Viimati muudetud:

RTP

Me oleme rääkinud korduvalt, kuidas online slotid on puhtalt õnnemängud ning mingit strateegiat rakendada ei saa. Ehkki see on tõsi, siis sellel mündil on ka teisi tahke.

Üks nende tahkudest on number, mida märgitakse lühendiga RTP. See number on tegelikult üks kõige olulisemaid faktoreid, mille järgi valida slotimänge, kui oled eelkõige selle peal väljas, et oma raha eest võimalikult palju saada. Käesolevas kiirjuhendis räägime lähemalt, mis RTP on ning miks sa peaksid seda arvesse võtma.

Loe rohkem
Mis on RTP

Mis on RTP?

RTP on lühend, mis tuleb inglisekeelsest väljendist return to player. Eesti keeles tähendab see „teoreetiline tasuvus mängijale“.

See number kirjeldab seda, kui palju maksab slotimäng mängijale teoreetiliselt pikas perspektiivis tagasi, st milline on selle „tasuvus“. Tavaliselt esitletakse seda protsentides. Näiteks, 98%-ne RTP tähendab seda, et iga 100 euro pealt peaks tagasi tulema 98 eurot. Teisisõnu näitab RTP seda, kui suur on ühe või teise mängu maja eelis ja kui palju sa võid umbkaudu kaotada.

Küll aga ei tohi võtta RTP-d liialt sõna-sõnalt. Ehkki see näitab küll mängu tasuvust, arvutatakse seda statistiliselt ja VÄGA suure keerutuste hulga pealt. Tavaliselt arvutatakse RTP-d miljonite keerutuste põhjal, mis tähendab, et keskmine mängija tegelikult ei taju seda RTP-d niivõrd hästi. Mõni tuhat keerutust ei ole piisav selleks, et reaalsuses näha RTP protsenti.

Seetõttu ei tohi kunagi võtta RTP-d kui lubadust. Jah, mäng võib küll nii palju tagasi anda, kuid ei pruugi, kuna tegemist on puhtalt statistilise numbriga, mida arvutatakse väga keerukalt ja väga suurest „valimi“ hulgast.

Teadupärast testitakse slotikaid veendumaks, et tegemist on ausa mänguga. RTP on üks sellistest faktoritest, mida kontrollitakse testimise käigus. Kuigi tavamängija ei taju RTP protsendi väljamakse suurust, siis tegelikult maksab tõesti mäng nii palju välja nagu see ütleb. Suure hulga keerutuste jooksul on lõpuks mängu tasuvus selline nagu see ütleb.

Mis on mängu volatiilsus?

Kas slotikaid tuleks alati valida RTP järgi?

Teoreetilise tasuvusega käib käsikäes veel mängu volatiilsus. RTP üksi ei näita veel seda, kuivõrd võidurohke slotimäng olla võib. Mängu volatiilsus on samamoodi väga oluline.

Enamus slotikaid saab liigitada kahte kategooriasse:

  • madala volatiilsusega mängud – nendes mängudes saad tihedalt võite, aga summad on väiksemad
  • kõrge volatiilsusega mängud – saad suure tõenäosusega suuremaid võite, aga võidud on harvemad

Volatiilsusest kõrvale vaadates on aga üldiselt ikkagi nii, et kõrgema RTP-ga mängud osutuvad alati natuke võidurohkemaks kui madalama RTP-ga slotid. Alati tasub aga vaadata ka volatiilsuse poole, kuna sellel on jällegi oma roll mängida selles, kuidas RTP üldse realiseerub.

Online slotid vs füüsilised slotid: kummas on parem RTP?

Suurem osa slotimängimist toimub nüüd juba internetis, aga siiski käivad paljud väisamas ka füüsilisi kasiinosid, kus kõlistatakse ehtsa mänguautomaadiga.

