Blackjacki reeglid, mida igaüks peaks teadma

10.07.2021

Blackjacki reeglidBlackjack on ilma igasuguse kahtluseta pokkeri järel kõige populaarsem kaardimäng. Tänu internetikasiinode levikule on nüüd võimalik blackjacki mängida otseses mõttes igal ajal – ava lihtsalt internetikasiinos konto ning saadki mängida blackjacki. Seejuures on igas internetikasiinos ka mitu erinevat blackjacki versiooni, seega igav juba ei hakka.

Veel üks põhjus, miks blackjack on nii populaarne, on fakt, et blackjacki reeglid on äärmiselt lihtsad ning tegemist on ühe mänguga, kus maja eelis on üllatavalt madal. Kui tunned blackjacki reegleid, on sul võimalik maja eelist veelgi vähendada.

Kõige olulisemad blackjacki reeglid

Selleks, et blackjackis rohkem raha teenida, peaksid sa esmalt endale selgeks tegema blackjacki reeglid. Need ei ole sugugi keerulised, kuid nagu iga reeglistikuga, pead sa pisut harjuma. Alljärgnevalt tutvustame mõningaid reegleid, millega võiksid tutvuda enne blackjacki mängimist.

Mängu eesmärk

Blackjackis on sinu eesmärk jõuda võimalikult lähedale numbrile 21, ilma, et sa sellest üle läheksid. Samal ajal pead sa võitma diilerit, ehk teisisõnu sa pead saama diilerist rohkem punkte ja võimalikult lähedale 21-le ilma, et sa lõhki läheksid.

Kaardipakk

Blackjackis kasutatakse 52 kaardist koosnevat pakki, kuid paljudes blackjacki versioonides pannakse kokku mitu pakki. Pole ebatavaline näha blackjacki, kus on korraga kasutusel lausa 6 kaardipakki!

Kaartide väärtused

Blackjacki reeglite kõige tähtsam osa on pidada meeles kaartide väärtuseid. Kõik näokaardid on väärt 10 punkti ning numbrikaardid vastavad nende numeraalsele väärtusele. Äss võib olla väärt 1 või 11, vastavalt konkreetsele reeglistikule.

Panustamine ja kaartide jagamine

Enne kaartide jagamist peab iga mängija tegema oma panuse. Internetikasiinos on võimalik valida sobiva panusega blackjackilaud ning on isegi laudu, kus minimaalne panus on paarkümmend senti. Vali kindlasti sobiv laud selle järgi, milliseid panuseid soovid teha.

Kui panused on tehtud, jagab diiler igale mängijale ühe kaardi, mis asetatakse pilt ülespoole, samuti jagab diiler ühe ülespidise kaardi endale. Järgmise jagamistiiruga jagatakse jälle igale mängijale üks ülespidine kaart, aga diiler jätab enda teise kaardi nägu allapoole. Seega on jagamise lõpuks mängijal kaks ülespidist kaarti ning diileril vaid üks ülespidine kaart.

Seejärel on aeg mängijal võtta vastu otsuseid. Mängijalt küsitakse, kas ta soovib jääda oma olemasolevate kaartidega või soovib küsida juurde kaarte – seda tehakse tavaliselt siis, kui olemasolevate kaartide väärtus on madal ning kolmanda kaardiga soovitakse jõuda 21-le lähemale. Mängija võib kaarte juurde küsida seni, kuni ta vähegi soovib või kuni ta läheb “lõhki” ehk üle 21. Kui see peaks juhtuma, on mängija koheselt kaotanud.

Diileri mäng

Kui kõik mängijad on kaardid kätte saanud, peab diiler oma tagurpidise kaardi ette näitama. Kui diileri käsi on 17 või kõrgem, ei tohi ta kaarte juurde võtta. Kui tal on 16 või vähem punkti, peab ta võtma kaarte juurde. Diiler peab seejärel kaarte võtma seni, kuni käes on kokku 17 või enam punkti.

