Eestlastele meeldivad õnnemängud – olgem ausad, isegi need, kes pole kunagi kasiinosse jalga tõstnud, on vähemalt korra elus ostnud kiirloterii pileti või mänginud bingo lotot. See on ka täiesti mõistetav, kuna meie karmis kliimas kulub väike adrenaliinisüst marjaks ära. Kasiino mänguautomaadi klõbisevad mündid panevad vere korralikult keema ja südame kiiremini tuksuma!

Just seepärast ei saa ka väga imestada, miks on Eesti kasiinod aina populaarsemad ning miks neid aina juurde tuleb. Eesti on üks riikidest, kus kasiinomängud on korralikult reguleeritud ning muuhulgas on see muutnud kasiinod turvalisemaks. Millised on aga Eestis lubatud kasiinod ning mis teeb ühest kasiinost tõeliselt kodumaise kasiino? Harutame selle lahti alljärgnevalt.

Eesti kasiinod vs Eestis lubatud kasiinod

Eesti kasiino luba

Kõigil Eestis tegutsevatel kasiinodel peab olema Maksu- ja Tolliameti litsents.

Nagu ülal mainitud on Eestis kasiinod vägagi reguleeritud. See tähendab, et Eestis tohib kasiino tegutseda üksnes Maksu- ja Tolliameti poolt väljastatud tegevusloa alusel.

Kuigi internetiavarustes on kasiinosid, kuhu iseenesest saab konto teha ka eestlane, ei ole taolised kasiinod reguleeritud Eestis, mis tähendab, et sa pead esiteks tasuma võitudelt tulumaksu ning teiseks pole tegemist kasiinoga, mis oleks Eestis heaks kiidetud. See aga tekitab korraliku turvariski. Mis siis, kui kasiino ei maksa sulle raha välja? Kui tegemist pole riiklikult tunnustatud mängukohaga, peadki sa kahjuks ütlema nägemist oma võitudele.

Nendel kahel põhjusel on äärmiselt oluline mängida ainult sellistes kasiinodes, mis on saanud ametliku tunnustuse Eestis. Sinu rõõmustuseks on selliseid kasiinosid lausa üle kümne ning Playin.ee portaalist leiadki ainult sellised kasiinod. Meile ei meeldi ebaturvaline mängimine ja seepärast ei leia sa ka meie portaalist selliseid kasiinosid.

Kui räägime Eesti kasiinodest, siis sisuliselt räägime kasiinodest, mis on Eestis lubatud ehk mängukohtadest, mis on saanud ametliku tegevusloa. Paljud nendest kasiinodest on aga ametlikult registreeritud kuhugi mujale ja on täiesti välismaise loomusega – näiteks on mitmed kasiinod registreeritud Maltal.

Olybet on Eesti lubatu kasiino

OlyBet on üks esimesi Eesti kasiinosid ning ühtlasi üks vähestest kodumaisetest kasiinodest.

Kui räägime aga täiesi kodumaisetest kasiinodest, siis nende seas tõusevad esile 4 kasiinot: OlyBet, Coolbet, Chanz ja GrandX. Kuigi kõigil neil, eriti Coolbetil, on seosed välismaaga, juhivad neid kasiinosid Eesti ettevõtteid, mistõttu saab neid siiski sisuliselt pidada kodumaiseteks kasiinodeks.

Kõige kodumaisem on aga kahtlemata OlyBet, mida juhib Olympic Casino Group. Olympicu nimi ei ole võõras mitte kellelegi, isegi mitte neile, kes pole kasiinodega üldse kokku puutunud.

Tegemist on mõnes mõttes Eesti kasiinonduse „vanaisaga“ ning OlyBet on üks Eesti esimesi litsentseeritud kasiinosid. Kui sa otsid mängupaika, millel oleksid tugevad Eesti juured, pole olemas teist paremat valikut.

Põhjused, miks eelistada Eesti kasiinosid

Tänu internetimaailma avarusele on sisuliselt võimalik mängida kas või sellises internetikasiinos, mis tegutseb teisel pool maakera. See ei pruugi aga olla kõige mõistlikum tegu ning seda mitte üksnes turvalisuse pärast. Siin on mõned asjaolud, mida sa võiksid kaaluda.