RTP-l on oma osa ka füüsilistes mänguautomaatides, mis on samamoodi programmeeritud välja maksma teatud protsendi ulatuses. Mitte eriti üllatuslikult on aga peaaegu alati online slotimängud parema tasuvusprotsendiga kui füüsilised mänguautomaadid.

Füüsiliste slotimasinate teoreetiline tasuvus ei ole peaaegu kunagi üle 92% ning üldiselt jääb protsent ikkagi alla 90%. Samal ajal on aga online slotikate tasuvusprotsent peaaegu alati üle 95%. Tõtt öelda, siis alla selle olevaid slotikaid isegi väga ei vaadata. Kõik uuemad slotikad on juba üsna kindlalt RTP-ga, mis on vähemalt 95% või kõrgem.

Selle fenomeni põhjus on ka selge. Füüsilised kasiinod peavad tegema palju rohkem kulutusi selleks, et mänge pakkuda ja puhtalt füüsilise ruumipuuduse tõttu ei saa nad nii palju slotikaid üldse kaasata. Internetikasiinos neid muresid ei ole ja seega saavad online slotimängud endale lubada kõrgemat RTP-d.

Mida peaksid RTP kohta teadma

Iga statistilise näitaja puhul loovad mängijad endale mingid enda arusaamad. Samamoodi hakkavad tihtipeale levima müüdid või mingid arusaamad, mis on tegelikult tõest väga kaugel.

Siinkohal toome välja 3 asja, mida peaksid RTP kohta teadma (ja purustame ühtlasi mõned müüdid).

#1 Online kasiinod ei manipuleeri oma RTP-ga

Paljud mängijad arvavad, et kasiinod lihtsalt muudavad „numbreid“ ja panevad slotikad võite vähem välja maksma. See on üks kõige suuremaid valearvamusi üldse! Nimelt, kõik slotid, mida sa online kasiinos näed, ei ole üldse nende omad! Online kasiino on justkui veebipood, mis „müüb“ toodet.

Mängud on tegelikult mängutootja serveris ja see tähendab, et kasiinol pole mitte mingit juurdepääsu mängu seadetele.

#2 RTP on oluline ka ühe mänguseansi vältel

Me küll mainisime ülalpool, et ühe mänguseansi kestel ei saa tegelikult RTP-st väga aru, sest seda arvutatakse miljonite keerutuste pealt. See aga ei tähenda, et see poleks oluline näitaja. See on oluline – vägagi oluline.

Kui sa mängid näiteks 95%-se RTP-ga slotikat vs 90%-se RTP-ga slotikat, siis erinevus on üsna märgatav. Esimene lihtsalt kipub keerutama võite välja tihemini kui teine.

Seetõttu ongi soovituslik mängida slotikaid, mille RTP on võimalikult kõrge. See ei pruugi garanteerida rohkem võite ja sa võid samamoodi kaotada tihti ka kõrge RTP-ga slotimängus, kuid rusikareegli kohaselt on kõrgema RTP-ga slotid siiski paremad.

#3 Progressiivsed jackpotid mõjutavad asju

Veel üks huvitav eripära tuleb välja progressiivsetest jackpotislottidest. Enamike progressiivsete jackpotislottide puhul on arvestatud RTP hulka ka jackpotivõidud. See tähendab, et reaalne RTP on mängul palju madalam. Kui sul just ei õnnestu jackpotti võita, ei saa sa osa nii kõrgest RTP-st kui võib-olla lootsid.

TOP 5 kõrge RTP pesa

5 kõrgeima RTP-ga slotikat

Nagu juba mainitud, siis kõrge RTP üksi ei tähenda veel kindlalt seda, et mäng on võidurohke. See on aga hea indikaator, mille põhjal leida slotikaid, mis võivad natuke rohkem võite välja loosida. Siin on 5 sellist slotikat, mis võivad sind hellitada tihedamate võitudega.

