Kui sa oled omadega siia lehele jõudnud, tead sa arvatavasti, mis on blackjack ning ei vaja mängu lahtiseletamiseks pikka juttu – meil on olemas ka põhjalik blackjacki juhend, seega saad juhendi abil iga kell reeglid ja strateegiad meelde tuletada. Räägime siinkohal paari sõnaga mõnest blackjacki eripärast, millega võiks enne mängima asumist end kurssi viia. Kuigi kõik punktid ei tule võitmisel kasuks, on tegemist huvitava ja silmaringi laiendava informatsiooniga.
1. Blackjackis on maja eelis väiksem kui 1%
Maja eelis on iga mängija suurim vaenlane, kuid üks põhjuseid, miks blackjack on nii armastatud, on mängu madal maja eelis. Paljudes blackjacki versioonides on maja eelis lausa 0,5% ehk tegemist on ühe kõige kasumlikuma kasiinomänguga, mida online kasiinodes võib leida.
2. Kaartide lugemine töötab, aga sa ei tohiks seda teha
Juba aegade algusest on inimesed otsinud viise, kuidas blackjackis rohkem võita (nagu iga mänguga). Kaardilugemine on olnud üks nö lollikindlamaid viise, kuid kuna see on võitude tabamiseks üsna tõhus, ei luba peaaegu mitte ükski kasiino seda teha. Kui sa jääd kaardilugemisega vahele, võid saada lausa kasiinokeelu!
3. Blackjack on üks vanimaid kasiinomänge
Blackjacki juured ulatuvad lausa 16. sajandisse, mis teeb selle kaardimängu enam-vähem sama vanaks kui trükipressi! Võrreldes slotikatega, mis on tunduvalt uuemad ja viimase sajandi leiutised, on blackjacki ajalugu tõeliselt muljetavaldav – loe Playin.ee blackjacki ülevaatest lähemalt!
4. Mängu eesmärk ei ole tegelikult jõuda 21 lähedale
Su eesmärk on tegelikult diileri võitmine, täpselt nii lihtne see ongi. See baaspõhimõte võib muuta su edasist mängustrateegiat kardinaalselt! Unusta pimesi 21 taga ajamine ja mõtle, millised blackjacki strateegiad tulevad sulle diileriga rinnakuti seistes abiks.
5. Video blackjackis on maja eelis kõrgem kui tavakasiinos
See on üks põhjuseid, miks blackjack on jällegi maapealsete kasiinode pärusmaa. Kuigi online blackjack on sama lahe ja samade reeglitega, on virtuaalses blackjackis maja eelis tavaliselt lausa mitu protsenti kõrgem.
6. Blackjackil on must minevik
Mäng on olnud Ameerika Ühendriikides mitu korda keelatud ja tegelikult sai jälle seaduslikuks alles 30-ndatel. Vot sul musta minevikku! Õnneks on tänapäeval blackjacki mängimine täiesti legaalne: seni kuni sa oled hasartmänguealine ja ilma puuduva hasartmängupiiranguta inimene, pääsed online kasiinode abil kiirelt kaarte taguma!
7. 16 on kõige halvem käsi
Matemaatiliselt võttes on 16 kõige halvem käsi. Sellest madalama käe puhul on väiksem võimalus, et sa lähed lõhki, kuid sellest üle tõmmates on juba väga suur tõenäosus, et sa kaotad. Kui said õnnetu 16-punktilise käe, tee järgmine otsus diileri käe järgi.
8. Külgpanused ei ole võitmisel abiks
Need tunduvad küll väga ahvatlevad, kuid need on olemas vaid ühel põhjusel – aidata tõsta maja eelist. Sama on kindlustusega – põhimõtteliselt võiksid vältida kõikvõimalikke lisapanuseid.
9. Diileri käsi on 2 ja 6 vahel? Hea võimalus võita!
Statistiliselt võttes on 35-42% võimalus, et diiler läheb lõhki, kui ta käe punktisumma on 2 ja 6 vahel. Põhjus on fakt, et sellises olukorras üritab diiler sulle järgi jõuda ja teha hea skoori, kuid riskib hoopis lõhki minemisega. Tasub meeles pidada!
10. Sa peaksid alati saama 3:2 väljamakse
Üks olulisemaid blackjacki reegleid on 1:1 väljamaksete vältimine. 3:2 (kahe-eurose panuse eest 3-eurone võit) aitab sul hoida eemale hirmus kõrgest maja eelisest.
11. 11 on üks parimaid punktiskoore!
Kuigi tundub, et ainult 20 ja 21 on head käed, siis sa peaksid olema õnnelik, kui saad kokku 11. Sellises olukorras on väga hea võimalus, et tõmbad pakist välja ülitugeva käe, ent ei lähe lõhki.