Tulumaks

Kõige esimene kasiino boonus, mis käib kaasas Eesti kasiinos mängimisega, on tulumaksuvabad võidud. Eestis litsentseeritud kasiinod tasuvad ise hasartmängumaksu ning sinu jaoks tähendab see seda, et sa ei pea oma võitudelt maksma tulumaksu.

Kui sa mängid aga mõnes tegevusloata kasiinos ja võidad raha ehk teenid tulu, pead sa selle ise deklareerima ja tasuma 20% oma võitudelt. Seega, isegi kui sa võidad raha, peaksid viiendiku sellest lihtsalt ära andma – üksnes sellepärast, et sa ei mänginud Eesti tegevusloaga kasiinos.

Klienditeenindus

Coolbeti livechat

Paljudes kasiinodes on mugav live-chat, mille vahendusel saad eestikeelse teenindusega ühendust peaaegu kohe.

Kohalikule turule tulnud kasiino, isegi, kui see on muidu välismaise päritoluga, peab ka kõik oma teenused kohandama kenasti vastava riigi jaoks. Üks nendest teenustest on klienditeenindus, mis on enamikes Eestis lubatud kasiinodes ka kenasti eestikeelsena olemas.

On küll kasiinosid, kus on vaid inglisekeelne klienditeenindus – nagu näiteks Unibetis – kuid sellegipoolest on suuremal enamusel kohalik teenindus. Paljudel on ka kohalik kontor ja üleüldiselt võimalused kohalike inimestega suhtlemiseks.

Samuti on kõik mängutingimused kodulehel eestikeelsed. See on eriti oluline siis, kui sa ei ole inglise keelega sinasõber – nii saad sa vähemalt kõikidest tingimustest kenasti aru ja saad vältida olukordi, kus mõne tingimuse mittemõistmine võib pärast probleeme valmistada.

Isegi, kui mõne kasiino koduleht on natuke kohmakalt tõlgitud, on laias laastus kõik siiski kohandatud Eesti mängijate jaoks. Mõne välismaise kasiino puhul tasub lihtsalt varuda kannatust ning vajadusel olla valmis inglisekeelse teeninduse jaoks.

Sisse- ja väljamaksed

Iga kasiino alustala on mugavad sisse- ja väljamakseviisid. Mis kasu oleks kasiinost, kuhu ei saa teha sissemakseid ega kust saaks endale võite välja kanda? Makseviiside valik on ühtlasi üks suurimaid faktoreid, mille alusel valida kasiinot. Kui kasiino ei kasuta pangalinke, aga sa soovid just ainult pangalinke kasutada, ei mängi see välja.

Eestis tegutsevad online kasiinod on jällegi paigaldanud kasiinosse võimalused, mis sobivad kohalikele mängijatele. Enamikes Eesti online kasiinodes on võimalik teha nii sisse- kui väljamakseid pangalinkide ja krediitkaardi vahendusel ning paljud kasutavad e-rahakottidest Netellerit ja Skrilli.

Tõeliselt kiirete ja mugavate ülekannete jaoks lubavad paljud eestimaised kasiinod teha ka tavalisi pangaülekandeid ning paljud neist kasutavad Swedbank ja SEB kontosid. Sellist mugavust ei saa sa nautida välismaa kasiinodes!

Isikutuvastus ja sisselogimine

Kontu avaamine

Konto avamiseks tuleb läbida ka isikutuvastus igas kasiinos, kuid see toimub üldiselt automaatselt ja väga kiiresti.

Kõik Eesti kasiinod on kohustatud järgima vastutustundliku mängimise põhimõtteid ning nende seas tuleb ka mängijate isikut tuvastada. Selline nõue on vajalik potentsiaalselt petturlike mängijate eemalehoidmise ja turvalise mängukeskkonna loomise jaoks.

Isikutuvastus on aga Eesti kasiinodes väga lihtne. Selle jaoks on sul vaja kõigest ID-kaarti. Enamasti tuleb kasiinolehele laadida üles oma isikut tõendava dokumendi koopia ja see ongi kõik.

Välismaa kasiinod võivad asja suhtuda aga rangemalt ning pole sugugi ebatavaline, kui pead lisaks isikut tõendava dokumendi koopiale saatma ka mõne hiljutise kommunaalarve koopia.

