Viimati muudetud:

Non sticky boonus

Oleme varemgi rääkinud sellest, kuivõrd palju erinevaid boonuseid kasiinodes saadaval on. Küll on tasuta spinne, pileteid, boonusraha või boonuspunkte. Kasiinoboonustest rääkides tuleb aga rääkida lähemalt sellest, kuidas üldse kasiinoboonuseid liigitatakse. Kasiinoboonused jagunevad laias laastus kaheks: sticky-boonused ja non-sticky boonused. Uuemad kasiinosõbrad pole ilmselt nende terminitega eriti kursis ja tegelikult ei kasuta neid väljendeid ka paljud online kasiinod.

Kui tahad paremini mõista kasiinomaailma, tuleb kasuks non-sticky boonuse tundmaõppimine. Just selle jaoks ongi mõeldud järgnev juhend, kus selgitame lähemalt non-sticky boonuse olemust.

Loe rohkem
Non sticky boonus
Sticky vs non-sticky boonus

Mis on non-sticky boonus?

Sticky ja non-sticky boonus erinevad selle poolest, kuidas on võimalik raha kasiinost välja maksta.

Ütleme, et sa teed kasiinos sissemakse ja kasiino seob selle sissemakse summa saadava boonusrahaga nii, et sul pole võimalik taotleda raha väljamakset seni, kuni pole läbimängunõuet täitnud (st sa pead läbi mängima ka oma sissemakstud summa). Selline boonus on sticky boonus.

Kui tegemist on aga non-sticky boonusega, siis sa saad kasiinos mängides kõigepealt ära kulutada omaenda rahasaldo ilma igasuguste läbimängunõueteta. Teisisõnu, boonuse tingimused ei „kleepu“ sinu sissemakse külge. Non-sticky boonusraha ise aktiveerub alles siis, kui oled oma pärisrahasaldo ära kulutanud. Omamoodi on see boonus just nagu teine võimalus, mistõttu kutsutakse seda ka „päästerõngaboonuseks“ – sa saad edasi mängida boonusraha eest isegi siis, kui oled oma raha ära mänginud.

Toome ka ühe konkreetse näite. Ütleme, et sa teed kasiinos 100-eurose sissemakse ja võtad sellega ühes endale 100%-se sticky-boonuse. Niiviisi on sinu mängukontol kokku 200 eurot, kuid sa pead selle 200 eurot nüüd täies mahus läbi mängima, hoolimata sellest, et pool rahast on sinu enda sissemakstud summa. Läbimängimisele kuulub ikkagi 200 eurot, pluss kõik saadud võidud.

Toome aga näiteks nüüd non-sticky boonuse. Kui sa teed 100-eurose sissemakse, saad endale boonusrahana 100 eurot, kuid kui sa hakkad mängima kasiinos ja võidad midagi, võid vabalt oma sissemakstud raha ja võidud kohe välja maksta. Sellele summale ei rakendata läbimängunõuet. Kui sa aga teed väljamakse, loobud sa oma boonusest, mis tähendab, et sinu boonussumma eemaldatakse kontolt.

Kuna non-sticky boonus on läbimängimise mõttes tunduvalt mängijasõbralikum, on sellest saanud domineeriv boonuseliik ka Eesti online kasiinodes.

Non-sticky boonus või sticky boonus

Nagu mainitud, siis enamus Eesti kasiinosid ei kasuta tegelikult väljendit „sticky“ ega viita boonusele ühegi teise väljendiga. Sa saad eristada sticky ja non-sticky boonust puhtalt selle järgi, kas boonuse tingimustes on öeldud, et sa pead oma sissemakse summa samuti läbi mängima. Kui pead, siis on tegemist sticky boonusega.

Non-sticky ja sticky boonused erinevad tavaliselt ka oma läbimängunõude suuruse poolest. Kuna non-sticky boonus on üsna liberaalne mängija suhtes ja lubab sul oma raha iga kell tagasi välja maksta, on arusaadavalt taolise boonuse läbimängunõue kõrgem, vältimaks, et inimesed kuritarvitavad saadud boonuseid. Non-sticky boonuse läbimängimisnõue võib olla isegi 30x, samas kui sticky-boonuse läbimängunõue võib olla vaid 10x.

Kuna aga sticky boonuse puhul pead sa läbi mängima isegi omaenda raha, siis on ka selge, miks läbimängunõue selle puhul nii kõrge pole.

Non-sticky boonused on üldiselt rohkem soovituslikud, hoolimata oma kõrgemast läbimängunõudest. Non-sticky puhul on sul rohkem mänguvabadust. Ja isegi, kui sa kaotad oma raha, on sul veel võimalik mängida boonusrahaga, mis „päästab“ sind natuke plindrist. Samas aga on boonuse valik väga personaalne – mõni inimene lihtsalt eelistab sticky-boonust või ei hooli väga faktist, et kogu raha tuleb läbi mängida.

Sticky boonuse miinused non-sticky ees

On veel üks suur põhjus, miks non-sticky boonused on eelistatud. Sticky boonused on tunduvalt riskantsemad, ehkki hea õnne korral võid sa saada suurema tulu. Küll aga võib juhtuda, et kui sa kaotad raha enne läbimängunõude täitmist, jäädki sa ilma kõigest. Samas non-sticky boonuse puhul on sul veel „tagavararaha“ boonuse näol, mis jääb kenasti kontole seisma seni, kuni sa oma raha eest mängid.

