Kas sa oled kunagi vaadanud telerist jalgpallimatši ja mõelnud: „oeh, saaks ma vaid raha mängu tulemuse ennustamise eest…“. Sinu rõõmustuseks on see aga täiesti võimalik – sellist võimalust pakub spordimängudele panustamine. Spordiennustamine ehk bettimine on üks hasartmänguliikidest, millele pääseb mugavalt ligi internetikasiino kaudu ning nii võid vaid paari hiireklõpsu abil ennustada, kes võidab mängu.

Selleks, et panustamine oleks veelgi magusam ja tulusam, on loodud ka spordipanustamise boonused. Nagu iga kasiinoboonuse puhul on tegemist väikeste „preemiatega“, mida jagatakse mängijate rõõmustamiseks või mängijate meelitamiseks kasiinosse. Alljärgnevalt leiad infot parimate boonuste kohta ning teeme ka kiirelt selgeks, mille poolest spordipanustamise boonused on erinevad.

Kõige levinumad spordipanustamise boonused

Betsafe riskivaba nädalalõpp

Mitmed kasiinod pakuvad riskivabu panuseid, Betsafe pakub neid aga lausa igal nädalal.

Kuna panustamine on nii mitmekülgne, on ka boonused väga erinevad. Kõige levinumad ja traditsioonilisemad neist on aga riskivabad panused, tasuta panused ja deposiidiga saadud panused. Neile lisaks võid muidu aga mõnest kasiinost leida lausa raha-tagasi boonuseid või kõrgemaid koefitsiente teatud panuste puhul.

Kõige tavalisemad neist on deposiidiboonused. Nagu teistegi kasiinoboonuste puhul on tegemist duubeldamisboonusega ehk teisisõnu, võetakse arvesse sinu esimest sissemakset ja sellele vastavalt saad juurde mänguraha. Kui deposiidiboonus on näiteks 100% 100 euroni ja sa kannad kasiinokontole 100 eurot, saad sa juurde veel 100 eurot. Spordipanuste puhul võib olla taolisel mängurahal veel üks konks: on võimalik, et boonust lubatakse kasutada ainult spordipanuste tegemiseks.

Tasuta panused on nagu tasuta spinnid – tegemist on täpselt sellega, millele nimi viitab ehk sa saad võimaluse panustada ilma oma rahaga riskimata. Kui see kõlab liiga hea, et tõsi olla, siis sellel on ka üks pisike varjukülg. Nimelt, selliseid boonuseid ei saa tavaliselt sissemakset tegemata, seega tegelikult päris niisama neid ei jagata.

Riskivabad panused on Eestis väga levinud. Kui sa kaotad riskivaba panusega, saad lihtsalt raha tagasi. Kui sa aga võidad, saad oma võidud kätte nii nagu alati. Sellest ka termin „riskivaba“ – sul pole lihtsalt võimalik raha kaotada ning halvimal juhul lõpetad nii nagu alustasid.

Uued mängijad vs vanad mängijad

Optibet duubeldamisboonused

Optibetis, nagu ka paljudes teistes kasiinodes, saab uue mängijana duubeldamisboonuse.

Sissemakseboonusega on kõige lihtsam saada lisaraha panustamise jaoks, kuid taolist duubeldamisboonust saavad nautida eelkõige uued mängijad, kes avavad kasiinos konto ja teevad esimese sissemakse. Selline boonus võib kanda ka tervitusboonuse nime ning pea iga kasiino, kes tegeleb ka spordipanuste korraldamisega, pakub mingisugust duubeldamisboonust uutele mängijatele.

Vanadele mängijatele selliseid boonuseid ei ole, kuid see ei tähenda, et lojaalseid mängijaid jäetaks unarusse. Spordipanuste korraldajad on tuntud boonuste rohkuse poolest ning suuremad totode korraldajad teevad erinevaid võistluseid pidevalt või annavad võimaluse saada mänguraha uue sissemakse puhul.