Isikutuvastuse protsessi ei tasu üldse karta ega pidada seda kuidagi kahtlaseks, kuna tegemist on standardse protseduuriga, mida tuleb teha igas mängukohas ja iga finantsteenuse puhul. Isikutuvastus aitab tagada, et mänguportaaliga ei saa liituda ükski petis, kes kuidagi ohustaks kasiinosüsteeme ning seega on see protseduur hea kõigi jaoks.

Ka sisselogimine on Eesti kasiinodes lihtne, kuna kõigis kasiinodes on integreeritud ID-kaardi või mobiil-ID-ga sisselogimise võimalus. Nii ei pea sa meeles hoidma paroole ja saad mugavalt sisse logida üksnes oma ID-kaardiga. Samuti on see turvalisem, kui jännata paroolidega.

Eestis lubatud kasiinod ja võimalikud boonused

Eesti kasiinode boonused

Eesti kasiinodes on rohkelt boonuseid ning midagi leiab igale mängukategooriale.

Ära arva, et Eesti kasiinod jäävad boonuste ja kampaaniate osas kuidagi alla maailmaklassi kasiinodele. Igas Eestis tegutsevas kasiinos on küllaga boonuseid, alates magusatest tervitusboonustest kuni kopsakate VIP-programmideni, seejuures on boonuseid nii slotikatele, pokkerile kui ka muudele mängudele.

Kuigi sissemakseta tasuta spinnid on üsna haruldased, on Eestis mitu kasiinot, kus saad uue mängijana nautida ka täiesti riskivabasid boonuseid. Kui sa pole veel päris kindel oma mängusoovis, tasub kindlasti proovida selliseid kasiinosid – sissemakseta tasuta boonuste jaoks pole vaja teha muud, kui üksnes registreeruda ning seegi ei võta aega rohkem kui mõne minuti.

Kõige levinumad on muidugi sissemaksega tasuta raha boonused, millest enamus on duubelboonused. Väga levinud on sissemakse kordistamine teatud ulatuses – näiteks võid leida boonuseid, millega antakse 100% boonust 200 euro ulatuses. See tähendab, et kui kannad oma kasiinokontole 200 eurot, saad sama palju ka juurde. Kui tegemist on 50% boonusega 200 euro ulatuses ning sa kannad kasiinosse 200 eurot, saad juurde täiesti tasuta 100 eurot. Sellise boonuse võid eest leida põhimõtteliselt igast Eesti kasiinost.

Boonustest rääkides ei saa unustada ka läbimängimistingimusi ja muid piiranguid. Kõige levinumad läbimängimisnõuded Eestis jäävad 10-20 vahele, sellest kõrgemad nõudmised on üsna haruldased. Enamikel boonustel on ka mõned ajapiirangud – tavaliselt tuleb boonuse summa ära kasutada või läbi mängida järgneva 30 päeva jooksul.

Õnneks ei ole aga boonuste tingimused ülemäära karmid. Siiski peaksid enne konto avamist põhjalikult uurima tingimusi, vältimaks hilisemaid ebameeldivusi. Näiteks võib mõnes kasiinos olla piirang ka sellele, mitu boonust võib korraga olla aktiveeritud või sellele, millise summa ulatuses võib üldse boonust välja kanda enne sissemakse tegemist.

Kas Eesti kasiinos on võimalik raha võita?

PAF jackpot

Paf kasiinos on võidetud ka hiiglaslikke jackpotte – seega on võiduvõimalus ka sinul!

Jõuame paljude mängijate murekohani: kas Eesti kasiinodes on üldse võimalik midagi võita? Oled kindlasti näinud uudiseid, kus mõni õnneseen on vaid paarikümne sendi suuruse panusega võitnud miljoneid eurosid.

Hea uudis on aga see, et Eesti kasiinod võivad olla täpselt samasugused kullaaugud! Eestis tegutsevate kasiinode seas on mitmed Euroopa kuulsaimad kasiinod nagu näiteks Paf ja Unibet – mõlemad kasiinod on tuntud suurte võitude poolest.

