5 fakti, mida peaksid kindlasti teadma Baccarat kohta

10.07.2021

5 fakti, mida peaksid kindlasti teadma Baccarat kohtaBaccarat on omamoodi must hobu kasiinomaailmas: tegemist on populaarse mänguga, mida harrastavad paksu rahakotiga kasiinosõbrad, ent mäng pole populaarsuselt jõudnud Blackjacki ega pokkeri kuulsusele järgi. Baccarat mängimiseks ei pea aga tegelikult olema paks rahakott ning pole ka vaja mingeid oskuseid – see mäng on saadaval igas Eesti internetikasiinos nii live-kasiino formaadis kui ka muul viisil.

Kui baccarat on sinu jaoks uudne mäng, tutvustame seda omapärast kaardimängu sulle natuke lähemalt alljärgneva 5 fakti kaudu.

1. Baccarat on vana mäng, aga keegi ei tea algset loomispaika

Baccarat on müstiline mäng, kuna tänini vaieldakse selle teemal, kust mäng tegelikult pärit on. Mõningate allikate kohaselt on mäng pärit 19. sajandist, teiste allikate kohaselt oli see mäng juba kasutusel 15. sajandil, mil Itaalia sõdurit tutvustasid mängu Prantsusmaal ning just Prantsusmaal sai mäng tuule tiibadesse. Kuidas mäng tegelikult hoogu sai, on aga siiski teadmata.

2. Baccarat’s on ainult 3 erinevat panuse tüüpi

Üks põhjuseid, miks baccarat on väga lihtne mäng, on fakt, et mängus on vaid kolm võimalikku panust. Nendeks on:

  • pankuri käsi võidab;
  • mängija käsi võidab;
  • mäng lõppeb viigiga.

Seetõttu ei pea mängijad eriti palju oma pead panustamisega vaevama ning seejuures ei panusta enamus mängijaid üldse viigile, kuna selle juhtumise tõenäosus on väike ja seega pole oluliselt mõtet panustada taolisele variandile.

3. Baccarat’s on maja eelis väga väike

Nagu eelnevalt mainisime on baccarat üks eelistatuid mänge rikkamate mängurite seas. Miks? Põhjus on lihtne: maja eelis on väga väike, seega võivad mängijad jalutada kasiinost ära suurte rahasummadega üsna hõlpsalt.

Nii pankuri kui mängija käele panustades on maja eelis vaevu üle 1%, viigi peale panustades on maja eelis ca 5-15%, olenevalt olukorrast.

4. Baccarat strateegia on lihtne

Kuna mängus on vaid 3 võimalikku tulemust ning maja eelised on madalad, on strateegia kujundamine väga lihtne.

Enamik baccarat-ässasid mängivad pidevalt ühele panusele ja seejuures eelistatakse pankuri käele panustamist, kuna selle variandi puhul on maja eelis madalaim. Kui sa teed enda jaoks juba enne mängimist selgeks, millisele käele panustad pidevalt, on mängimine eriti lihtne ning ei vaja mingit erilist mõttejõudu.

5. Baccarat reeglid on üsna keerulised

Kuigi panustamine ise on lihtne, on baccarat skoorilugemise reeglid üsna keerukad.

Kõige lihtsamini selgitades toimub mäng järgmiselt. Maksimaalne võimalik käe skoor on 9 ning see, kelle käsi on üheksale lähemal, võidab. Äss on väärt 1 punkti, numbrikaardid vastavad oma väärtusele ning pildikaardid pole midagi väärt.

Kus asi läheb aga keeruliseks, on kaartide kokkuliitmine. Kui käe väärtus on kahekohaline number (näiteks käes on kaardid 7 ja 6 ning nende kahe summa on 13), siis selle kahekohalise numbri esimene number kustutatakse ära ning lõpptulemuseks on viimane number. Selle näite kohaselt oleks käe tulemus 3.

Reegleid on aga sellest veelgi rohkem ning seetõttu võib baccarat olla üsna keerukas. Sellest hoolimata on tegemist ühe kõige põnevama kaardimänguga. Kui sa pole varem baccarat’d mänginud, tasub kindlasti seda katsetada valitud lemmikkasiinos. Julgeme soovitada OlyBet kasiinot, mille live-kasiino sektsioonist leiad lausa 4 tipptasemel live-baccarat versiooni.

1c4ec81c7fd312fbdfc7797ca888701e?s=96&d=mm&r=g
Erika Kallaste
Tunneb Eesti kasiinosid nagu oma viite sõrme, seda eriti boonuste koha pealt. Kõige rohkem naudib live-kasiino võlusid.
Teadmiseks: Kui mängijad otsustavad Playin.ee kaudu asuda mängima kasiinos, saame me kompensatsiooni. Meie sisereeglite tõttu veendume, et see ei mõjutaks meie soovitusi olulisel määral. Loe lähemalt, kuidas me tagame oma soovituste erapooletuse.
howweicon1.svg
Kuidas me just need kasiinod valisime?
questionbig.svg
Me kasutasime sellel lehel olevate kasiinode valimiseks üle 40 filtri. Kõik soovitatud kasiinod on käsitsi valitud igale lehele portaali administraatorite poolt, kes on tegutsenud selles valdkonnas aastaid.
howweicon2.svg
Kuidas me kasiinosid hindame?
questionbig.svg
Me kasutame online kasiinode hindamiseks kuute erinevat kriteeriumit, nende hulgas boonused, klienditeenindus, mänguvalik ja väljamaksed. Me ei arvusta ühtegi kahtlast kasiinot mitte kunagi.

Loe ka neid

Hasartmängud
Hasartmängud

Kasiinomängud
Kasiinomängud

Mänguautomaadid
Mänguautomaadid

Viimased uudised

Lae rohkem
Playin.ee