Videopokker on üsna uudne mängukontseptsioon, mis on aga end juba Eestis küllaga tõestanud. Oma olemuselt on tegemist pokkeri ja slotikate kombinatsiooniga, kus on slotilaadne lihtsus ent pokkerile omane võimalus kasutada strateegiaid võiduvõimaluse suurendamiseks.

Kuigi videopokker tundub üllatavalt lihtne, meeldib see isegi suurtele pokkeriässadele, kuna videopokkeriga on võimalik oma oskuseid väga hõlpsalt lihvida. Paljud kasiinod ongi just tavalise pokkeri asemel lisanud oma mängude ridadesse videopokkeri, kuna see on märksa lihtsam ja on seetõttu ka võitnud mängijate südamed.

Mis on videopokker?

Videopokkeris mängid sa küll arvutiprogrammi vastu, kuid sul on võimalik läheneda asjale strateegiliselt, valides milliseid kaarte hoida ja milliseid uuesti tõmmata.

Videopokkeri kontseptsioon on küll uudne, kuid selle põhimõte on täpsemalt sama nagu tavalisel pokkeril: sa mängid pokkerit, kuid arvutiprogrammi vastu, mitte teiste mängijate vastu. Seepärast sobivad videopokkerit eriti hästi neile, kes ei oska veel hästi pokkerit, ent tahavad oma oskuseid lihvida. Teiste mängijate vastu mängides võib tekkida väike võbelus, kui ei tunne veel reegleid hästi, kuid seda mure ei ole videopokkeri puhul.

Mäng kulgeb väga lihtsalt. Nii pea kui teed panuse videopokkeris, annab programm sulle kaardid. Nagu tavalises pokkeriski on sul võimalik kaarte vahetada ning kui oled oma lõpliku otsuse teinud, näed kohe seda, kui palju sa võitsid.

Seejuures on kaartide kombinatsioonid täpselt samad mis tavalises pokkeris – videopokkeril ei ole erireegleid. Ainus erinevus ongi see, kelle vastu sa mängid.

See tähendab ühtlasi, et videopokkeris saad sa rakendada strateegilist lähenemist, valides kaarte hoolikalt. Muidugi kui sa aga ei tunne tavapokkeri reegleid veel hästi, võid ka kiirelt raha ära kulutada, täpselt nii nagu igas hasartmängus.

Videopokkeri eelised tavapokkeri ees

Kui oled alati unistanud pokkeri mängimisest, aga see on tekitanud pisut ärevust, kuna pokker näib väga keeruline, siis videopokker on hea alternatiiv. Siin on veel mõned olulised eelised, mistõttu videopokker trumpab üle tavalise pokkeri:

  • Pole vaja erilist tarkvara – pokker on üsna kõrgtehnoloogiline ja enamasti tuleb pokkeri mängimiseks laadida alla pokkerituba. Videopokkerit saab aga mängida kas või telefoni kaudu ning pole vaja mitte mingisugust erilist tarkvara.
  • Pole vaja mängida teiste vastu – videopokkeris mängid sa arvuti vastu, seega ei pea muretsema selle pärast, et teised mängijad sind üle kavaldaksid.
  • See on lihtne ja tempokas – pokker võib olla üsna aeglane, seega kui soovid teha kiire pokkerimängu, sobib just taoline mänguautomaadilaadne pokker.
  • Sa saad natuke kallutada võiduvõimalusi – erinevalt slotikatest on videopokkeris reaalselt võimalik kasutada oma teadmiseid selleks, et natuke rohkem võita.

Kõige levinumad videopokkerid

Joker Wild on üks populaarsemaid videopokkeri versioone, mille võid leida pea igast kasiinost.

Videopokkereid on tegelikult mitmesuguseid ning peamiselt erinevad need väljamakseprotsendi suuruse poolest. Alljärgnevad 5 videopokkerit on kõige levinumad ning neid võid kohata pea igas kasiinos, kus on vähegi videopokkerid esindatud:

  1. Jacks or Better – see videopokker on olemas tõepoolest pea kõikjal. Väljamaksed saavad sel puhul alguse soldatite paarist.
  2. Tens or better – see on põhimõtteliselt eelmise variandi variatsioon, kuid nagu nimigi viitab, siis saavad väljamaksed alguse hoopis siis, kui saad paari kümneid.
  3. Double Bonus – ka see on esimese variatsioon, kuid selle puhul makstakse kõrgem summa siis, kui saad kokku neli ässa.
  4. Deuces Wild – selle versiooni puhul on kahed tugeva käe loojad ehk kui kätte satub number kaks, asendab see teisi kaarte.
  5. Joker’s Wild – jokker pole just kõige levinum mängudes, kuid siinkohal on jokkeril suur roll: see toimib „wild“ kaardina ning jokkeriga käsi on koheselt nö tugev käsi, asendades mõne teise kaardi.

Videopokker on hea viis, kuidas õhtut mööda saata ning samal ajal saad lihvida oma pokkerioskuseid. Lehitse meie kasiinoarvustusi ja leiad endale parima koha, kus videopokkerit mängida.