Viimati muudetud:

Progressiivsed jackpotid

Kõik videoslotid võivad olla mingil määral võidurohked. Sajad klassikalised puuviljaslotid võivad isegi välja maksta maksimaalselt sadu tuhandeid eurosid. Aga üks slotiliik on teistest peajagu üle, kui asi puudutab võiduvõimalusi: progressiivse jackpotiga slotid.

Sellise võõramaise nimetusega slotimängud vastutavad maailma kõige suuremate slotivõitude eest ning on loonud kümneid multimiljonäre. Isegi Eestisse on tulnud progressiivseid jackpotte!

Alljärgneva juhendiga räägime lähemalt sellest, mida progressiivse jackpotiga slotid endast kujutavad ning mida selliseid mänge mängides tähele panna.

Loe rohkem
Progressiivsed jackpotid
Online Jackpotid vs Kohalikud Jackpotid

Mis on progressiivne jackpot?

Progressiivne jackpot on slotimängu auhind, mis kasvab järk-järgult iga kord, kui keegi teeb mängus panuse. Igalt panuselt läheb imepisike osa auhinnafondi ning seega, mida rohkem slotikat mängitakse, seda rohkem ka jackpot kasvab, kuni ühel hetkel loositakse see välja. Jackpoti kasvamist saab jälgida reaalajas – rullikute kohal on alati kirjas jackpoti hetkesuurus ning see muudkui kasvab.

Progressiivseid jackpotte on kahte liiki: võrguülesed jackpotid ja lokaalsed jackpotid.

Esimesed on kõige populaarsemad, kuna tegemist on jackpotiga, mida korraldab mängutootja ise ning seega on sama jackpotifond parasjagu jagatud kõikides kasiinodes. Teisisõnu, kõikide kasiinode mängijad panustavad jackpoti kasvu. Sellised jackpotid kasvavad väga kiiresti ja summad on ka märksa suuremad.

Teised jackpotid on tunduvalt väiksemad, kuna tegemist on jackpottidega, mis on piiratud ühe kasiino mängijatega. See tähendab, et jackpotisummat kasvatavad ainult selles kasiinos tehtud panused.

Progressiivse jackpotiga slotikad sisaldavad palju enamat kui lihtsalt jackpotti. Enamasti on slotimängul mitmeid muid boonusfunktsioone – näiteks tasuta spinne, Wild-sümboleid ja muud taolist. Samuti on mängude graafika põnev ja kaasahaarav. Hea näide on hiljutised Mega Moolah ja WowPot jackpotislotid, mis on eriti kauni ja moodsa graafikaga.

4 asja, mida pead progressiivse jackpoti puhul jälgima

Kasiinodesse on ilmunud aina rohkem progressiivse jackpotiga slotikaid, üks kirkam kui teine. Sellest ei tohi end aga lasta häirida, vaid enne mängima asumist tuleks teha natuke uurimistööd. Siin on paar asja, mida peaksid kindlasti arvesse võtma.

#1 RTP

RTP ehk teoreetiline tasuvus mängijale on oluline näitaja, mis märgib seda, kui suur on maja eelis. Mida kõrgem RTP, seda parem mängija jaoks.

Progressiivse jackpotiga slotid ei ole tavaliselt eriti kõrge RTP-ga. RTP-sse võetakse arvesse ka jackpotivõite, kuid fakt on see, et igaüks kohe kindlasti jackpotti ei võida. Seega reaalsuses on RTP üpris madal.

#2 Volatiilsus

Teine faktor, mida RTP kõrval jälgida, on mängu volatiilsus ehk teisisõnu, see, kui tihti mäng võite välja loosib. Mida madalam on see määr, seda harvemini tekib mängus võite (ja vastupidi).

Parimad progressiivse jackpotiga slotid on muidugi sellised, kus on võimalikult hea volatiilsus ehk kus tekib võite optimaalsel määral.

#3 Keskmine jackpoti väljamakse

Kui sa tahad jahtida mõnda kindlat progressiivset jackpotti, siis tasub välja selgitada, milline on slotimängu keskmine jackpoti väljamakse. Kuigi miski ei garanteeri väljamakset, on keskmine summa hea indikaator sellest, et mäng võib peatselt kedagi õnnistada võiduga.

Kui näiteks mängu ajalooline keskmine väljamakse on olnud 2.1 miljonit eurot ja jackpot on hetkel juba 3 miljonit eurot, võiks öelda, et selline jackpotislot on „kuum“ ning võiks oodata jackpotimakset õige pea.

#4 Minimaalne nõutud panus

Kõigele lisaks tuleb pöörata tähelepanu ka sellele, kas progressiivse jackpotiga slotil on teatud minimaalne panuse nõue selleks, et oleks üldse võimalik jackpotti aktiveerida. Näiteks mõnes mängus pead tegema vähemalt 1-2 euro suuruse panuse selleks, et saaksid üldse jackpotimängu avada.

Tänapäeval on aga enamus slotikaid juba tunduvalt sõbralikemate tingimustega ja üldiselt pole sellist nõuet. Paljud suured jackpotivõidud ongi saadud vaid paarikümnesendise panusega, sealhulgas mõne aasta tagune 17 miljoni dollari suurune võit!

5 trikki võitmiseks

Kuidas võita progressiivse jackpotiga slotimängus

Nagu kõik teised slotimängud, tuginevad ka progressiivse jackpotiga slotid ainuüksi juhunumbrite generaatorile. Isegi, kui sulle tundub, et mäng „meelega“ rullib boonusrattast üle või „varastab“ sinu jackpoti, siis kõik tugineb tegelikult peenele algoritmile, mida ei saa absoluutselt keegi mõjutada. Iga keerutuse tulemus on täiesti juhuslik!