Panustamisboonustel on veel üks eelis, millega ei saa kiidelda teised mängukategooriad. Kuna panustamine sõltub suuresti mänguhooajast, on ka boonuseid saadaval rohkem teatud mängude jaoks. Näiteks kui maailmas toimub mõni spordisuursündmus nagu näiteks Wimbeldon, võid olla täiesti kindel, et kasiino pakub selle sündmuse tõttu ka erilisi boonuseid või hoopistükkis tasuta panuseid.

Spordipanuste boonused lausa sõltuvad hooajast, seega kui kasiinos ongi boonuste osas üsna vaikne, võib selle põhjuseks olla vaikne hooaeg spordimaastikul, mitte reaalne boonuste puudumine.

Sissemakseta panustamisboonused

Slotikate puhul saab sissemakseta tasuta keerutusi, kuid mida saab panuste jaoks? Ikka tasuta panuseid. Paraku peame aga tõdema, et sissemakseta boonuseid jagatakse spordipanustamise jaoks ülimalt harva, kui üldse.

Selle põhjus seisneb kasiinoboonuste olemuse erinevuses. Traditsiooniliste kasiinoboonuste läbimängimisnõuded on väga kõrged, mistõttu võivad nad ka heldemalt jagada tasuta mänguraha. Momendil ei ole aga ühtegi ennustuspaika, mis saaks niimoodi jagada tasuta boonuseid.

Ära heida meelt – mõned kasiinod annavad siiski aeg-ajalt tutvumiskingina paar tasuta panust. Pea lihtsalt meeles, et taoliseid boonuseid ei pruugi olla väga palju ning kõige mahlasemad pakkumised saab siiski pärast sissemakse tegemist.

Spordipanuste boonuste nõudmised

Spordiboonuste tingimused on üsna sarnased ning peaaegu alati tuleb boonus läbi mängida 1.5 koefitsiendiga.

Nagu iga boonuse puhul tuleb ka panustamisboonuste puhul arvestada mõningate nõudmistega. Neist kõige olulisem on läbimängimisnõue, kuid õnneks on see kasiinoboonuste omast märksa madalam. Kui kasiinoboonuste puhul võib nõue olla vabalt 30-40-kordne, siis spordipanuste puhul võib see olla üksnes 3- või 10-kordne.

Millega tuleks aga arvestada, on läbimängimise enda piirangud. Nende piirangute seas on alati minimaalne koefitsient, millega tuleb boonus läbi mängida, kuid tavaliselt on see traditsiooniline 1.5 või 2.0.

Spordipanuste boonuste läbimängimisel tuleb olla eriti hoolikas ning mitte niivõrd tingimuste pärast kui isikliku tormakuse pärast. Kui sa üritad boonust imekiirelt läbi mängida, võid lõpetada olukorras, kus oled enamuse oma rahast kaotanud lihtsalt seetõttu, et ei mõelnud panuseid läbi. Spordipanustamine ei ole küll keeruline, kuid võitmiseks tuleb oma panuseid korralikult läbi mõelda, vältimaks viletsate panuste tegemist.

Kõige lihtsam viis tormakuse vältimiseks on valida boonus, mille läbimängimisnõude täitmise ajapiirang tundub sulle mõistlik. Kui sulle tundub, et sa ei suuda 7 päeva jooksul mõistlikul tempol täita nõuet, ei ole ka mõtet boonust rakendada. Hasartmängude puhul on alati oluline selge mõistuse hoidmine, kuid spordipanuste puhul on see eriti tähtis.

Lisaks eelmainitule võib kohata kasiinosid, kus pole lubatud mitme panustamisboonuse üheaegne kasutamine – üks tuleb ära kasutada ning läbi mängida ja alles siis saab asuda teise juurde. Samuti ei tohi unustada, et panustamise jaoks loodud boonuseid ei saa läbi mängida teistel mängudel nagu näiteks ruletis või slotikatel.

Tagamaks, et leiad kõige sobivama boonuse, tuleks alati esmalt lugeda läbi boonuse tingimused. Kui otsid alles sobivat paika, kus teha spordipanuseid, vaata meie arvustusi ja vali spordipanuste korraldaja, mille tervitusboonus meeldib sulle kõige rohkem ning asu aga panustama!