1. Mega Joker (99% RTP)

Mega Joker, klassikaline NetEnti puuviljaslot, on tuntud kui üks kõige kõrgema RTP-ga slotikaid kogu tööstuses. Selle RTP ei ole päris kogu aeg 99% – see sõltub sellest, milline on sinu panus ja milliseid valikuid sa teed, kuid mängu RTP võib ulatuda 99%-ni. Pluss, tegemist on „vanakooli“ jokkerislotiga, mis meenutab ehtsaid füüsilisi mänguautomaate.

2. Jackpot 6000 (98.90% RTP)

Jackpot 6000 on veel üks NetEnti klassikaline videoslot, mis on tegelikult väga sarnane Mega Jokerile. Ka selles mängus pead sa olema omamoodi oskuslik selleks, et saavutada parim RTP. Tegemist on ühe haruldase slotikaga, kus sul on võimalik mingil määral mõjutada oma tulemust. Kui teed õigeid valikuid, võibki olla RTP lõpuks ligi 99%.

3. Bloodsuckers (98% RTP)

Bloodsuckers on üks NetEnti slotikatest, mis on tänase päevani palavalt armastatud. Erinevalt kahest eelmisest mängust on Bloodsuckers uuemat stiili videoslotikas, kus on 5 rullikut ja 25 võiduliini. Mäng on väga madala volatiilsusega ja sisaldab vampiiriteemat, mistõttu on see mäng lihtsalt üdini põnev. Bloodsuckers on vaieldamatult kõige tihedamate võitudega videoslotikas.

4. Kings of Chicago (97.8% RTP)

NetEnt on tõeline slotimaailma kuningas ja seda tõestasid nad oma Kings of Chicago slotikaga, mille RTP on ligi 98%. Mäng sobib eelkõige pokkerisõpradele, kuna see seob endas pokkeri elemendid ja klassikalise slotimaailma. Võidud tekivad mängus siis, kui sa saad kokku pokkerikäsi. Kõrge RTP nautimine ei tohiks selles mängus olla aga sugugi raske.

5. Big Bad Wolf (97.34% RTP)

Kui eelmised neli mängu olid kõik NetEnti sulest, siis Big Bad Wolf on hoopis Quickspini loodud. Slotikas on lisaks kõrgele RTP-le ka väga madala volatiilsusega, aidates sinu eelarvet hoida paigas. Sellele lisaks on slotikas aga toreda graafikaga ja meenutab muinasjuturaamatut – just nagu on kohane vastavalt selle teemale, mis keerleb mõistagi suure kurja hundi ümber.

Kuidas me kasiinosid valime?
Kuidas me kasiinosid valime?
Me kasutame üle 40 filtri selleks, et valida välja meie lehel ilmuvad kasiinod. Kõik soovitatud kasiinod on valitud ekspertide poolt, kellel on pikk hasartmängumaailma kogemus.
Kuidas me kasiinosid hindame?
Kuidas me kasiinosid hindame?
Kasiinode hindamisel kasutame kuute erinevat kriteeriumi, sealhulgas boonused, klienditeenindus, mänguvalik ja makseviisid. Me isegi ei uuri lähemalt ühtegi kahtlast või küsitava väärtusega kasiinot.

Loe ka lisainfot

Välismaa kasiinod

Välismaa kasiinodes mängimine Ehkki Eestis tegutseb suisa kümneid litsentseeritud ja spetsiaalselt Eesti hasartmänguritele mõeldud online kasiinosid, siis võid sa ikkagi...

Kraapekaardid

Kraapekaardid on meile kõigile tuntud Eesti Loto pärast. Kiirloterii nime all tuntud kraapekaardid on levinud üle kogu Eesti, saadaval igas...

Keno

Keno on põnev lotomäng, mille juured ulatuvad üldse Hiinasse. Aja jooksul on see hasartne õnnemäng leidnud tee Eurooplaste südamesse ja...

Uued kasiinod

Eesti uued kasiinod 2024 Eestlasena oled sa tegelikult õnnega koos, sest kõik uued kasiinod on sama kvaliteetsed kui vanad olijad....