11 asja Blackjacki kohta, mida sa varem ei teadnud

11 asja Blackjacki kohta, mida sa varem ei teadnud

Blackjack on ilmselt pokkeri kõrval üks kõige populaarsemaid kasiino kaardimänge ning seda ka põhjusega. Blackjacki reeglid on väga lihtsad ning samas on võimalik Blackjackis ka väga kopsakalt võita, kui sa tead, mida sa teed. Kas sa aga teadsid neid 11 fakti Blackjacki kohta?

1. Blackjackis on maja eelis väiksem kui 1%

Maja eelis on iga mängija suurim vaenlane, kuid üks põhjuseid, miks Blackjack on nii armastatud, on mängu madal maja eelis. Paljudes Blackjackides on maja eelis lausa 0,5%.

2. Kaardilugemine töötab, aga sa ei tohiks seda teha

Juba aegade algusest on inimesed otsinud viise, kuidas Blackjackis rohkem võita (nagu iga mänguga). Kaardilugemine on olnud üks nö lollikindlamaid viise, kuid kuna see on üsna tõhus, ei luba peaaegu mitte ükski kasiino seda. Kui sa jääd kaardilugemisega vahele, võid saada lausa kasiinokeelu!

3. Blackjack on üks vanimaid kasiinomänge

Blackjacki juured ulatuvad lausa 16. sajandisse. Võrreldes slotikatega, mis on tunduvalt uuemad ja viimase sajandi leiutised, on Blackjacki ajalugu tõeliselt muljetavaldav.

4. Su eesmärk ei ole tegelikult jõuda 21 lähedale

Su eesmärk on tegelikult diileri võitmine, täpselt nii lihtne see ongi. See baaspõhimõte võib muuta su edasist mängustrateegiat kardinaalselt!

5. Video blackjackis on maja eelis kõrgem

See on üks põhjuseid, miks blackjack on jällegi maapealsete kasiinode pärusmaa. Kuigi online blackjack on lahe, on tavaliselt videoformaadis blackjackides maja eelis lausa mitu protsenti kõrgem.

6. Blackjackil on must minevik

Mäng on olnud Ameerika Ühendriikides mitu korda keelatud ja tegelikult sai jälle seaduslikuks alles 30-ndatel. Vot sul musta minevikku!

7. 16 on kõige halvem käsi

Matemaatiliselt võttes on 16 kõige halvem käsi. Sellest madalama käe puhul on väiksem võimalus, et sa lähed lõhki, kuid sellest üle tõmmates on juba väga suur tõenäosus, et sa kaotad.

8. Külgpanused ei aita sind

Need tunduvad küll väga ahvatlevad, kuid need on olemas vaid ühel põhjusel – aidata tõsta maja eelist. Sama on kindlustusega – põhimõtteliselt võiksid sa vältida kõikvõimalikke lisapanuseid.

9. Kui diileri käsi on 2 ja 6 vahel, on sul hea võimalus

Statistiliselt võttes on 35-42% võimalus, et diiler läheb lõhki, kui ta käsi on 2 ja 6 vahel. Põhjus on fakt, et sellises olukorras üritab diiler sulle järgi jõuda ja teha hea skoori, kuid riskib hoopis lõhki minemisega.

10. Sa peaksid alati saama 3:2 väljamakse

Üks olulisemaid Blackjacki reeglid on 1:1 väljamaksete vältimine. 3:2 aitab sul hoida eemale hirmus kõrgest maja eelisest.

11. 11 on üks parimaid käsi

Kuigi tundub, et ainult 20 ja 21 on head käed, siis sa peaksid olema õnnelik, kui saad kokku 11. Sellises olukorras on väga hea võimalus, et tõmbad endale kokku ülitugeva käe, ent ei lähe lõhki.

Vastavad artiklid