Usu või mitte – hasartmänguseadus kaitseb mängijaid

10.07.2021
Usu või mitte - hasartmänguseadus kaitseb mängijaid
OlyBet on üks esimesi Eesti internetikasiinosid, mis sai ametliku litsentsi kasiinomängude korraldamiseks internetis.

Hasartmänguseadus on juba mõnda aega olnud mängijatele pinnuks silmas ühel põhjusel – seaduse kohaselt peab igal Eestis tegutseval kasiinol olema seaduslik tegevusluba, mis aga tähendab, et kõik välismaised litsentsita kasiinod jäävad mängust välja.

Kui sa üritad minna mõne välismaise kasiino lehele, tuleb sulle ekraanile Maksu- ja Tolliameti teade, mis annab teada, et leht on blokeeritud ja seal mängida pole võimalik.

Miks teha selline lüke ja blokeerida mängulehti? Hasartmänguseadus, isegi, kui seda ei taha uskuda, on loodud selleks, et sind kaitsta.

Turvaline või mitte, selles on küsimus

egba-300x155.jpg
EGBA kodulehel näeb organisatsiooni liikmeid, kelle hulgas on ka Eestis litsentseerimata firmad. See ei tähenda, et need poleks turvalised kasiinod.

Karm seadusepiirang, mis hoiab Eesti turult eemale kõik, kellel pole litsentsi, pole loodud niisama naljategemiseks. Sellel on üks põhjus ning selleks on turvalisus.

Tõsi, internetiavarustes on tuhandeid kasiinosid, mis on litsentseeritud muudes riikides ning on täiesti turvalised. See, et kasiinol pole litsentsi Eestis, ei tähenda, et tegemist oleks automaatselt petturliku kasiinoga.

Paraku on aga karmistunud hasartmänguseaduse põhjuseks rohked pettused, mistõttu saavad omamoodi karistada ka legitiimsed kasiinod. Aastaid tagasi lokkasid kasiinopettused – sajad Eesti mängijad said petta veidrates välismaa kasiinodes, kus lubati suuri võite, kuid kui mängija võitiski midagi, ei saadud seda raha kunagi kätte. Kasiino lihtsalt pettis mängijaid liituma ja sissemakseid tegema, kuid ei maksnud eales raha välja.

Kui mängida välismaa kasiinos, ei ole paraku mitte mingit kaitset. Kui kaotad oma raha, ei ole mitte midagi teha – pole ühtegi organisatsiooni Eestis, kes saaks aidata. Välja arvatud muidugi kohtud, kuid kohtuteed mööda käimine on pikk ja keeruline.

Kui mängida Eestis litsentseeritud kasiinos, võid sa aga alati pöörduda mõne organisatsiooni poole, kas või näiteks Tarbijakaitsesse. Nagu näed, on vahe väga suur.

Miks ei saa mängida ka turvalistes kasiinodes?

Nagu mainisime, siis on muidugi ka mitmeid kasiinosid, kus mängimine on täiesti turvaline. Maailmas on sadu selliseid kasiinosid, mida juhivad tunnustatud kasiinokorporatsioonid. Miks aga siiski neis mängida ei tohi?

EMTA on teinud lihtsa poliitika: kui litsentsi Eestis ei ole ehk pole taotletud Eestis tegutsemiseks luba, siis pole vahet, kui tunnustatud kasiino on või ei ole. Reegel kehtib samamoodi kõigile.

Turvalisus ei ole siiski ainus põhjus, miks on asutud ristiretkele kasiinode vastu. Teine oluline põhjus on hasartmängumaks. Eestis litsentseeritud kasiinod maksavad riigile hasartmängumaksu, kuid litsentseerimata kasiinode puhul muidugi jääks kogu see maksutulu riigile laekumata. Selle asemel tuleks tasuda ise mängijana oma teenitud tulu pealt tulumaksu.

Isegi, kui maksuteema kõrvale jätta, ei tasuks ihaldada välismaa kasiinodes mängimist. Eestis on kümmekond suurepärast kasiinot, mis on igati võrdväärsed välismaa omadele. Alates sadadest slotikatest kuni esmaklassiliste spordiennustusteni – sa ei jää millestki ilma. Mis kõige parem, sa ei pea kunagi muretsema pettuste pärast, sest sinu tagala on kaitstud alati. Kui mängid, mängi alati Eesti kasiinos!

1c4ec81c7fd312fbdfc7797ca888701e?s=96&d=mm&r=g
Erika Kallaste
Tunneb Eesti kasiinosid nagu oma viite sõrme, seda eriti boonuste koha pealt. Kõige rohkem naudib live-kasiino võlusid.
Teadmiseks: Kui mängijad otsustavad Playin.ee kaudu asuda mängima kasiinos, saame me kompensatsiooni. Meie sisereeglite tõttu veendume, et see ei mõjutaks meie soovitusi olulisel määral. Loe lähemalt, kuidas me tagame oma soovituste erapooletuse.
howweicon1.svg
Kuidas me just need kasiinod valisime?
questionbig.svg
Me kasutasime sellel lehel olevate kasiinode valimiseks üle 40 filtri. Kõik soovitatud kasiinod on käsitsi valitud igale lehele portaali administraatorite poolt, kes on tegutsenud selles valdkonnas aastaid.
howweicon2.svg
Kuidas me kasiinosid hindame?
questionbig.svg
Me kasutame online kasiinode hindamiseks kuute erinevat kriteeriumit, nende hulgas boonused, klienditeenindus, mänguvalik ja väljamaksed. Me ei arvusta ühtegi kahtlast kasiinot mitte kunagi.

Loe ka neid

Hasartmängud
Hasartmängud

Kasiinomängud
Kasiinomängud

Mänguautomaadid
Mänguautomaadid

Viimased uudised

Lae rohkem
Playin.ee