?

Kui on üks asi, mille pärast Trustly puhul muretsema ei pea, on selleks turvalisus. Trustlyl on ametlik litsents Rootsis ja ühtlasi on hangitud ka Euroopa makseteenuste sertifikaat. Lisaks kasutab ettevõte pangalaadset krüpteeringut ning kahefaktorilist turvasüsteemi. Kuna makse ise teostatakse pangas, siis on kõik Trustly kaudu tehingud suisa topeltkaitstud. Enam paremaks minna ei saa!

Trustly on igati mõistlik, turvaline ja usaldusväärne makselahendus, mis sobib eriti hästi neile, kes otsivad kiiremat ja lihtsamat makselahendust ning ei taha teha uusi kontosid. Seda kõike pakub just Trustly.

Korduma kippuvad küsimused

 • Kas Trustly on usaldusväärne?
  Absoluutselt! Trustly on juba pikka aega tegutsenud maksevahendusteenus, mis võimaldab sinul kui mängijal kasiinos teha makseid oma panga kaudu. Teisisõnu, Trustly vahendab sind panka ning maksed teostataksegi pangas. Trustly muudab lihtsalt kasiino jaoks maksete aktsepteerimise tunduvalt lihtsamaks ja kasutajasõbralikumaks.

 • Mis on Pay N Play?
  Pay N Play on Trustly loodud lahendus, mis võimaldab kasiinos mängida ilma kontot avamata. Selle asemel tuleb end ühendada Trustly kaudu oma internetipanka ning seejärel saabki mängima asuda. Tänu Trustly teenusele on võimalik tänapäeval mitmetes kasiinodes mängida kontovabalt.

 • Kas Trustly kasutamisel tuleb maksta ka mingeid teenustasusid?
  Üldiselt ei tule kasiino poolt mingeid teenustasusid juurde, kuid mõni mänguleht küsib sümboolset tasu juhul, kui sissemakse on väga madal. Sel juhul märgitakse see vastavalt. Pangakande enda korral pead enamasti tasuma panga teenustasu, olenevalt oma panga hinnakirjast.

 • Millised kasiinod kasutavad Trustly teenust?
  Suurem osa Eesti kasiinodest kasutavad tänaseks Trustly teenust – seda kas niisama maksete aktsepteerimiseks või kontovaba süsteemi pakkumiseks. Kui tahad näha kogu nimistut kõikidest Trustly kasiinodest, piilu Playin.ee lehel olevat kasiinoloendit.

 • Kas Trustly maksete korral saab kasutada ka boonuseid?
  Jah, saab küll! Trustly ei ole e-rahakott, vaid justkui pangalinkide vahenduslüli, mistõttu on Trustly kaudu võimalik lunastada ka kasiinoboonuseid.

Loe seotud artikleid

Bitcoin

Veel mõne aasta eest pidasid paljud inimesed krüptoraha mingiks jamaks. Kui tõtt öelda, siis paljud mõtlevad seda tänini, isegi, kui...

EcoPayz

Kui oled külastanud mõnda suuremat Eesti online kasiinot, oled kindlasti märganud makseviiside hulgas natuke võõramaise kõlaga makseteenust ecoPayz. Kuigi Eestis...