Blackjack on üks tuntumaid kasiinomänge, mis on järjest rohkem kuulsust kogunud ka eestlaste seas, eriti tänu live-kasiinodele, kus saab mängida Blackjacki kauni krupjeega.

Üks põhjuseid, miks see kaardimäng on niivõrd paljude mängijate südamed võitnud, on selle võrdlemisi lihtsad reeglid ent ka omamoodi strateegiline “nõks” – tegemist ei ole mänguga, mille reeglid sa saad selgeks õppida paari minutiga ning see on üks vähestest kasiinomängudest, kus on võimalik kasutada teatud strateegijaid.

Blackjacki valik erinevates Eesti kasiinodes on väga mitmekülgne. On kasiinosid, kus on valikus paar lauda, on neid, kust leiad mitukümmend versiooni. Meie lehelt leiad soovitused kõikidest parimatest kasiinodest, kus saad vabalt harjutada Blackjacki mängimist ning ka teenida pisut raha hea õnne korral!

Blackjacki reeglid

Blackjackis tuleb tõmmata kaarte seni, kuni oled rahul oma skooriga. Kui lähed aga liiale, läheb su skoor “lõhki” ja kaotad oma panuse.

Blackjacki olemus on tegelikult imelihtne. Kogu mäng tugineb kaartide numbrilistele väärtustele. Näiteks äss on võrdne ühega, pildikaardid võrduvad kümnega ning teiste kaartide väärtus vastab nende numbriväärtusele, mis on kaardilgi peal.

Kogu mängimine toimub diileri vastu, seega Blackjackis ei saa mängida teiste mängijate vastu nagu pokkeri puhul. Kõik laua ümber olevad mängijad mängivad maja vastu, mitte üksteise vastu.

Blackjackis on sul üks eesmärk: saada oma kaartide väärtusega võimalikult lähedale numbrile 21, ilma, et kaartide väärtus ületaks seda. Kui kaartide väärtus kokku on suurem kui 21, on see automaatne kaotus – näiteks, kui su kaartideks on 2 pildikaarti ja number 4, lähed sa “lõhki” ja kaotad, kuna summa on 24. Kui sul on aga 2 pildikaarti, on summaks 20 ja see on perfektne, kuna jääb täpselt alla 21.

Enne, kui diiler hakkab kaarte jagama, tuleb teha oma panus. Seejärel paneb diiler kaks kaarti maha, pilt ülespoole. Lisaks paneb diiler ühe kaardi maha pilt allapoole ja mängija saab valida, kas soovib veel kaarte või soovib jääda saadud kaartidega. Nii mängitakse seni, kuni mängija on kaartidega rahul või kui ta skoor ületab numbrit 21.

Veel üks eripära seejuures on fakt, et diileri enda kaardid ei tohi ületada summat 17 – kui summaks on vähemalt 17, peab diiler lõpetama kaartide võtmise.

Erinevates kasiinodes võib Blackjack olla väga erinev, kuid alati on olemas üks teatud kombinatsioon, mis on nö kõrgeim kombinatsioon – üks kaartidest on äss ja teine on võrdne kümne punktiga. Seda kombinatsiooni kutsutaksegi Black Jackiks ja see tähendab, et oled koheselt võitnud. Paljudes kasiinodes tähendab sellise käe saamine ka kõrgemat väljamakset.

Mõned terminid, mida peaksid teadma

Blackjackis on võimalik ka jagada oma esialgset kätt – seda nimetatakse splittimiseks ning mõnes kasiinos on selle jaoks lausa eraldi mänguversioon.

Kui mängid Blackjacki arvuti vastu või kasvõi krupjee vastu, kuuled teatud termineid, mida peaksid kindlasti teadma. Siin on põgus ülevaade:

  • Hit – kui sa ütled Blackjacki mängides „hit“, antakse sulle juurde üks kaart;
  • Stand – nagu ka sõnast võib aimata, tähendab see käsklus, et sa ei soovi rohkem kaarte juurde;
  • Double down – see on termin, mida kasutada siis, kui oled endas väga kindel. Double down tähendab, et soovid veel ühte kaarti ja soovid samas ka suurendada oma panust topelt;
  • Split – see tähendab soovi jagada oma esialgu olnud kätt;
  • Surrender – kui sulle tundub, et kõik hakkab luhta minema, siis see termin tähendab, et soovid panusest loobuda.

Blackjack on omamoodi huvitav kooslus õnnemängust ja strateegiast. Paraku ei saa sa kunagi mõjutada ega ette näha seda, millised kaardid su kätte tulevad, seega on tegemist täielikult õnnemänguga. Mida sa aga saad teha, on teha häid valikuid ning taibata momenti, millal on mõistlik lõpetada kaartide juurde võtmine. Harjutamine teeb meistriks ning mida rohkem sa harjutad, seda paremini hakkad mõistma Blackjacki nüansse.