Progressiivse jackpoti tabamiseks ei saa kasutada ühtegi strateegiat, sest ükski strateegia ei saa muuta seda, mis mängus juhtub. Sellest hoolimata on aga mõningaid asju, mida saad teha selleks, et oma mängukogemust optimeerida ja vähemalt saada oma mängueelarve eest rohkem:

  1. Ära mängi progressiivseid slotikaid, kus on hiljuti jackpot välja loositud. Pärast hiljutist loosimist läheb tavaliselt tükk aega enne, kui jackpot uuesti välja tuleb. Kuigi pole välistatud, et jackpoti saab võita kaks korda järjest, on jackpot üsna pisike pärast viimast loosimist, seega kõige parem on natuke aega oodata.
  2. Oota, kuni jackpot kasvab üpris priskeks või kuni selle väljaloosimine oleks pidanud juba ammu toimuma (võid näiteks jälgida jackpoti statistikat koostavaid portaale). Mida suurem summa, seda vingem on pärast ka võit! See on üks olukord, kus kehtib lause: kõik või mitte midagi.
  3. Tüüpiliselt on progressiivse jackpoti saamise võimalus tunduvalt parem, kui teed kõrgema panuse. Mõnes mängus ongi lausa paika pandud reegel: mida kõrgem panus, seda suurem võimalus tabada jackpotiboonust. See ei ole aga jällegi rusikareegel, sest ülisuuri jackpotte on võidetud ka paarikümnesendise panusega.
  4. Kontrolli slotika RTP-d enne mängimist. Enamus slotikaid pakuvad üle 95%-st RTP-d, kuid vaata ka seda, kas RTP kalkulatsiooni on võetud jackpoti väljamaksed või mitte. Kui on, siis see tähendab, et reaalne RTP on tõenäoliselt tunduvalt madalam, kuna arvestatud on ka jackpotimakseid.
  5. Mängi mõistlikult. Progressiivse jackpotiga slotid tekitavad palju hasarti, kuid ära aja jackpotti taga. Pea meeles, et kõik on täiesti juhuslik ning sa ei pruugi võita jackpotti, ükskõik kui tõenäoline jackpoti võitmine ka ei tundu.

Parimad progressiivsed jackpotid Eestis

Maailmas on sadu jackpotislotikaid, kuid mõned progressiivsed jackpotislotid on teistest peajagu üle. Need slotid on ka täiesti saadaval Eestis – igal eestlasel on võimalus võita elumuutev jackpot.

Siin on parimad progressiivsed jackpotid, mida võid Eestis julgelt jahtida:

1. Mega Moolah (suurim võit: üle 18 miljoni euro) – Microgamingu Mega Moolah on online kasiinode ajaloo kõige populaarsem progressiivse jackpotiga slotikas, mis võidab tänase päevani mängijate südameid. See on suisa niivõrd populaarne mäng, et 2020. aastal tuli välja mitu uut Mega Moolah varianti (nagu näiteks Atlantean Treasures Mega Moolah). Mängul on lahe graafika ja põnev boonusratas, kust võid endale keerutada hiiglasliku võidu.

2. Mega Fortune (suurim võit: üle 17 miljoni euro) – Mega Fortune peibutab oma temaatikaga, mille keskmes on luksustooted nagu paadid, ehted ja autod. NetEnti legendaarne slotikas on üks kõige rohkem jackpotimiljonäre loonud online slotikas kogu maailmas! Mängul on ka sõsarslotikas nimega Mega Fortune Dreams, mis on võrdväärselt võidurohkeks osutunud.

3. Arabian Nights (suurim võit: 10 miljoni euro ringis) – Idamaise teemaga slotikas on natuke tagasihoidlikum, kuid kui sul õnnestub saada ekraanile 5 Araabia mehikest, ongi tulemuseks võit. Kusjuures, ka eestlased on võitnud Arabian Nights slotikaga!

4. Hall of Gods (suurim võit: ligi 10 miljonit eurot) – Hall of Gods on NetEnti põhjamaise teemaga slotimäng, mis on samuti natuke klassikalisema välimusega, kuid sisaldab suuri jackpotivõite, mis on isegi Eestisse toonud kasiinomiljonäri!

5. WowPot slotid (hetkel saadaval ligi 10 miljoni euro suurune jackpot) – WowPot jackpotislotikate sarja kuuluvad mängud jagavad kõik ühte ja sama jackpotisummat, mis kasvab metsiku kiirusega. Wheel of Wishes, Sisters of Oz WowPot ja Book of Atem WowPot jagavad kõik seda jackpotti ning sisaldavad lahedaid boonusmänge.

Kuidas me kasiinosid valime?
Kuidas me kasiinosid valime?
Kasutame oma lehel kuvatud kasiinode valimiseks üle 40 erineva filtri. Iga soovitatud kasiino on valitud välja ekspertide poolt, kellel on kogemus hasartmängutööstuses.
Kuidas me kasiinosid hindame?
Kuidas me kasiinosid hindame?
Online kasiinode hindamiseks kasutame kuute erinevat kriteeriumi, sh boonused, klienditeenindus, mänguvalik ja makseviisid. Me isegi ei kaalu ühtegi kahtlast või veidrat kasiinot.

Loe ka lisainfot