Viimati muudetud:

Kasiinode mustem külg: kuidas vältida hasartmängusõltuvuse teket?

Hasartmängusõltuvus on reaalne probleem, mis kimbutab paraku väga paljusid inimesi. Kasiinomängud võivad olla peibutavad ning adrenaliinijanune ja võiduhimuline mängija võib avastada ühel hetkel, et mängimist on väga raske piirata. Inimene võib ka avasatada, et raskem on keskenduda oma tööle ja muudele tegemistele, kiputakse laenama raha hasartmängude mängimiseks, tekivad probleemid pere ja sõpradega.

Hasartmängusõltuvus on sama reaalne nagu narkootiliste ainete sõltuvus või ükskõik milline muu joovastus – ükskõik millest võib tekkida sõltuvus ning absoluutselt alati on selle tulemused hävituslikud.

Kuna meedias on väga palju kajastatud hasartmängusõltuvuse probleemi ning kõik meist on kursis sellega, kuivõrd õudsete tagajärgedega võib see sõltuvus olla, kardavad paljud inimesed kasiinomänge proovida, kuna kardavad, et jäävad sõltuvusse. Kuidas end piirata ja vältida, et selline asi juhtub? Siin on mõned nõuanded.

Loe rohkem
Kasiinode mustem külg: kuidas vältida hasartmängusõltuvuse teket?

1. Tee endale selgeks, millega tegemist on ja ole endas kindel

Paljud inimesed kardavad kasiinomänge tegelikult ilma asjata. Pigem on probleem selles, et sisemuses tekib ebakindlus ning just see kollitab.

Kas hasartmängud võivad tekitada sõltuvust? Jah, võivad küll. Aga sama võivad teha šokolaad, teleka vaatamine, auto juhtimine või muud igapäevatoimingud. Fakt on see, et sõltuvus võib tekkida kõigest. Oluline on jääda endas kindlaks ning tunnistada endale, millega kasiinomängude näol tegemist on: need on mängud. Need on mõeldud üksnes ja ainult meelelahutuseks, mitte viisiks kuidas raha teenida.

Sõltuvust on tunduvalt lihtsam vältida, kui sa tunnistad endale, et tegemist on lihtsalt meelelahutusega, mida tarbida ainult aeg-ajalt ja lühikest aega, just nagu kinoskäigu või väljas söömisega. Ära lase mängudel enda üle võimust võtta: sina kontrollid mängimist, mitte mäng ei kontrolli sind. Just seda tuleks endale kinnitada ning jääda endale alati kindlaks.

2. Mängi ainult konkreetse eelarvega ja ÄRA ületa seda kunagi

Kõige levinum põhjus, miks inimestel tekib kasiinosõltuvus, on nende uskumus, et kohe-kohe tuleb suur võit, millega teenitakse tagasi kogu kaotatud raha ning seepärast hakatakse valama mängupõrgusse aina rohkem raha.

Kasiinomängude puhul tuleb meeles pidada ühte baastõde: maja võidab alati.

  • Kui soovid proovida kasiinomänge, pane mängimise alla ainult selline raha, mida sa oled valmis kaotama ning mille kaotamine ei tekita sulle probleeme ja ära MITTE KUNAGI ületa seda piiri!
  • Kui kaotadki kogu raha, siis löö käega ja jaluta minema. Kui võidad, siis tore, aga pea meeles, et võitu ei pruugi tulla.

3. Sea endale kasiinos piirangud

Parim viis, kuidas vältida sõltuvuse tekkimist, on juba eos panna paika piirangud. Enamikes Eesti kasiinodes on võimalik seadistada ajaline piirang, mis piirab seda, kui pikalt sa mängid ning olemas on ka kulutamispiirangud, mis väldivad seda, et sa liiga palju raha kulutad.

Paf kasiino on eelkõige tuntud selle poolest, et valikus on mitmeid erinevaid piiranguid ja mehhanisme, mis aitavad mängimist kontrolli all hoida. Milline kasiino poleks ka sinu eelistus, otsi kohe pärast registreerumist üles piirangute sektsioon ja pane paika oma piirangud.

4.3/5
Trustly logo Mastercard logo Visa logo +1
  • Valikus ka eksklusiivsed Pafi enda loodud slotikad
  • Suur mänguvalik, sh palju jackpotimänge
  • Pärit Ahvenamaalt

Kui sa tunned, et mängimine on juba kontrolli alt väljumas või sinul või sinu lähedasel on hasartmängudega seonduv probleem, pöördu võimalikult kiiresti Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskusesse, mille leiab veebilehelt 15410.ee. Kaitse end ja mängi alati vastutustundlikult!

Kuidas me kasiinosid valime?
Kuidas me kasiinosid valime?
Me kasutame üle 40 filtri selleks, et valida välja meie lehel ilmuvad kasiinod. Kõik soovitatud kasiinod on valitud ekspertide poolt, kellel on pikk hasartmängumaailma kogemus.
Kuidas me kasiinosid hindame?
Kuidas me kasiinosid hindame?
Kasiinode hindamisel kasutame kuute erinevat kriteeriumi, sealhulgas boonused, klienditeenindus, mänguvalik ja makseviisid. Me isegi ei uuri lähemalt ühtegi kahtlast või küsitava väärtusega kasiinot.

Loe ka lisainfot

Välismaa kasiinod

Välismaa kasiinodes mängimine Ehkki Eestis tegutseb suisa kümneid litsentseeritud ja spetsiaalselt Eesti hasartmänguritele mõeldud online kasiinosid, siis võid sa ikkagi...

Kraapekaardid

Kraapekaardid on meile kõigile tuntud Eesti Loto pärast. Kiirloterii nime all tuntud kraapekaardid on levinud üle kogu Eesti, saadaval igas...

Keno

Keno on põnev lotomäng, mille juured ulatuvad üldse Hiinasse. Aja jooksul on see hasartne õnnemäng leidnud tee Eurooplaste südamesse ja...

Uued kasiinod

Eesti uued kasiinod 2024 Eestlasena oled sa tegelikult õnnega koos, sest kõik uued kasiinod on sama kvaliteetsed kui vanad olijad....