Kasiinode mustem külg: kuidas vältida hasartmängusõltuvuse teket?

10.07.2021

Kasiinode mustem külg kuidas vältida hasartmängusõltuvuse teketHasartmängusõltuvus on reaalne probleem, mis kimbutab paraku väga paljusid inimesi. Kasiinomängud võivad olla peibutavad ning adrenaliinijanune ja võiduhimuline mängija võib avastada ühel hetkel, et mängimist on väga raske piirata. Inimene võib ka avasatada, et raskem on keskenduda oma tööle ja muudele tegemistele, kiputakse laenama raha hasartmängude mängimiseks, tekivad probleemid pere ja sõpradega.

Hasartmängusõltuvus on sama reaalne nagu narkootiliste ainete sõltuvus või ükskõik milline muu joovastus – ükskõik millest võib tekkida sõltuvus ning absoluutselt alati on selle tulemused hävituslikud.

Kuna meedias on väga palju kajastatud hasartmängusõltuvuse probleemi ning kõik meist on kursis sellega, kuivõrd õudsete tagajärgedega võib see sõltuvus olla, kardavad paljud inimesed kasiinomänge proovida, kuna kardavad, et jäävad sõltuvusse. Kuidas end piirata ja vältida, et selline asi juhtub? Siin on mõned nõuanded.

1. Tee endale selgeks, millega tegemist on ja ole endas kindel

Paljud inimesed kardavad kasiinomänge tegelikult ilma asjata. Pigem on probleem selles, et sisemuses tekib ebakindlus ning just see kollitab.

Kas hasartmängud võivad tekitada sõltuvust? Jah, võivad küll. Aga sama võivad teha šokolaad, teleka vaatamine, auto juhtimine või muud igapäevatoimingud. Fakt on see, et sõltuvus võib tekkida kõigest. Oluline on jääda endas kindlaks ning tunnistada endale, millega kasiinomängude näol tegemist on: need on mängud. Need on mõeldud üksnes ja ainult meelelahutuseks, mitte viisiks kuidas raha teenida.

Sõltuvust on tunduvalt lihtsam vältida, kui sa tunnistad endale, et tegemist on lihtsalt meelelahutusega, mida tarbida ainult aeg-ajalt ja lühikest aega, just nagu kinoskäigu või väljas söömisega. Ära lase mängudel enda üle võimust võtta: sina kontrollid mängimist, mitte mäng ei kontrolli sind. Just seda tuleks endale kinnitada ning jääda endale alati kindlaks.

2. Mängi ainult konkreetse eelarvega ja ÄRA ületa seda kunagi

Kõige levinum põhjus, miks inimestel tekib kasiinosõltuvus, on nende uskumus, et kohe-kohe tuleb suur võit, millega teenitakse tagasi kogu kaotatud raha ning seepärast hakatakse valama mängupõrgusse aina rohkem raha.

Kasiinomängude puhul tuleb meeles pidada ühte baastõde: maja võidab alati. Kui soovid proovida kasiinomänge, pane mängimise alla ainult selline raha, mida sa oled valmis kaotama ning mille kaotamine ei tekita sulle probleeme ja ära MITTE KUNAGI ületa seda piiri! Kui kaotadki kogu raha, siis löö käega ja jaluta minema. Kui võidad, siis tore, aga pea meeles, et võitu ei pruugi tulla.

3. Sea endale kasiinos piirangud

Parim viis, kuidas vältida sõltuvuse tekkimist, on juba eos panna paika piirangud. Enamikes Eesti kasiinodes on võimalik seadistada ajaline piirang, mis piirab seda, kui pikalt sa mängid ning olemas on ka kulutamispiirangud, mis väldivad seda, et sa liiga palju raha kulutad.

Paf kasiino on eelkõige tuntud selle poolest, et valikus on mitmeid erinevaid piiranguid ja mehhanisme, mis aitavad mängimist kontrolli all hoida. Milline kasiino poleks ka sinu eelistus, otsi kohe pärast registreerumist üles piirangute sektsioon ja pane paika oma piirangud.

Kui sa tunned, et mängimine on juba kontrolli alt väljumas või sinul või sinu lähedasel on hasartmängudega seonduv probleem, pöördu võimalikult kiiresti Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskusesse, mille leiab veebilehelt 15410.ee. Kaitse end ja mängi alati vastutustundlikult!

1c4ec81c7fd312fbdfc7797ca888701e?s=96&d=mm&r=g
Erika Kallaste
Tunneb Eesti kasiinosid nagu oma viite sõrme, seda eriti boonuste koha pealt. Kõige rohkem naudib live-kasiino võlusid.
Teadmiseks: Kui mängijad otsustavad Playin.ee kaudu asuda mängima kasiinos, saame me kompensatsiooni. Meie sisereeglite tõttu veendume, et see ei mõjutaks meie soovitusi olulisel määral. Loe lähemalt, kuidas me tagame oma soovituste erapooletuse.
howweicon1.svg
Kuidas me just need kasiinod valisime?
questionbig.svg
Me kasutasime sellel lehel olevate kasiinode valimiseks üle 40 filtri. Kõik soovitatud kasiinod on käsitsi valitud igale lehele portaali administraatorite poolt, kes on tegutsenud selles valdkonnas aastaid.
howweicon2.svg
Kuidas me kasiinosid hindame?
questionbig.svg
Me kasutame online kasiinode hindamiseks kuute erinevat kriteeriumit, nende hulgas boonused, klienditeenindus, mänguvalik ja väljamaksed. Me ei arvusta ühtegi kahtlast kasiinot mitte kunagi.

Loe ka neid

Kasiinomängud
Kasiinomängud

Mänguautomaadid
Mänguautomaadid

Live kasiinod
Live kasiinod

Viimased uudised

Lae rohkem
Playin.ee