Bingo ja bingo loto

Bingo on vaieldamatult Eesti populaarseim hasartmäng.

Kui kasiinomängud nagu rulett, pokker või baccarat võivad olla inimeste jaoks pisut võõrad ning parimal juhul on neid mänge nähtud televiisorist, siis bingo on üks eestlaste lemmikuid hasartmänge. Peaaegu iga eestlane on vähemalt kord elus ostnud Bingo Loto pileti ning elanud kaasa iganädalasele loosimisele, lootes, et just tema bingopilet klapib loositavate numbritega.

Seetõttu ei ole vaja bingot just ülemäära palju tutvustada, kuid teeme seda põgusalt ikkagi, juhul kui bingo on sinu jaoks pisut uudne.

Bingo on mäng, kus igal mängijal on pilet, mille mänguväljal on hulk erinevaid numbreid, mis on reastatud erinevatesse tulpadesse. Bingomasin loosib välja täiesti juhuslikult suvalised numbrid ning kui teatud hulk loositud bingopalle klapib sinu mänguvälja numbritega, ongi tulemuseks võit.

Tavaliselt võidab bingos siis, kui mänguväljal klapib vähemalt üks rida või tulp numbreid, numbrid sobituvad diagonaalselt või kogu mänguväli on täis.

Kust on bingo pärit ja mida see endast kujutab?

Eestis on bingo enamikele tuntud tänu Eesti Loto versioonile. Bingo ise aga on tegelikult väga vana mäng, mille juured arvatakse olevat 16. sajandi Itaalias. Arvatakse, et Itaaliast levis mäng edasi Suurbritannias ja ülejäänud Euroopasse 18. sajandi paiku. Ka siis oli mäng üsna sarnane praegusele variandile – mängijad pidid märkima ära numbreid, mida hõigati suvalises järjestuses.

See, kust aga pärineb sõna “bingo” ise, on seni veel teadmata. 20. sajandi alguses hakkas igal juhul see nimi levima ning 40-ndatel patenditi isegi tänapäevane bingokaardi disain.

Bingo on oma olemuselt 100% õnnemäng, nagu ka slotid. Eestis mängitakse Eesti Loto bingot piletiga, millel on 5×5 mänguväli ning tavalises bingos on korraga mängus 75 numbrit. Iga tulba kohal on tähed B-I-N-G-O ning just nende tähtede järgi hõigatakse välja ka numbreid, et mängijad saaksid märkida klappivaid numbreid oma piletil – näiteks, kui hõigatakse “G 47”, tuleb mängijal märkida ära number 47, mis asub G-tulbas.

Kui kokku saadakse nurgad, diagonaalid või lausa kogu mänguväli, ongi tulemuseks bingovõit. Kuna bingo on äärmiselt lihtne ja ei vaja mitte mingeid oskuseid, on see väga populaarne nii noorte kui vanemate inimeste seas ning muidugi on ahvatlevad ka bingovõidud, mis küündivad sadade tuhandete eurodeni või lausa miljonini.

Internetibingo ja bingotoad

Tüüpilises bingotoas näed sa erinevaid bingopileteid ning saad nende seast valida endale sobivad.

Kuigi bingot saab mängida füüsilises formaadis, ostes bingo loto pileti ükskõik millisest kioskist või toidupoest, on tänapäeval bingo saadaval ka internetiavarustes internetikasiinode vahendusel.

Kõik suurimad Eesti kasiinod pakuvad internetibingo võimalust ning on loonud põnevad bingotoad, et kõik bingohuvilised saaksid mängida bingot kerge vaevaga. Kõik, mida sul vaja on, on avada oma veebibrauser ja bingo ongi sulle saadaval!

Internetibingo on veel lihtsam ja kiirem kui tavaline bingo, millega oled Eesti Loto vahendusel harjunud.

Esmalt pead suunduma internetikasiinosse, kus on olemas bingomängud ning valima sealt mõne bingotoa. Igas bingotoas on erinevad jackpotid ning erinevad hinnad ehk panused bingopiletile. Näiteks kui pileti hind on 1 euro, siis sa võid osta 5 euro eest 5 piletit. Enamikes bingotubades on kümneid bingopileteid, seega sa saad korraga osta suure hulga pileteid.

Erinevalt füüsilisest bingost toimub pallide loosimine ja piletite märkimine täiesti automaatselt, seega ei pea sina tegema midagi – sa võid lihtsalt osta piletid ja seejärel pöidlad pihus jälgida, kuidas mäng kulgeb. Bingotoa ühes ääres näidatakse jooksvalt seda, milliseid numbreid loositakse ning millised on võidud. Bingotoas on ka teatud võitude kombinatsioonid, mis välja loositakse – see, kes saab esimesena selle kombinatsiooni täis, ongi võitja.

Paljudes bingotubades on ka jututoa funktsioon, mis võimaldab teiste mängijatega juttu ajada. See muudab bingo veelgi interaktiivsemaks. Samuti on mitmed bingotoad temaatilised või muul moel erilised – iga bingotuba on omamoodi ning ka võidud on erinevad, mis tähendab, et sul ei hakka kunagi igav.

Tagatipuks tasub mainida ka seda, et internetikasiinos saab bingot mängida igal ajal! Sa ei pea ootama nädalakese ega isegi 10 minutit – bingotoas toimuvad loosimised põhimõtteliselt iga mõne minuti järel. Seega ei pea sa ootama, kuni mäng käivitub, sest saad bingot mängida põhimõtteliselt igal ajal.

Kas bingoga saab raha võita?

Internetibingo on sarnane tavabingole – arvuti hakkab loosima bingonumbreid ning kui sinu piletil on vastav number, märgitakse see ära.

Paljud inimesed unistavad sellest, kuidas nad võidavad bingo lotoga miljoneid ning saavad oma päevatöö igaveseks unustada. Kas see on reaalne stsenaarium, mis võib tõeks saada ka internetis bingot mängides?

Absoluutselt! On bingotubasid, kus jackpotid on väga suured ning kui sul on hea õnn ja saad täismängus kõik väljad täis, on võimalik võita kümneid tuhandeid eurosid, olenevalt loosis olevast peavõidust.

Suur osa internetis olevatest bingotubadest on üsna tagasihoidlike võidusummadega ning tavapäraselt saab võita alla saja euro jäävaid summasid, kuid arvestades internetis mängitavate bingomängude sagedust, on iga natukese aja tagant võidetav paarkümmend eurot kokkuvõttes üsna suur summa.

Kogu reaalsuse juures aga tasub mainida, et bingo on ja jääb siiski õnnemänguks. Sa võid võita raha, nagu igas õnnemängus, kuid sa võid raha ka kaotada. Jää alati mõistlikuks ning ära panusta rohkem kui sa kaotada ei saa.

Kus bingot mängida saab?

Sinu rõõmustuseks on bingo internetis saadaval pea igas suuremas kasiinos! Eriti märkimisväärsed näited on Paf ja Maria kasiino, kus on mõlemas võrratud bingotoad erinevate panustamisvõimalustega. Bingo on üsna spetsiifiline kasiinomäng ja seetõttu ei pruugi seda leida igast internetikasiinost, kuid õnneks pakuvad mingeid lotomänge siiski suurem enamus kasiinosid.

Kui otsid paika, kus oleks reaalselt Eesti parim bingo ning saaksid suurepärase kogemuse osaliseks, vali kasiino, mis on tunnustatud ning tegevusloaga. Playin lehelt leiad just sellised kasiinod – jälgi meie uudiseid ning loe arvustusi, et leida parim bingotuba Eestis!