Pangalingid

10.07.2021

On üks makseviis, mida kasutavad universaalselt kõik Eesti online kasiinod: Eesti pankade makselingid ehk pangalingid. Tänu internetipankade populaarsusele on kõik Eesti kasiinod rakendanud seda makseviisi, mis on osutunud ka mängijate hulgas levinuks – eelkõige mugavuse tõttu. Meil kõigil on ju siiski olemas konto vähemalt ühes Eesti pangas ning sestap on pangalingid lausa ilmselge valik.

Eesti kasiinodes on kõige levinumalt kasutusel Swedbank ja SEB pangalingid, kuid mõned kasiinod on kasutusele võtnud ka Coop panga ja LHV panga makselingi. Kellel on aga konto Swedbank või SEB pangas, võib olla kindel, et saab mugavalt teha makseid oma kasiinokontole.

Kuidas pangalingid töötavad?

Pangalinkide põhimõte on äärmiselt lihtne ja ei vaja tõenäoliselt lähemat tutvustamist, kuna enamus meist kasutavad pangalinke igapäevaselt. Nii Swedbank kui SEB pangalingid töötavad analoogselt: kui soovid teha makse, pead vajutama vastavale nupule, misjärel suunatakse sind sinu panga lehele, kus tuleb sisse logida pangatunnuse ja parooli või ID-kaardi abil. Viimasele variandile lisaks saab sisse logida ka mobiil-ID või Smart-ID vahendusel. ID-kaardi kasutamisel tuleb pärast sisselogimist makse kinnitada ka oma ID-kaardi teise pin-koodiga ning alles siis on makse teostatud. Tüüpiliselt võtab aga makse aega vaid mõnikümmend sekundit.

Kuna makse tegemiseks suunatakse sind panga lehele, on maksed äärmiselt turvalised – kasiino ei näe sinu makseinfot mitte kuidagi ning keegi ei saa ka kasiinolehele sisse häkkida eesmärgiga sinu pangaandmetele ligi pääseda.

Mõned kasiinod kasutavad ka teenust nimega Trustly. Tegemist on rahvusvaheliselt tuntud teenusega, mis vahendab makseid panga ja näiteks kasiino vahel. Trustly käitub nagu vahelüli, mis koondab kokku enim levinud pankade pangalingid, seega ei pea kasiino konkreetselt integreerima kõiki linke eraldi, sest üks teenus – st Trustly – pakub võimalust tasuda kõikide pankade kaudu. Seega kui külastad internetipanka ja märkad Trustly teenuse logo, kuid mitte pankade logosid, võid siiski olla kindel, et saad oma internetipanga kaudu tasuda, sest Trustly ongi olemas just sellel eesmärgil.

Pangalinkide plussid ja miinused

Pangalingid on eelistatud maksevahendid peamiselt kahel põhjusel:

  • maksete tegemine on väga mugav: enamikel meist on internetipangale ligipääs niikuinii, seega pole kasiinomaksete tegemiseks vaja avada uusi kontosid;
  • maksed on väga turvalised.

Need kaks põhjust trumpavad üldiselt üle kõik muud võimalikud miinused. On aga neid, kes ei eelista pangalinke eelkõige järgnevatel põhjustel:

  • makse tegemiseks pead kinnitama selle oma ID-kaardi, mobiil-ID või mõne muu võimaluse kaudu, kuid peaaegu alati tähendab see pisut rohkem aega ja vaeva kui enamike e-rahakottide maksete puhul, mille tegemiseks tuleb lihtsalt sisse logida;
  • kasiino väljamaksed jõuavad kohale aeglasemalt kui e-rahakottide puhul;
  • mõned mängijad ei soovi, et kasiinokanded oleksid pangakonto väljavõttel nähtavad;
  • pangalingid on kasutusel vaid Eesti kasiinodes, seega rahvusvaheliste teenuste kasutamiseks ei ole see variant võimalik.

Kas pangalingid on turvalised?

