Kõige olulisemad blackjacki reeglid
Selleks, et blackjackis rohkem raha teenida, peaksid sa esmalt endale selgeks tegema blackjacki reeglid. Need ei ole sugugi keerulised, kuid nagu iga reeglistikuga, pead sa pisut harjuma. Alljärgnevalt tutvustame mõningaid reegleid, millega võiksid tutvuda enne blackjacki mängimist.
- Mängu eesmärk:
Blackjackis on sinu eesmärk jõuda võimalikult lähedale numbrile 21, ilma, et sa sellest üle läheksid. Samal ajal pead sa võitma diilerit, ehk teisisõnu sa pead saama diilerist rohkem punkte ja võimalikult lähedale 21-le ilma, et sa lõhki läheksid. - Kaardipakk:
Blackjackis kasutatakse 52 kaardist koosnevat pakki, kuid paljudes blackjacki versioonides pannakse kokku mitu pakki. Pole ebatavaline näha blackjacki, kus on korraga kasutusel lausa 6 kaardipakki! - Kaartide väärtused:
Blackjacki reeglite kõige tähtsam osa on pidada meeles kaartide väärtuseid. Kõik näokaardid on väärt 10 punkti ning numbrikaardid vastavad nende numeraalsele väärtusele. Äss võib olla väärt 1 või 11, vastavalt konkreetsele reeglistikule.
Panustamine ja kaartide jagamine
Enne kaartide jagamist peab iga mängija tegema oma panuse. Internetikasiinos on võimalik valida sobiva panusega blackjackilaud ning on isegi laudu, kus minimaalne panus on paarkümmend senti. Vali kindlasti sobiv laud selle järgi, milliseid panuseid soovid teha.
Kui panused on tehtud, jagab diiler igale mängijale ühe kaardi, mis asetatakse pilt ülespoole, samuti jagab diiler ühe ülespidise kaardi endale. Järgmise jagamistiiruga jagatakse jälle igale mängijale üks ülespidine kaart, aga diiler jätab enda teise kaardi nägu allapoole. Seega on jagamise lõpuks mängijal kaks ülespidist kaarti ning diileril vaid üks ülespidine kaart.
Seejärel on aeg mängijal võtta vastu otsuseid. Mängijalt küsitakse, kas ta soovib jääda oma olemasolevate kaartidega või soovib küsida juurde kaarte – seda tehakse tavaliselt siis, kui olemasolevate kaartide väärtus on madal ning kolmanda kaardiga soovitakse jõuda 21-le lähemale. Mängija võib kaarte juurde küsida seni, kuni ta vähegi soovib või kuni ta läheb “lõhki” ehk üle 21. Kui see peaks juhtuma, on mängija koheselt kaotanud.
Diileri mäng
Kui kõik mängijad on kaardid kätte saanud, peab diiler oma tagurpidise kaardi ette näitama. Kui diileri käsi on 17 või kõrgem, ei tohi ta kaarte juurde võtta. Kui tal on 16 või vähem punkti, peab ta võtma kaarte juurde. Diiler peab seejärel kaarte võtma seni, kuni käes on kokku 17 või enam punkti.
Mis puudutab ässa, siis juhul, kui diileril on äss, tuleb selle väärtuseks arvestada 11 siis, kui koos ässaga oleks diileri käsi 17 või kõrgem.
Parim blackjacki strateegia
Blackjacki reeglid on üldiselt lihtsad, kuid kogu konks seisneb selles, kas mängija otsustab kaarte juurde võtta või mitte.
Seejuures tasub arvestada ka seda, milline on diileri ülespidine kaart. Kui diileril on juba üsna kõrge kaart nagu näiteks 9 või 10, tasub mängijal võtta kaarte seni, kuni ta jõuab vähemalt 17 punktini. Kui diileril on nigel kaart nagu 4 või 5, võiks mängija kaartide juurde võtmise lõpetada siis, kui tal on 12 punkti käes.
See tundub küll tagurlik, kuid põhimõte on lihtne: kui diileril on vähe punkte, on lootus, et ta võtab mitu kaarti juurde ja läheb hoopis lõhki.
Blackjacki reeglites on veel palju erisusi nagu kindlustus, topeldamine või poolitamine. Kui soovid oma blackjacki teadmiseid kaugemale viia ja õppida ära ka taolised erisused, on mõistlik mängida blackjacki esmalt demoversioonis, mis aitab sul reeglitega tutvuda ja mõista võimalikke olukordi. Nii ei pea sa riskima oma rahaga, kuid õpid blackjacki reeglid kenasti selgeks!
Kus blackjacki mängida?
Eestis on küllaldaselt litsentseeritud internetikasiinosid, kus blackjack on üks peamiseid kaardimänge.