Non-sticky boonus on suuresti eelistatud seetõttu, et see annab ka mängijale rohkem rahulolu. Olgem ausad, üks mängija on ju palju rõõmsam, kui ta saab naasta pärast mänguseanssi kas või natukese rahaga, mitte ei pea tundma end kui rumaluke, kes kasutas boonust, aga mängis kõik maha. Sticky boonused jätavad halva maigu, mistõttu ei ole need sugugi eelistatud boonused.

Kõige selle juures ei tohi kunagi unustada kasiinoboonuse tingimusi. Olgu tegemist non-sticky või sticky boonusega, mõlemal on omad konksukohad. Peenes kirjas tingimuste lugemine on äärmiselt oluline! Enne, kui kasutad emba-kumba boonust, loe ka täpsemalt, milline on läbimängunõue, millised mängud on lubatud või keelatud, milline peab olema sinu sissemakse jne. Ühel boonusel võib olla palju erisusi, kuid need on alati kirjas tingimustes.

Miks non-sticky boonus ei ole alati parim

Non-sticky boonus on küll üks kõige levinumaid ning tihtipeale ka parimaid valikuid, kuid see ei tähenda, et sticky boonus tuleks täielikult unustada. Ka sticky boonustel on omad eelised. Üks peamiseid taoliseid eeliseid on üldine saldo: non-sticky boonuse kasutamisel on esialgne saldo siiski üpris madal, kuna mängid ainult enda rahaga.

Sticky boonuse puhul on aga stardisaldo palju suurem ja seega saad teha ka julgemaid panuseid. Paljud sticky boonused ulatuvad ka oma summa poolest kõrgemale, olles vahel suisa 200-300%-sed boonused.

Non-sticky boonused on turvalisemad valikud ja sobivad hästi mängijatele, kes hindavad turvalisust ja stabiilsust. Kes aga jahib adrenaliini ja tahab nautida suuremat saldot, selle jaoks võib sticky boonus olla parem.

Ükskõik kumma boonusega tegemist on, rõhutame veel kord: alati tuleb põhjalikult tutvuda tingimustega. Ehkki sticky boonused võivad olla suuremad, ei tähenda see, et panused võivad olla piiramatult suured. Pea iga kasiino piirab maksimaalse panuse suurust seni, kuni oled raha läbi mänginud. Selliste tingimustega tuleks tutvuda enne, kui hüppad boonust kasutama.

3 soovitust non-sticky boonuse valimiseks

Tulles aga tagasi non-sticky boonuste juurde, siis sinu rõõmuks pakuvad paljud Eesti netikasiinod taoliseid boonuseid. Boonust küll ei kutsuta non-sticky boonuseks, kuid võid kindel olla, et pea iga suurem online kasiino pakub analoogset boonussüsteemi.

Selleks, et leida parim non-sticky boonus mistahes Eesti kasiinost, järgi alati neid lihtsaid nippe:

  1. Vali parima läbimängunõudega boonus. Non-sticky boonuste läbimängutingimused on pisut kõrgemad, kuid kasiinod üritavad ikka pakkuda aina paremaid tingimusi ja vahel võid leida isegi alla 20x nõudega boonuseid. Hoia silm peal Playin.ee kasiinoboonuste tabelil, et leida parimate tingimustega kasiinoboonus!
  2. Mõtle sissemakse summale põhjalikult. Boonustel on alati teatud minimaalne ja maksimaalne summa, mille sissemaksmisel saad boonust kasutada. Mõtle läbi, kas maksimaalse summa määral on sinu jaoks mõistlik sissemakset teha. Ära pane oma rahalist seisu ohtu lihtsalt selleks, et boonust kasutada.
  3. Tee mõistlikke panuseid. Sul võib küll olla tagavarana non-sticky boonus võtta ja võid mõelda, et sama hästi võib oma raha ära mängida, sest saab hiljem boonust kasutada, aga ära mine nii hoogu. Hoia panuseid mõistlikuse piirides – sinu võiduvõimalused on samasugused, hoolimata sellest, kui suuri panuseid sa teed. Pea meeles, et suuri jackpotte on võidetud isegi 20-sendiste panustega!
Kuidas me kasiinosid valime?
Kuidas me kasiinosid valime?
Me kasutame üle 40 filtri selleks, et valida välja meie lehel ilmuvad kasiinod. Kõik soovitatud kasiinod on valitud ekspertide poolt, kellel on pikk hasartmängumaailma kogemus.
Kuidas me kasiinosid hindame?
Kuidas me kasiinosid hindame?
Kasiinode hindamisel kasutame kuute erinevat kriteeriumi, sealhulgas boonused, klienditeenindus, mänguvalik ja makseviisid. Me isegi ei uuri lähemalt ühtegi kahtlast või küsitava väärtusega kasiinot.

Loe ka lisainfot

Välismaa kasiinod

Välismaa kasiinodes mängimine Ehkki Eestis tegutseb suisa kümneid litsentseeritud ja spetsiaalselt Eesti hasartmänguritele mõeldud online kasiinosid, siis võid sa ikkagi...

Kraapekaardid

Kraapekaardid on meile kõigile tuntud Eesti Loto pärast. Kiirloterii nime all tuntud kraapekaardid on levinud üle kogu Eesti, saadaval igas...

Keno

Keno on põnev lotomäng, mille juured ulatuvad üldse Hiinasse. Aja jooksul on see hasartne õnnemäng leidnud tee Eurooplaste südamesse ja...

Uued kasiinod

Eesti uued kasiinod 2024 Eestlasena oled sa tegelikult õnnega koos, sest kõik uued kasiinod on sama kvaliteetsed kui vanad olijad....