Nagu juba eelnevalt mainitud, siis pangalinkide turvalisus on üks suurimaid eeliseid. Kellel on vähegi näiteks Swedbank või SEB pangas konto, ei mõtle tavaliselt isegi mitte kaks korda selle üle, kas tasuda pangalingiga või mitte – see on lihtsalt niivõrd naturaalne otsus. Eesti pangad on ülimalt hästi turvatud tänu mitmetele turvameetmetele, sealhulgas Eesti ID-kaardi pin-koodid. Nagu iga makseviisi puhul, tuleb ka pangalinkide kasutamisel olla hoolikas ja hoida oma pin-koodid enda teada, kuid ei saa eitada, et pangalingid on ühed kõige turvalisemad makseviisid, mille abil teha sisse- ja väljamakseid oma kasiinokontole.

Korduma kippuvad küsimused

See sõltub konkreetsest kasiinost. Enamjaolt on tõesti võimalik kasutada kõiki peamiseid panku, kuna pangalingid on seatud kõikidele tähtsatele pankadele. See ei tähenda aga sugugi seda, et asjad käivad nii kõikides kasiinodes. Täpsemalt saad teada huvipakkuvast kasiinost.

Mõni kasiino kasutab pangalinkide asemel Trustly teenust, kuid sisuliselt on ka selle puhul tegemist pangalingisüsteemiga. Ainus erinevus seisneb selles, et vahenduslüli on teine.

Kasiino ise ei küsi tavaliselt mingit teenustasu, ehkki olenevalt sissemaksesummast võib mõni seda teha (nt madala summa korral võidakse küsida sümboolset tasu). Enamasti pead tasuma ainult tavalise ülekandetasu vastavalt oma panga hinnakirjale.

Väga lihtne! Väljamaksepäringu tegemisel peaksid sisestama sellesama pangakonto numbri, mille vahendusel tegid ka oma sissemakse. Kasiinod teevad kande alati ainult samale pangakontole (kui sa ei taotle just makseviisi muutmist).

Pangalingid on ilma liialduseta kõige turvalisemad makseviisid. Makse kinnitatakse pangas ning kasiino ei näe kunagi sinu delikaatseid isikuandmeid. Kõik töötab samamoodi nagu e-poest tellides, seega ei pea kartma pangalingi kasutamist kasiinos.

1c4ec81c7fd312fbdfc7797ca888701e?s=96&d=mm&r=g
Erika Kallaste
Tunneb Eesti kasiinosid nagu oma viite sõrme, seda eriti boonuste koha pealt. Kõige rohkem naudib live-kasiino võlusid.
Teadmiseks: Kui mängijad otsustavad Playin.ee kaudu asuda mängima kasiinos, saame me kompensatsiooni. Meie sisereeglite tõttu veendume, et see ei mõjutaks meie soovitusi olulisel määral. Loe lähemalt, kuidas me tagame oma soovituste erapooletuse.
howweicon1.svg
Kuidas me just need kasiinod valisime?
questionbig.svg
Me kasutasime sellel lehel olevate kasiinode valimiseks üle 40 filtri. Kõik soovitatud kasiinod on käsitsi valitud igale lehele portaali administraatorite poolt, kes on tegutsenud selles valdkonnas aastaid.
howweicon2.svg
Kuidas me kasiinosid hindame?
questionbig.svg
Me kasutame online kasiinode hindamiseks kuute erinevat kriteeriumit, nende hulgas boonused, klienditeenindus, mänguvalik ja väljamaksed. Me ei arvusta ühtegi kahtlast kasiinot mitte kunagi.

Loe ka neid

Makseviisid
Makseviisid

Bitcoin
Bitcoin

Veel mõne aasta eest pidasid paljud inimesed krüptoraha mingiks jamaks. Kui tõtt öelda, siis paljud…

PayPal
PayPal

PayPal on üks maailma kõige vanemaid ja tuntumaid internetipõhiste maksete teenuseid, mida kasutavad otseses mõttes…

Viimased uudised

Lae rohkem
Playin.ee