Võit sõltub sinu õnnest, kuid Eesti kasiinos on sul sama hea võimalus võita, kui igas teises kasiinos. Võita võib absoluutselt igas kasiinos ja iga mänguga – ainus, mida sul on vaja, on hea võiduõnn.

Mängides Eesti kasiinos saad olla kindel, et sind tervitab kodumaine teenindus, mugavad maksevõimalused ja võrreldamatu turvalisus. Kui mängid, siis ikka ainult Eesti kasiinos – see on ainus viis, kuidas saad olla kindel, et tegemist on legitiimse kasiinoga, mis on mõeldud just Eesti mängijatele. Vali parim Eesti kasiino juba täna ja naudi turvalist mängurõõmu!

Eesti Maksu- ja Tolliamet blokeerib kasiinoportaalid, millel ei ole Eestis tegevusluba. Eesti mängijatele tohib hasartmänge korraldada vaid selline kasiino, millele on antud ametlik tegevusluba.

Litsentseeritud kasiinol peaks olema tegevusloa number kirjas kodulehe jalutsis. Tegevusloa olemasolu tasuks aga kontrollida ka ametlikust majandustegevuse registrist, kus on kirjas tegevusloa kehtivusaeg.

Eesti tegevusluba omav kasiino on tõestanud oma ausust ja usaldusväärsust, olles esitanud rohkelt dokumente ja tõestanud, et tegemist on reaalse ettevõttega, mitte mingi petturiga. Tegevusloata kasiino puhul pole mitte mingit garantiid, et tegemist pole juhuslikult petturiga, kes on loonud kena välimusega portaali, et lihtsalt petta heausklikelt inimestelt raha välja.

Kui sa mängid Eesti tegevusloaga kasiinos, ei tule võitude pealt mängida tulumaksu mitte kunagi. Kui sa aga mängid kasiinos, millel pole tegevusluba, pead oma võidud deklareerima ja maksma tulumaksu!

Muidugi! Eesti kasiinod teevad koostööd suurte mängutootjatega, kelle mängud on saadaval ka teistes kasiinodes üle kogu maailma. Paljud jackpotid on võrgustikuülesed, st jackpoti võib võita ükskõik kes vähegi mängib vastavat mängu. Kõik suured võiduvõimalused on saadaval ka kõikidele Eesti mängijatele.

Kõigis Eesti kasiinodes ei pruugi ID-kaardiga sisselogimine saadaval olla, kuid väga paljudes on selline variant olemas – sisse saab logida nii ID-kaardi kui mobiil-ID abil.

Enamikes Eesti kasiinodes saab teha sissemakseid internetipanga kaudu, pangakaarti kasutades või e-rahakotti kasutades. Internetipanga kasutamiseks on kasiinos kas pangalingid või Trustly süsteem, mis vahendab internetipankade linke. Pangakaardi kasutamiseks peab sul olema lihtsalt deebet-krediitkaart, millel on aktiveeritud turvalised internetimaksed. E-rahakottidest on kõige levinumad Skrill ja Neteller.

Kuigi ei saa öelda, et kõik välismaised kasiinod on ilmtingimate ebaturvalised (sugugi mitte, paljud neist on väga kvaliteetsed ja usaldusväärsed), on Eesti mängija jaoks siiski kõige turvalisem mängida Eesti tegevusloaga kasiinos, kuna selline mängukoht on läbinud intensiivse litsentseerimisprotsessi ja on heaks kiidetud Maksu- ja Tolliameti poolt.

Eesti kasiinode valikus olevad boonused on igas mõttes tipptasemel! Mitmed Eesti kasiinod pakuvad uutele mängijatele lausa 1000-euroseid tervituspakette, uusi turniire ja võistluseid toimub iga nädal ning tasuta spinne ja luksuslikke auhindu jagatakse samuti väga tihti. Parimatest boonustest saad ülevaate Playin.ee lehel.

Tehniliselt võttes võivad eestlased mängida kasiinodes, millel pole tegevusluba, kuid sellised kasiinod ei tohi tegelikult pakkuda oma teenuseid eestlastele. Tegevusloata kasiinos mängimine pole eriti mõistlik, kuna tuleks tasuda võitudelt ka tulumaksu ning sinu turvalisus pole kunagi garanteeritud. Sestap soovitame alati mängida vaid Eesti tegevusloaga kasiinos.