Mis puudutab ässa, siis juhul, kui diileril on äss, tuleb selle väärtuseks arvestada 11 siis, kui koos ässaga oleks diileri käsi 17 või kõrgem.

Parim blackjacki strateegia

Blackjacki reeglid on üldiselt lihtsad, kuid kogu konks seisneb selles, kas mängija otsustab kaarte juurde võtta või mitte.

Seejuures tasub arvestada ka seda, milline on diileri ülespidine kaart. Kui diileril on juba üsna kõrge kaart nagu näiteks 9 või 10, tasub mängijal võtta kaarte seni, kuni ta jõuab vähemalt 17 punktini. Kui diileril on nigel kaart nagu 4 või 5, võiks mängija kaartide juurde võtmise lõpetada siis, kui tal on 12 punkti käes. See tundub küll tagurlik, kuid põhimõte on lihtne: kui diileril on vähe punkte, on lootus, et ta võtab mitu kaarti juurde ja läheb hoopis lõhki.

Blackjacki reeglites on veel palju erisusi nagu kindlustus, topeldamine või poolitamine. Kui soovid oma blackjacki teadmiseid kaugemale viia ja õppida ära ka taolised erisused, on mõistlik mängida blackjacki esmalt demoversioonis, mis aitab sul reeglitega tutvuda ja mõista võimalikke olukordi. Nii ei pea sa riskima oma rahaga, kuid õpid blackjacki reeglid kenasti selgeks!

Kus blackjacki mängida?

Eestis on küllaldaselt litsentseeritud internetikasiinosid, kus blackjack on üks peamiseid kaardimänge. Üks kasiino, mis tõuseb aga teistest esile, on Paf. See Skandinaaviast pärit kasiino on Eestis litsentseeritud, üks vanimaid internetikasiinosid ning pakub esmaklassilist blackjacki üheskoos rohkete boonustega.

Kui soovid oma “käe valgeks” saada blackjackis, uuri lähemalt Paf kasiino blackjacki allpool oleva nupu kaudu.

1c4ec81c7fd312fbdfc7797ca888701e?s=96&d=mm&r=g
Erika Kallaste
Tunneb Eesti kasiinosid nagu oma viite sõrme, seda eriti boonuste koha pealt. Kõige rohkem naudib live-kasiino võlusid.
Teadmiseks: Kui mängijad otsustavad Playin.ee kaudu asuda mängima kasiinos, saame me kompensatsiooni. Meie sisereeglite tõttu veendume, et see ei mõjutaks meie soovitusi olulisel määral. Loe lähemalt, kuidas me tagame oma soovituste erapooletuse.
howweicon1.svg
Kuidas me just need kasiinod valisime?
questionbig.svg
Me kasutasime sellel lehel olevate kasiinode valimiseks üle 40 filtri. Kõik soovitatud kasiinod on käsitsi valitud igale lehele portaali administraatorite poolt, kes on tegutsenud selles valdkonnas aastaid.
howweicon2.svg
Kuidas me kasiinosid hindame?
questionbig.svg
Me kasutame online kasiinode hindamiseks kuute erinevat kriteeriumit, nende hulgas boonused, klienditeenindus, mänguvalik ja väljamaksed. Me ei arvusta ühtegi kahtlast kasiinot mitte kunagi.

Loe ka neid

11 asja Blackjacki kohta, mida sa varem ei teadnud
11 asja Blackjacki kohta, mida sa varem ei teadnud

Blackjack on ilmselt pokkeri kõrval üks kõige populaarsemaid kasiino kaardimänge ning seda ka põhjusega. Blackjacki…

Tasuta Blackjack
Tasuta Blackjack

Ehkki öeldakse, et tasuta lõunaid pole olemas, siis igal juhul on olemas täiesti tasuta Blackjack…

Viimased uudised

Lae rohkem
Playin.ee