Loto

Tüüpiline lotopilet koosneb numbritega lahtritest, mis tuleb järjest ära märkida vastavalt loositud numbritele.

Loto ehk loterii või õnnemäng on ilma liialdusteta üks kõige populaarsemaid hasartmänge kogu maailmas. Eestis on lotomängudega kõige tuntum riiklik lotomängude korraldaja Eesti Logo, kelle korraldatav bingo loto naelutab iga nädal ekraani ette tuhandeid inimesi, kes kõik loodavad võita tuhandeid eurosid oma bingopiletiga.

Loto pole populaarne mitte üksnes Eestis, vaid kogu maailmas. Huvitava faktina on leitud, et esimesed keno loto piletid võisid eksisteerida paarsada aastat enne meie ajaarvamist. 15. sajandil oli lotopiletite müük juba täies hoos.

Kas kujutad ette, et loto on eksisteerinud aktiivselt just nimelt mitusada aastat? See kõnekas asjaolu näitab, kuivõrd oluline on loto roll kasiinomängude maailmas.

Mida loto endast kujutab?

Kuidas on võimalik, et üks mäng on muutunud niivõrd populaarseks ning on inimeste südames koha leidnud põlvkonnast põlvkonda? Vastus sellele küsimusele on lihtne: loto on lihtsalt väga lihtne!

Kuigi lotomänge on erinevaid, alates bingo ja keno lotost ning lõpetades kraapekaartidega, on üldiselt loto põhimõte üks: mängus on lotopilet, millele on märgitud erinevad numbrid erinevatesse lahtritesse. Mängus loositakse välja suvalisi numbreid ning mängija peab vaatama, kas tema piletile märgitud numbrite seas on loositud number.

Kui numbrid lähevad kokku teatud viisil või teatud mustris (näiteks kõik numbrid diagonaalses suunas klapivad), on tulemuseks lotovõit!

Loto seob endas kaks hasartmängude parimat külge: lihtsuse ja põnevuse. Lotomängud on 100% juhuslike tulemustega, seega pole võimalik ühegi strateegiaga mängu tulemust kallutada ning samuti ei tule teha mõttetööd mängu mängimiseks. Samal ajal on aga numbrite loosimine ja klapitamine äärmiselt põnev ning paneb südame kiiremini põksuma. Selliste omadustega ei saa kiidelda iga mäng!

Kõige levinumad lotomängude liigid

Nagu ülalpool mainitud on lotomänge mitmeid erinevaid. Alljärgnevalt nimetame mõned levinumad liigid, mida võid kohata kas või näiteks internetikasiinos mängides:

  • Bingo ja keno loto – bingo ja keno on vaieldamatult Eestis kõige levinumad lotomängud. Mõlemad mängud toimuvad numbripallide loosimise põhjal, just nagu eespool kirjeldatud ning mõlemat korraldab Eestis riiklik asutus Eesti Loto. Sellele lisaks saab aga mõlemat mängu nautida ka internetikasiino vahendusel.
  • Kraapekaardid – kraapekaarte kutsutakse ka kiirloteriiks, kuna taoliste lotomängude puhul saad otsuse kohe teada. Nimelt, võidu saad siis, kui kraabid ostetud piletit ning kraapimise tulemusena näed mitut samasugust sümbolit. Taolist lotomängu kutsutakse kiirloteriiks, kuna pileti enda kraapimine ei võta rohkem aega kui minut-kaks. Kiirloteriid saab mängida kusjuures ka internetikasiinos!
  • Õnnerattad – õnneratas pole küll niivõrd klassikaline lotomäng, kuid tegemist on siiski õnnemänguga. Nagu nimigi kirjeldab on tegemist mänguga, kus keerlevale rattale on märgitud erinevate võitudega sektorid ning mängima peab tõmbama ratta käima. Misiganes sektoril ratas seisma jääb, see ongi mängija võit!
  • Valmisvalitud võidunumbritega loto – kui bingo ja keno loto puhul pole kohe pileti ostmisel teada, kas tegemist on võidupiletiga või mitte, siis on ka mänge, kus süsteem on just tagurpidine ning võidukombinatsioon on juba teada pileti ostmise ajaks. Eestis aga sellised lotod väga populaarsed pole.

Loto on nii populaarne, et lotomängude stiilis loosimisi korraldatakse isegi laatadel! Näiteks on levinud õnneloosi korraldamine laatadel – soovijad peavad tasuma sümboolse summa, et saada nummerdatud sedel ning igale sedelile vastab teatud auhind. Ka sellised mängud on sisuliselt loto.

Loto internetis

Kuigi loto on ajalooliselt olnud mäng, mida mängitakse füüsiliste paberpiletitega, on internetiajastu toonud kaasa muudatused ka lotomaailma.

Eestis on mitmeid internetikasiinosid, kus on võimalik lisaks klassikalistele kasiinomängudele katsetada oma õnne ka lotomängudega. Paf ja Maria kasiino on mõlemad näiteks tuntud oma esmaklassiliste bingotubade poolest! Kui tahad katsetada kraapekaartidega või keerutada õnneratast, on ka see võimalik.

Internetilotot ei tasu karta – sisuliselt on see täpselt samasugune nagu füüsiline loto! Ainus, mida sa pead silmas pidama, on sobiva kasiino valimine. Mängi alati legitiimses kasiinos, millel on Eestis tegevusluba. Nii saad olla kindel, et kõik ülekanded sujuvad probleemivabalt ning saad oma lotokogemust nautida täiel rinnul.

Kui tahad leida parimad kasiinod loto mängimiseks, vaata meie kasiinoarvustusi – meie lehelt leiad üksnes sellised kasiinod, millel on Eestis ametlik tegevusluba ning mille puhul on tegemist usaldusväärsete mängukohtadega. Toredat lotoõnne!