Viimati muudetud:

Paysafecard

PaySafeCard logo

Paysafecard sai alguse 2000. aastal Austrias ning on tänaseni eriti levinud just EL-i lääneriikides, sealhulgas Austria ja Saksamaa. Nüüdseks on paysafecard levinud kümnetesse Euroopa riikidesse, kuid tänase seisuga pole veel Eesti selles nimistus.

Oma olemuselt on paysafecard ettemakstud “vautšerkaart”. Nimelt, sa pead ostma paysafecardi mõnest müügipunktist (sarnaselt SIM-kaardile) ning vastu saad sa vastavas summas paysafecardi. paysafecarde müüakse enamikes poodides, tanklates ja ka veebis.

Kaardi muudab eriliseks selle turvasüsteem. Internetimaksete tegemiseks saad unikaalse 16-kohalise PIN-koodi. Kord, kui kaart on tühi, pead ostma uue kaardi. Sellest on ka pärit kaardi nimetus – tegemist on tõesti väga turvalise maksekaardiga.

Kuidas paysafecard töötab?

paysafecardi kasutamine on väga lihtne. Esimese sammuna pead leidma müügikoha, kus paysafecard on saadaval. Neid kohti on aga tuhandeid üle kogu Euroopa. Näiteks, enamus Saksamaa ja Austria supermarketeid müüvad paysafecardi.
paysafecardi summad jäävad vahemikku 10 – 100 eurot. Kui ostad näiteks 50-eurose paysafecardi, saadki endale vautšerikaardi, millele on “kantud” 50 eurot. Seejärel saad seda summat kasutada internetis tasumiseks, kasutades kaardile trükitud unikaalset 16-kohalist PIN-koodi.

Kasiinos tasumiseks pead valima makseviisiks paysafecardi, sisestama soovitud summa ja oma kaardi 16-kohalise PIN-koodi. Kui see on tehtud, on raha krediteeritud sinu kasiinokontole koheselt!

Arvestades paysafecardi unikaalset olemust, ei ole võimalik sellele väljamakseid teha. Kui kaart saab tühjaks, siis pead sellele uuesti “raha laadima” või ostma uue kaardi.

paysafecard on tasapisi hakkanud pakkuma ka internetipõhiseid teenuseid. Võib uskuda, et kui ettevõte laieneb Eestisse, siis pakutakse internetipõhiseid virtuaalkaarte, kuid seni tuleb leppida sellega, et online kasiinos paysafecardi kasutamiseks on vaja osta füüsiline maksekaart.

paysafecardi plussid ja miinused

paysafecard on küll väga prominentne makseviis, kuid sellelgi on omad head ja vead. Siin on mõned paysafecardi olulised eelised:

 • selle kasutamine on äärmiselt turvaline – sisuliselt häkkimiskindel, sest mingit andmevahetust ei toimu;
 • tegemist on ettemakstud kaardiga, seega sa ei saa hullupööra kasiinos kulutada. Kui kaart on tühi, on see tühi ja ongi kõik. Seega, sa saad oma mängueelarvet paremini kontrollida;
 • paysafecardi kasutamine on väga lihtne;
 • saad mugavalt tasuda paljudes erinevates valuutades, kui peaksid seda soovima.

Tahes-tahtmata on aga paysafecard eelkõige saksakeelsete riikide makseviis või õigemini, läänepoolsemate riikide pärusmaa. Eestis ei saa veel tänaseks paysafecardi kasutada. Enamikes teistes Euroopa riikides, sealhulgas Soomes ja Leedus on see aga juba saadaval. Hetkel ongi paysafecardi peamine miinus selle kättesaadavus.

Pluss, sa pead online kasiinos mängimiseks esmalt ostma endale paysafecardi ja alles seejärel saad mängima asuda, seega ajakulu on paysafecardi korral natuke kõrgem.

Kas paysafecard on turvaline?

paysafecard on küll järk-järgult hakkanud liikuma internetti, kuid ettevõtte põhiolemus keerleb ikkagi SIM-kaartidele sarnaneva süsteemi ümber, mis tähendab, et peaksid ostma füüsilise kaardi. See aga on peamine põhjus, miks paysafecard üldse nii turvaline on. On raske leida teist makseviisi, millega oleks online kasiino nii turvaline makseid teha. Häkkimine on sisuliselt võimatu! Sul on füüsiline maksekaart, millel on kordumatu PIN-kood ning keegi ei saa sellele ligipääsu.

paysafecardil on ka omajagu turvameetmeid internetimaksete tegemisel. Ettevõte kuulub gruppi, mis haldab lisaks ka Skrilli ja Netelleri e-rahakotte, seega võid olla kindel, et paysafecardi taga ei ole suvaline makseteenus, vaid ettevõte, millel on aastate jagu kogemust internetimaksete tegemisel.

Kui otsid makseviisi, mis oleks üliturvaline, siis pole teist makseviisi, mis suudaks paysafecardiga konkureerida.

Korduma kippuvad küsimused

 • Mis on paysafecard?
  paysafecard on rahvusvaheline makseteenuste ettevõte, mis pakub ettemakstud maksekaardi teenust (sarnanedes seega kõnekaartidele).

 • Kas paysafecardi saab kasutada ka Eesti kasiinodes?
  Tehniliselt võttes aktsepteerivad küll paljud Eesti kasiinod paysafecardi, kuid seni ei ole paysafecard veel Eestis laialdaselt kasutusel (peamiselt seetõttu, et hetkel seda ühestki füüsilisest müügikohast osta ei saa).

 • Kas paysafecard on turvaline?
  paysafecard on üks kõige turvalisemaid makseviise üldse! Kuna süsteem tugineb unikaalsele PIN-koodile ning kaardil on ainult kindel rahasumma, on paysafecardi kasutamine üks kõige lollikindlamaid variante üldse.

 • Kas paysafecardilt saab raha välja kanda?
  Jah, paysafecardilt saab teha ka raha väljamakseid – kui sul on veel paysafecardi Mastercard, saad raha võtta välja ka pangaautomaadist.

 • Kas paysafecardi saab kasutada ka kasiino väljamakseks?
  Jah, saab küll! Nagu iga teise makseviisiga, paysafecard on täiesti sobiv nii sisse- kui ka väljamakse jaoks.

Loe seotud artikleid

Bitcoin

Veel mõne aasta eest pidasid paljud inimesed krüptoraha mingiks jamaks. Kui tõtt öelda, siis paljud mõtlevad seda tänini, isegi, kui...

EcoPayz

Kui oled külastanud mõnda suuremat Eesti online kasiinot, oled kindlasti märganud makseviiside hulgas natuke võõramaise kõlaga makseteenust ecoPayz. Kuigi Eestis...